Північна залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Північна залізниця
Країна Росія
Знаходження штаб-квартири Ярославль
Статус діюча
Роки роботи з 1953
Підпорядкування Російські залізниці
Експлуатаційна довжина залізниці 5956 км
Кількість працівників 61 925 осіб
Ширина колії 1 520 мм
веб-сайт http://www.szd.rzd.ru/

Північна залізниця Росії (філія РЖД) — розташовано на півночі і північному сході Європейської частини Росії у наступних областях:

Частково залізничні колії проходять території Ямало-Ненецького автономного округу, Карелії, Тверської і Кіровської областей.

Межує з Московською (станції Александров-1 і Бельково), Октябрською (станції Маленьга, Сонково і Кошта) і Горьковською (станції Свєча, Новки I, Сусоловка) залізницями.

Історія[ред. | ред. код]

Північна залізниця - одна з найстаріших магістралей Росії. Першу її ділянку від станції Новки через Шую до Іваново побудовано в 1868 році. Ділянка Александров - Ярославль - Вологда було побудовано та запущено в дію у 1870-1872 роках, тоді ж побудовано лінії Рибінськ - Сонково і Іваново - Кінешма.

Ділянка Вологда - Архангельськ прокладена у 1898 році підприємцем Савою Мамонтовим, причому спочатку вузькою колією, яку згодом було перешито на широку колію. У 1905 році відкрито лінію Обухово - Череповець - Вологда, у 1906 році - лінію Вологда - Вятка (нині Кіров).

1 січня 1907 року Московсько-Ярославська залізниця перейменована в Північні залізниці.

Протягом 1929-1932 років введено в експлуатацію електрифіковану ділянку Москва - Загорськ. У 1936 році Північні залізниці за наказом НКШС СРСР № 62Ц від 14 травня 1936 р. були розділені на Північну (управління в Вологді) і Ярославську залізниці. У 1937-1941 роках побудована Печорська залізниця від Коноші до Воркути.

Постановою Ради Міністрів СРСР у 1953 році Північна і Ярославська залізниці об'єднані в Північну залізницю. 14 липня 1959 року на підставі Постанови Ради Міністрів СРСР № 748 від 13.07.1959 року до Північної залізниці приєднана Печорська залізниця. Московсько-Ярославське відділення дороги 14 липня 1959 року було передане до складу Московської залізниці.

Структура залізниці[ред. | ред. код]

Будівля штаб-квартири ПівнЗ (Ярославль, Волзька набережна, 59)
Вхід в будинок правління

До складу залізниці входять регіони:

  • Архангельский
  • Буйський
  • Вологодский
  • Сольвичегодський
  • Сосногорський
  • Ярославський

Електрифікація[ред. | ред. код]

Ділянки Александров - Данилов та Ярославль - Кострома електрифіковано постійним струмом 3 кВ. Ділянки Данилов - Вологда - Обозерська, Данилов - Буй, Вологда - Буй, Вологда - Кошта, Буй - Свєча, Обозерська - Унешма еелектрифікованні змінним струмом 25 кВ.

Локомотивне господарство[ред. | ред. код]

До складу залізниці входять локомотивні депо: Данилов, Вологда, Коноша, Буй, Ісакогорка, Няндома тощо.