Релігійна громада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Релігійна громада — громада (спільнота), група людей, які сповідують чи практикують однакову релігію. Це є релігієзнавчим[1] та юридичним поняттям.

У більш широкому сенсі може описувати членів однієї релігії, які живуть поруч або змішалися з представниками інших релігій, часто змішуючись в повсякденному житті, але поклоняючись окремо. Можна говорити, наприклад, про «греко-католицьку громаду Львова» або «єврейську громаду Франції».

Релігійну громаду може бути визначено неофіційно: люди, які практикують, наприклад, католицизм вважають себе членами католицької громади свого регіону. В інших випадках відмінність носить більш формальний характер. Наприклад, для того щоб бути частиною громади баптистської церкви, треба бути прийнятим в її члени. А в Ізраїлі лише люди з однієї офіційно визнаної релігійної громади можуть одружуватися один з одним (див. Шлюб в Ізраїлі).

У більш вузькому сенсі релігійна громада це група людей, що живуть разом безпосередньо для релігійних цілей, наприклад монастир.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Колодний А., Лобовик Б. // «Релігієзнавчий словник» / за ред. професорів А. Колодного і Б. Лобовика (Інститут філософії НАН України). — м. Київ : вид. «Четверта хвиля», 1996 р. — С. 224. — ISBN 966-529-005-3