Сатин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сатин

Сати́н (фр. satin, від араб. ‎ Зайтун, від Зайтун — стародавньої арабської назви китайської гавані Цюаньчжоу, звідки вивозилася ця тканина) — тканина сатинового переплетення ниток з бавовняного волокна. Має гладку, шовковисту лицьову поверхню, на якій переважають нитки піткання; досить щільна і блискуча; випускається в основному гладкофарбованою, набивною та вибіленою. Використовують для пошиття суконь, чоловічих сорочок, як підкладкову тканину тощо.

Сатин виготовляють з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння. Давно помітили, що чим більше скручена нитка, тим яскравіший блиск. Так з'явився глянець — сатин, що нагадує шовк.

Постільна білизна із сатину довговічна і витримує велику кількість прання, а за своїми якостями лише трохи поступається шовку, і лише через досить довгий час матеріал починає трохи тьмяніти. Сатин часто порівнюють з шовком, однак він дешевший, ніж шовк, але дорожчий від інших бавовняних тканини, це золота серединка.

З сатину роблять білизну різного дизайну для повсякденного застосування. Це оптимальний варіант за співвідношенням якості та ціни.