Підрясник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Священик в підряснику

Підрясник — довгий одяг із вузькими (на відміну від ряси) рукавами. Переважно чорного кольору. Підрясник — спіднє облачення католицького, православного та деяких деномінацій протестантського духовенства.

Підрясник являє собою довгий, до п'ят, з наглухо застебнутим коміром одяг з вузькими рукавами. Буває двох видів. Перший вид підрясника: ушитий в талії одяг, розрізний зверху до низу, з розширеним дзвоном нижньої частини. Ліва нижня статі глибоко заходить усередину під праву верхню відлогу. Коса верхня права статі застібається з лівого боку на шиї і в поясі.

Другий вид цього одягу: однорядка, ушита в талії або прямий одяг, розрізна по центру, від шиї до грудей, або до низу, що має від середини ворота до нижнього краю по центру ряд гудзиків (зазвичай 33). Такий покрий мали стародавні руські однорядки духовенства і знаті та католицький духовний одягу (сутана).

У чернецтва підрясник повинен бути чорного кольору. Колір підрясника білого духовенства — чорний, темно-синій, коричневий, сірий і білий для літа. Матеріал: сукно, шерсть, сатин, льон, чесуча, рідше шовкові тканини.