Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade
Dark crusade1.jpg
Розробник Relic Entertainment
Видавець Канада THQ
Worldwide THQ
Дата випуску США6 жовтня 2006
Україна 2006
Жанр RTS
Вікові
рейтинги
ESRB: M
PEGI: 16+
Носії Носій: DVDDVD
Платформи PC
Рушій гри IC+
Режими гри Однокористувальницька гра
Багатокористувальницька гра
Системні
вимоги
PC: Pentium 4 2 GHz CPU, 512 MB RAM, 4x CD-ROM, 3.5 ГБ на твердому диску, Microsoft Windows 98/2000/XP/ME, DirectX 9.0b
Керування Клавіатура и миша

Warhammer 40,000: Dawn of War — Dark Crusade — відеогра жанру стратегія в реальному часі від канадського розробника THQ Canada, друге доповнення до гри Warhammer 40,000: Dawn of War.

Сюжет гри заснований на битві кількох фракцій всесвіту Warhammer 40,000 за планету Кронус. Гравцеві доступно на вибір сім рас: Космодесант, Імперська Гвардія, Хаос, Орки, Ельдари, Некрони та Тау.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігрові раси[ред.ред. код]

У грі присутні сім рас — чотири з оригінальної гри Warhammer 40,000: Dawn of War (Космодесант, Хаос, Орки, Ельдари), одна з доповнення Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault (Імперська Гвардія) і дві раси, що були додані власне у Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade (Тау, Некрони).

Некрони — скелетоподібні роботи, котрі, відповідно до своєї програми, прагнуть винищити все живе. Вони не використовують ресурс реквізиції, а лише енергію. За захоплення стратегічних точок одержують бонус до швидкості виробництва військ, якщо звести на них Обеліск. Точки можуть захоплювати тільки будівельники — Скарабеї. Після зведення 5-и Обелісків результат більше не сумується, досягаючи 100%.

Війська: Скарабеї, Воїни Некронів, «Привид», «Безсмертні», «Освіжовані», «Парії»; Лорд Некронів, Лорд-руйнівник, Сутність Того-хто-несе-ніч; Могильний павук (створює Атакуючих Скарабеїв), «Руйнівник», Важкий «Руйнівник», Відроджений Моноліт.

Імперія Тау — молода раса, яка швидко розвивається та уклала союз з кількома менш розвиненими технологічно расами. Зокрема вони користуються послугами найманців Веспідів та Крутів різних видів. Імперія Тау володіє просунутими технологіями, широким набором піхоти і спеціалізується на дистанційному бою.

Війська: Будівельник Касти Землі, Невидимий загін XV15, Веспіди-Жалокрили, Загін Касти Вогню, Крути-хижаки, Формувач Крутів, Загін Слідопитів, Бойовий костюм XV88, Бойовий костюм XV8, Зграя Крутів-гончаків, Тілоохоронці Шас'уі; Командир Тау, Ефірний; Носій «Морський чорт», Ракетний корабель «Небесний промінь», Загін дронів, Провісник дронів, Корабель «Молотоглав»; Крутокс, Великий Кнарлок.

Ресурси[ред.ред. код]

У грі два типи ресурсів, обидва типи нескінченні: вплив (реквізиція) та енергія. Енергія виробляється генераторами. Можливо побудувати два типи генераторів: звичайні і термогенератори; останні зводяться тільки на певних точках карти — Сховищах шлаків. термогенератори виробляють набагато більше енергії, ніж звичайні. Вплив можна отримати захоплюючи і утримуючи певні точки на карті. Ці точки діляться на три категорії:

 • Стратегічні точки — найпоширеніші; дають малий приріст впливу; на цих точках можна побудувати пости для охорони точок від ворогів і збільшення приросту впливу. Пости створюють навколо себе зону контролю у якій можна зводити інші будівлі. Радіус видимості (без постів) — середній.
 • Ключові точки — рідко зустрічаються; так само як і стратегічні точки дають малий приріст впливу, але на них неможливо будувати пости; довго захоплюються. Радіус видимості (без постів) — великий.
 • Релікварні точки — крім реквізиції дають можливість будувати найсильніші бойові одиниці; на релікварних точках можливо будувати пости; довго захоплюються. Радіус видимості (без постів) — малий.

Енергія, вироблювана генераторами нескінченна, як і вплив від захоплених точок, але з часом генератори і точки виснажуються (в грі з'являється повідомлення про те, що гравець вичерпав стратегічний ресурс точки) і починають приносити менше прибутку.

Бойовий дух[ред.ред. код]

Бойовий дух — присутній у більшості загонів, являє собою сукупність відваги і бажання битися. Якщо бойовий дух загону на висоті, то вони б'ються як єдине ціле. Зниження бойового духу сильно знижує бойові якості загону (зокрема, підвищує отримуванні ушкодження). Вогнемети і снайперські гвинтівки швидш за все знижують бойовий дух. Лідери і сержанти допомагають утримувати бойовий дух своєю присутністю і спецздібностями. У техніки і деяких піхотних загонів (таких як Берсеркери Кхорна, наприклад) немає бойового духу (або такі загони не підвладні його змінам).

Кампанія[ред.ред. код]

В Dark Crusade кампанія складається з двох частин:

 • Глобальний режим — Представлений Кронус, розділений на двадцять дві провінції. Кожна раса починає кампанію на своїй основній базі. Переміщення по карті проводиться фігуркою лідера раси. У звичайних умовах свою армію можна переміщувати тільки один раз і тільки в сусідню провінцію. При захопленні провінції «Космопорт Павоніс» можливий перехід на будь-яку провінцію (навіть захоплену ворогом), крім базових. При захопленні пустки Ереса гравець зможете атакувати два рази за хід.
 • Битви в реальному часі

Території Кронуса[ред.ред. код]

Є два типи провінцій:

 • Звичайні території. Контролювання цих територій дає певну перевагу — збільшення приросту планетарної реквізиції кожен хід і елітні війська — охоронці.
 • Бонусні провінції (дають істотні переваги): Коли Ви захопите основну базу раси, ця раса буде переможена і не зможе брати подальшу участь у кампанії. Якщо у переможеній раси залишилися рядові провінції, на них будуть продовжувати тримати оборону захисники. Захопити основну базу дуже складно, так як захисники мають певну перевагу. Під час захоплення основної бази діють особливі умови.

Військова екіпіровка[ред.ред. код]

Кожен лідер починає кампанію зі стандартною екіпіровкою. Проходячи кампанію (захоплюючи і утримуючи провінції), лідер нагороджується очками, які можна витрачати на поліпшену екіпіровку. Наприклад, брат-капітан Давіан Тул спочатку має стандартний болт-пістолет і ланцюговий меч. Цей болт-пістолет можна модернізувати в плазмовий пістолет, а меч - в силовий меч. Також можна придбати додаткову екіпіровку, яка дає лідеру нові здібності, такі як телепортація, здатність бачити невидимих солдатів, і т.п. Також існують доповнення, отримати які можливо тільки після отримання всіх інших.

Умови захоплення столиці супротивника[ред.ред. код]

 • Імперська гвардія. Знищення головного штабу.
 • Космодесант. Знищення головного штабу.
 • Орки. Вбити Горгутца.
 • Тау. Вбити Божественного Аун'Еля Ші'Ореса.
 • Некрони. Закласти бомбу в святилищі Некронів.
 • Хаос. Зруйнувати всі фрагменти варп-порталу.
 • Ельдари. Захопити і утримувати всі фрагменти Великих Зоряних брам протягом 10 хвилин або ж повністю знищити передову базу Ельдарів.

Сюжет[ред.ред. код]

Фактично гра не має визначеного сюжету, вона є нелінійною. Гра починається на планеті Кронус. Гравець має глобальну карту, де кожна з ігрових рас володіє визначеною однією територією. Ціллю гри є захоплення всієї території планети Кронус і, відповідно, знищення армій супротивника. На глобальній карті гра проходить у покроковому режимі. При захопленні нової території, чи захисті своєї — гра переноситься у тактично-стратегічний симулятор (фактично у основну площину гри), де відбувається битва у реальному часі. Гра продовжується доти, доки один з гравців не захопить всю планету.

Перемога[ред.ред. код]

 • Хаос: Еліфас Спадкоємець став новим Князем демонів. Буря в варпі продовжувала бушувати, на планеті з'являлося все більше і більше демонів. Багато з тих, що вижили, перейшли на бік Хаосу Неподільного, а ті, хто не присягнув Хаосу — були принесені в жертву його богам. Кронус перетворився в демонічний світ, де розпочалася підготовка до подальших походів сил Хаосу вглиб Імперіуму.
 • Орки: Горгутц добив всіх ворогів, які ще залишилися й був проголошений вбивцею: Тау, Хаосу, Імперської гвардії, Космодесанту, Некронів і Ельдарів. Всі клани Орків Кронуса поважали його і визнавали своїм вождем. Отримавши доступ до багатих покладів металів, Горгутц почав будувати фабрики з виробництва зброї і броні. Орки знищили всі залишкові володіння людей. Поступово Горгутц створив величезну імперію Орків, готову до нових завоювань.
 • Некрони: Знищивши всіх жителів Кронуса, Некрони знову стали його повноправними господарями. Скарабеї зруйнували екосистему планети, перетворивши її у величезну стерильну пустелю. Спроби Ельдарів, Тау і Імперської гвардії висадитися на Кронус не увінчалися успіхом — величезні кораблі-гробниці Некронів з легкістю відбивали будь-які атаки супротивника до більшої слави Того-хто-несе-ніч.
 • Космодесант: Після того, як Космодесантники очистили систему, туди навідалися представники Інквізиції, щоб привітати Капітана Давіана Тула з успіхом. Відтепер вся система належала Космодесантникам. Імперським гвардійцям було надано можливість покинути планету. Кронус став новим важливим опорним пунктом для імперії людей. Капітан Давіан Тул же полетів з Кронуса в інші системи.
 • Імперська Гвардія: Після того, як Лукас Олександр очистив систему від ворогів, він почав будівництво власних форпостів по всьому Кронусу і створив військові полігони для тренування солдатів. Інквізиція забезпечувала планету ресурсами для модернізації та зміцнення військ та і надсилала на службу громадян з інших систем. На Кронусі вони проходили військову підготовку, після чого половина солдатів залишалася для захисту планети як важливого пункту постачання військ Імперської Гвардії, а решту відсилали у інші світи. Сам Олександр також відправився в інші системи, залишивши управління Кронусом своїм генералам.
 • Ельдари: Після перемоги на Кронусі, Ельдари покинули спорожнілу планету, впевнені в тому, що ніхто з дурних молодших рас ще довго не потривожить спокій Некронів.
 • Імперія Тау: Планета перейшла під владу Тау і стала їх новим форпостом. Ефірний Аун'Ель Ші'Орес прийняв командування Кронусом. Люди були направлені в концтабори для навчання новій доктрині Вищого Блага. Через кілька десятиліть людський рід на Кронусі вимер повністю.

Поразка[ред.ред. код]

 • Імперська гвардія. Під натиском ворога Техножрець підриває керуючі елементи зброї «Пекельний Шторм».
 • Космодесант. Апотекарій забирає тіло Давіана Тула на корабель для збереження його геносімені. Поле бою на місці монастиря-фортеці накриває орбітальне бомбардування.
 • Орки. Горгутц підриває бомбу і боягузливо втікає з орком зі своєї свити.
 • Тау. Загнаний в кут Божественний Аун'Ель Шіо'рес убитий. Його тіло вивозить з планети головнокомандувач Шас'О Каїса. Місто О'рес Ташн евакуюється.
 • Некрони. Герой ворога закладає бомбу в самому серці катакомб і через 8 хвилин тікає на поверхню. Бомба вибухає і склепіння підземелля обрушується, поховавши всіх некронів під землею.
 • Хаос. Велика Брама Варпу руйнується військами противника. Еліфас Спадкоємець потрапляє у Варп, де його вбиває розгніваний невдачею Принц демонів.
 • Ельдари. Всі три фрагменти Великих Зоряних Брам захоплені ворогом, запечатані і потім повністю знищені. Ельдари виявляються замкнутими на Кронусі, не маючи можливості відступити в Павутину. Аватар Кхейна гине, і деморалізовані Ельдари рятуються втечею. Ясновидяча Тальдіра відмовляється тікати і приймає бій проти ворожих армій. У результаті вона так чи інакше гине далеко від свого рідного світу Ультве.

Канонічне закінчення[ред.ред. код]

У продовженні серії, Dawn of War II, згадується перемога Кривавих Воронів під проводом брата-капітана Давіана Тула на Кронусі.

Виноски[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.