Некрони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Файл:Codex Necrons 3E.jpg
Обкладинка 4-ї редакції кодексу Некронів, Codex Necrons.

Некро́ни (англ. Necron) — це вигадана раса скелетоподібних роботизованих істот зі створеного компанією Games Workshop всесвіту Warhammer 40000.

Ця фракція виконує роль фентезійної нежиті і є аналогом Королів Гробниць у Warhammer Fantasy.

Історія створення[ред.ред. код]

Некрони вперше з'явилися в якості юнітів для настільної гри Warhammer 40,000 під назвою Некронські Рейдери. Правила для них були опубліковані в 216-му номері журналу White Dwarf[1]. Правила мали тільки такі загони як Воїни Некронів і Скарабеї. В наступному місяці в цьому журналі були додані нові загони: Лорд і Знищувачі Некронів.

Цей випуск також містив опис першої появи нової фракції — у бойовому зведенні в статті Massacre at Sanctuary 101, де повідомлялося про битву Некронів з Сестрами Битви. Протягом цього часу з були випущені перші металічні мініатюри для цієї раси, і в 217 номері White Dwarf була включена безкоштовна фігурка воїна Некронів.

Під час виходу 3-го видання Warhammer 40,000 (1998), Некрони отримали власний список армії, який був надрукований в березневому випуску White Dwarf 1999 року.

Власний кодекс фракція отримала в серпні 2002 році. Книга містила інформацію про історію, повідомивши про події декількох мільйонів років. Також у ній мався повний склад армії Некронів, і правила для кожного загону та юніта[2]. В ньому Некрони описувалися як ворожа до всього життя раса, яка діє за закладеними програмами.

Новий кодекс Некрони отримали в листопаді 2011 року. У ньому зазнали змін майже всі юніти і були додні нові. Історія Некронів також зазнала зміни: у новій версії К'тан були розколоті на безліч шматків Некронами, які були і залишилися розумними істотами, але втратили душі. В цій редакції деякі Некрони співпрацювали з людьми і мали головними цілями відродження своєї цивілізації та повернення органічних тіл[3].

Вигадана історія Некронів[ред.ред. код]

Відповідно до 5-ї редакції правил (2011), некрони мають таку історію:

Початок часу[ред.ред. код]

На початку історії всесвіту не було рас, які могли б вільно мандрувати між зірками. Першою з них стала раса Древніх (Old Ones). Вони колонізували світи, перетворюючи їх на свої домівки. Під час своїх подорожей вони зустрічали безліч молодих рас, технології яких не дозволяли ще їм виходити в космос. Однією з цих молодих рас була раса некротир, яка в майбутньому стане Некронами. Вона почала своє існування біля активної зірки за мільярди років до того, як людство еволюціонувало на Землі. Некронтир, безперервно піддавалися згубному впливу сонячних вітрів і радіаційних бурь, через що були хворобливими істотами. Їхня культура як наслідок мала культ смерті — династії Некротир уособлювали очікування смерті, живі вважали себе лише тимчасовими жителями, які постійно поспішають закінчити могили і гробниці своїх предків.

В пошуках кращих планет, використовуючи стазисні склепи на борту зорельотів з двигунами на основі ракетного палива, вони стали колонізувати інші планети. З часом династії Некронтир поширювалися все далі, поки більша частина галактики не опинилася під їх владою.

Перші війни[ред.ред. код]

З часом в середовищі Некронтир намітився розкол. З розширенням територій та їх розмаїттям, єдність, яка робила їх сильними, зникла. Цілі царства влаштовували запеклі війни за незалежність. У кінцевому рахунку, Триархія — правляча рада Некронтир — усвідомила, що єдина надія на об'єднання лежить в зовнішньому конфлікті, але лише деякі раси становили для них серйозну загрозу. Тільки Древні, перші представники розумного життя галактики, підходили на роль ворога, проти якого згуртувалися б Некронтир. Першопричиною для розв'язування подібної війни стало те, що Древні відмовилися розкрити таємниці вічного життя. Так Триархія оголосила війну Древнім і в той же самий час запропонувала прощення відколотим династіям, які охоче повернулися в суспільство Некронтир. Спокушені трофеями від перемоги і обіцянкою безсмертя, сепаратистські царства припинили заколот, і почалася війна, відома як Війна в небесах.

Війна в небесах[ред.ред. код]

Древні переважали Некротир з їх чисельністю і технологіями за допомогою досконалого володіння порталами Павутини. Протягом століть Некронтир зазнавали поразок і відсувавлися, поки, нарешті, не стали становити для Древніх небезпеки. Перед лицем поразки, єдність Некронтир знову дало тріщину. Але тепер не було шансів утримати владу над розрізненими династіями проти спільного ворога. Зіткнувшись з цілковитим крахом правління, Триархія в розпачі шукала способи повернути все на колишнє місце. Їх молитви були почуті істотами, які досі стояли осторонь — К'Танами.

Прихід К'Тан[ред.ред. код]

Під час правління Сареха богоподібні істоти, відомі як К'тан, вперше з'явилися Некронтир. Невідомо, як вони вперше зіткнулися з К'тан, хоча існує безліч суперечливих і упереджених думок на цей рахунок. Архіви Солемнейса стверджують, що це було випадкове відкриття, зроблене зоряним зондом під час дослідження вмираючої зірки. «Книга скорботної ночі», що міститься під вартою у найпотаємнішому святилищі Чорної Бібліотеки, розповідає іншу історію — чиста ненависть Некронтир до Древніх резонувала в космосі, діючи як маяк, який К'тан не могли не помітити. Як би не відбувся контакт, К'тан спершу мали вплив на найстаріші династії. Деякі Некронтир активно прославляли К'тан і створили їм тіла з живого металу для вміщення сутності цих істот. Тим самим К'тан набули вигляду напівзабутих богів Некронтир.

Один з К'тан постав перед Безмовним Царем, діючи як вісник приходу його побратимів. Серед числа зоряних богів його іменували Обманщиком за підступний характер. Мовчазний Цар ще не знав про справжню природу К'тан і тому дав аудієнцію. Обманщик розповів про війну між К'тан і Древніми, що розігралася задовго до народження Некронтир. За його словами, К'тан програли її. Згодом, побоюючись відплати Древніх, він і його побратими зникли, сподіваючись в один день знайти союзників, з якими вони змогли б, зрештою, помститися Древнім. Обманщик запевняв, що в обмін на допомогу він і його побратими дадуть все, чого попросять некронтир. Вони знову могли б знайти єдність і безсмертя, про які так давно мріяли.

Його слова подіяли на Сареха, який, подібно до своїх попередників, зневірився через розбіжності, що розривали його народ на частини. Довгі місяці він сперечався з Тріархією і придворною знаттю. З самого початку і до кінця незгоду висловлював тільки Орікан, звіздар, який передбачив, що союз поверне часи величі, але навіки знищить душі народу Некронтир, але пророцтва Орікана відкидалися. Через рік після того, як Обманщик зробив свою пропозицію, Триархія погодилася на співпрацю.

Біоперенесення[ред.ред. код]

Уклавши угоду між Некронтир і К'тан, зоряні боги відкрили секрет безсмертя шляхом поміщення Некротир в нові механічні тіла, що називалося біоперенесенням. Поки працювали машини для біоперенесення, К'тан роїлися біля них, харчуючись потоками викинутої життєвої енергії і ставали все сильнішими.

Коли, вже маючи нове тіло, Сарех помітив, як К'тан пожирають життєву енергію його народу, то усвідомив свою помилку. У той момент він зрозумів, що ціною фізичного безсмертя стала втрата душі. Так Некротир стали Некронами.

Поразка Древніх[ред.ред. код]

Коли Некрони і К'тан стали битися як єдине ціле, Древні тепер були приречені на поразку. Наситившись життєвою силою Некронтир і отримавши нові сили, К'тан могли знищувати планети, гасити зірки створювати чорні діри. Легіони Некронів, зрештою, пробили шлях в Павутину і атакували Древніх у всіх куточках галактики. Вони взяли в облогу фортеці союзників Древніх, збираючи життєву силу захисників. У кінцевому підсумку, Древні програли, розкидані галактикою і остаточно знищені під натиском К'тан і породженими варпом істотами, яких вони самі помилково і випустили.

Зрада Мовчазного Царя[ред.ред. код]

На останніх етапах Війни в небесах Сарех перебував в очікуванні моменту, коли К'тан будуть уразливі. Хоча йому були підвладні всі сили раси Некронів, він не сподівався протистояти К'тан в зеніті їх могутності, і навіть якщо б він наважився і все вдалося, Некронам довелося б завершувати Війну в небесах самим. Коли зоряні боги, нарешті, виграли свою грандіозну війну, тріумф їх був недовгим. Зі знищенням Древніх Мовчазний Цар повів Некронів на повстання проти К'Тан..

К'тан не усвідомлювали ступеня загрози, поки не стало надто пізно. Некрони зібрали неймовірні енергії життя всесвіту в настільки потужні знаряддя, щоб навіть К'тан не могли встояти перед ними. Оскільки К'тан були безсмертними, частиною основоположної матерії простору і отже їх майже неможливо було знищити, кожного з них розділили на тисячі фрагментів, і кожен замкнули в тессерактовий лабіринт. Хоча мільйони машин були знищені в результаті повстання, включаючи членів Триархії, крім самого Мовчазного Царя, Некрони знову розпоряджалися власною долею.

Великий Сон[ред.ред. код]

Однак навіть із знищенням Древніх і К'тан, Безмовний Цар усвідомлював, що час Некронів минув, принаймні, на даний момент. Швидко розвивалися Ельдар, раса, яка боролася на одній стороні з Древніми протягом Війни в небесах і відповідно ненавиділа Некронів і всі з ними пов'язане. Ельдар вижили, і Некрони, ослаблені протистоянням з К'тан, не змогли б вистояти проти них. Тим не менш, Мовчазний Цар розумів, що і час Ельдар мине, як і час усього живого.

Мовчазний Цар наказав переробити некронські міста у величезні комплекси гробниць з встановленими в них стазисними склепами. Останній наказ Мовчазного Царя свідчив, що вони повинні проспати шістдесят мільйонів років, прокинутися готовими до відновлення заново всього, що вони втратили, і відродити колишню велич династій. Коли останній світ-гробниця закрив свої склепи, він зруйнував командні протоколи, за допомогою яких керував своїм народом, оскільки сильно підвів його. Сарех спрямував свій корабель у відкритий космос, щоб знайти розраду або спокутування.

Нове пробудження[ред.ред. код]

Протягом шістдесяти мільйонів років Некрони спали, очікуючи випадку виконати останній наказ Мовчазного Царя: відродити колишню могутність династій Некронів. З часом все більше світів-гробниць пали жертвами несправностей. Ряд збоїв у роботі стазисних склепів знищив мільйони, якщо не мільярди сплячих Некронів. Деякі світи-гробниці зруйнували в якості відплати мародерами Ельдар, де ці древні противники Некронів змогли подолати системи безпеки. Інші світи-гробниці стали жертвами еволюції самої галактики. Тектонічна діяльність планет розтрощила цитаделі Некронів; зірки, що перетворювалися на наднові, поглинали планети. Крім того, цікаві живі всюди нишпорячись і воюючи на останках територій Некронів, завдавали ще більше збитків, ніж будь-коли змогли б Ельдар.

Пробудження пройшло не зовсім так, як планувалося. Некрони прокинулися не одночасно, а в різні епохи, розділені тисячоліттями. Через помилки в схемах і протоколах пробудження, плановане на ранні роки М41, в деяких випадках насправді відбулося набагато раніше, або йому взагалі ще належить трапитися. Найперші світи-гробниці пробудилися під час Великого Хрестового Походу, що пройшов через всю галактику. Одні світи прокинулися тоді, коли Нова Терра кинула виклик могутності Золотого Трону, або коли Апостоли Сліпого Царя вели свої війни. Інші так і не прокинулися. Навіть в кінці 41-го тисячоліття, мільярди Некронів як і раніше сплять у своїх гробницях.

Перший контакт[ред.ред. код]

Перший зафіксований Імперіумом контакт з некронами був в 897.М41. Це був напад на Святилище 101 Сестер Адептус Сорорітас. Камери записали жорстоку битву між сестрами і невідомими скелетоподібними істотами, але запис був низької якості. Імперська комісія не знайшла залишків невідомих ворогів, так само як і тіл сестер.

Після цього активність некронів зросла і було все більше фіксованих нападів. Людство зустрілося з новою загрозою.

« «Якби навіть ми були б по шию в орках, з круутами та ельдар на десерт, я б повернувся до них задом, аби вбити хоч одного некрона. Я вже зустрічався з ними раніше, і, повірте, вони — найбільша загроза Галактиці».  »

— Комісар Каїн, 597-ий Вальгаллський

Зброя та технології[ред.ред. код]

Найпоширеніша зброя некронів — гаусова гвинтівка (Gauss Flayer). Вони використовують математично неможливу (за підрахунками Адептус Механікус) технологію, яка дозволяє зброї знімати матерію атом за атомом. Саме тому найслабша зброя некронів може пробивати найміцнішу броню Імперіуму. Проблема у вивченні технологій некронів в тому, що неможливо захопити жоден клаптик тіла чи зброї некрона. При отриманні критичних пошкоджень, які сам некрон полагодити на полі бою не може, всі частини механізму телепортуються в склеп. Тому вивчення їх проводиться лише на відеозаписах чи на розповідях свідків.

Зброя ближньго бою — прості леза, прикреплені до гвинтівок. Але сила їхніх ударів неймовірна. Хоча некрона важко побороти в ближньому бою, самі вони віддають перевагу стрільбі, проте деяки види роботів створені спеціально для ближнього бою.

Між планетами та зоряними системами некрони переміщуються за допомогою телепортації, або використовуючи кораблі, швидші за світло, причому вони не використовують варп, як усі інші.

К'Тани[ред.ред. код]

У попередніх редакціях лише двоє з чотирьох відомих К'Танів прокинулись. Потойбічний спав у сфері Дайсона серед зірок, а Дракон Порожнечі чекав на тих, хто його пробудить, в лабіринтах Марсу.

У 5-й редакції кодексу Осколки К'тан — все, що залишилося від колись могутніх зоряних богів. Тепер це лише їхнє віддзеркалення, частинки енергії, що пережили зраду Некронів і в свою чергу були ними поневолені. Більшість з них тепер нездатні самостійно діяти без відповідного наказу. Якщо осколок К'тан бунтує, або надзвичайно розвивається в рамках свого тіла, тоді автоматично активуються захисні механізми, які затягують істоту назад в її гробницю. Навіть з усіма цими заходами обережності Некрони побоюються використовувати осколки К'тан в битві.

Навіть в ослабленому і повністю скутому стані осколки К'тан представляють істот практично безмежної сили. Вони можуть створювати енергетичні розряди, керувати свідомістю нижчих істот, маніпулювати перебігом часу і виганяти ворогів у альтернативні реальності. Єдиний спосіб знищити К'тан — пробити його некродерміс, тіло з живого металу, де укладена його сутність. Якщо некродерміс розірваний, осколок К'тан вибухає.

У той час як багато осколків К'тан тепер дійсно перебувають на службі у Некронів, це анітрохи не означає, що останнім підпорядкований весь їхній пантеон. Чутки про схожих на К'тан істот можна зустріти по всій галактиці.

В 5-й редакцій відомі такі К'Тани:

 • Мепхет'ран, Обманщик
 • Аза'город, Той, хто несе Ніч
 • Лаш 'уддра, Незліченний Рій
 • Ог'дріада, Воскресаючий
 • Цара'нога, Потойбічний
 • Іггра'нья, Формувач
 • Ньядра'зата, Палаючий
 • Маг'ладрот, Дракон Порожнечі
 • Лланду'гор, Освіжовувач

Додатки[ред.ред. код]

Планети-гробниці[ред.ред. код]

 • KVX-193
 • Анжеліс — присутня в грі «Горка Морка»
 • Гідрін
 • Голда
 • Дамнос
 • Дотон
 • Дюнен II
 • Жорос
 • Интерус Прайм
 • Каурава 3 — одна з планет кампанії відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm.
 • Кронус — місце дії кампанії відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade
 • Ктелмакс
 • Лорн V — місце дії кампанії відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault.
 • Малбеде
 • Марс (?) — за Третім виданням кодексу Некронів, вірогідно, місце перебування К'Тана Дракона Порожнечі.
 • Маедракс
 • Медуза 7
 • Наогедон
 • Павоніс
 • Святилище 101
 • Сенешаль II
 • Сіміа Оріхалки
 • Скайзіа — відома тим, що, за П'ятою редакцією правил, Орки поцупили звідти телепортатори Некронів.
 • Тамара
 • Труан IX
 • Евангель
 • Екскальпия

Календар подій[ред.ред. код]

 • 666.М41 Юктан: Ескадра «Зірка» була знищена, можливо, кораблем-збирачем
 • 783.М41 Ельдрад Ультран, Ясновидець Ультве передбачив, як флот Імперських Експлораторів через свою тупість пробудили гробницю Некронів на мертвій планеті Маедракс. Швидко зреагувавши, Ельдари знищили Імперські кораблі до того, як ті дісталися Маедракса, тим самим, попередив пробудження Некронів. Як тільки ельдари відійшли, вони вступили в конфлікт з космічними десантниками ордену Кровавих Ангелів, які були відправлені на пошуки експедиції.
 • 796.М41 Адинбур Прайм: Засада на патрульну групу «Тайрінс», Військовий флот Артеміс прислав підкріплення та закінчив конфлікт.
 • 797.М41 «Великі Жнива на Єлесі»
 • 897.М41 Фортеця-монастир на Святилищі 101 і всі Сестри Битви на цій планеті були знищені Некронами. Ніхто не вижив, залишилися лише докази природи винуватців.
 • 963.М41 Ультрамарини вступили в конфлікт з Тау за контроль над планетою Малбеде. Коли конфлікт розбудив гробниці Некронів, Ультрамарини та Тау об'єдналися для знищення Некронів. Марнеус Калгар дав наказ на Екстермінатус, дозволивши Тау евакуюватися з планети до бомбардування.
 • 3.481.925.M41 Бійня на Гакалі.
 • 962.М41 Інцидент на Боре Кульпе: Після того, як Корабель-Збирач класу «Коса» та легкий крейсер класу «Саван» були помічені поряд з Боре Кульпе, розвідка Космічних Вовків доповіла, що населення планети повністю зникло.
 • 992.М41 Безліч контактів з патрульними кораблями сегменту Пасіфікус.
 • 996.М41 Інцидент на Боре Кульпе: Тільки спостереження. Бою не було.
 • 998.М41 Марсіанський Гамбіт.
 • 0.342.999.M41 — Магос Трантор теоретично вивчив зброю Некронів
 • 987999.М41 Некрони атакували систему Кіпра Сегентус — перший інцидент в радіусі 2000 світлових років від Терри.
 • 999.М41 — пробудження Того, Хто Несе Ніч.
 • 017.M42 — інцидент в секторі Агріпіна, в якому був помічений крейсер класу «Копеш»

Примітки[ред.ред. код]

 1. (Лютий 1998) «Necron Raiders — Background». White Dwarf (Games Workshop) 217: 27-31.
 2. (Серпень 2002) «Chapter Approved: Codex: Necrons designers' notes». White Dwarf (Games Workshop) 271.
 3. http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Necrons

Джерела[ред.ред. код]