Роздільність дисплея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Роздільність дисплею)
Перейти до: навігація, пошук

Роздільна здатність (англ. resolution, рос. разрешение) або роздільність цифрового телебачення або комп'ютерного дисплея зазвичай виражається в кількості пікселів в кожному з вимірів, що може бути відображена. Це може бути багатозначний термін, тим паче, що роздільність залежить від різних факторів в електронно-променевих трубках (ЕПТ) і плоских панелях або проекторах, що використовують матриці з фіксованою множиною (масивом) пікселів.

Використання терміну «роздільна здатність дисплея» відносно дисплеїв із фіксованою матрицею пікселів, таких як плазмові панельні дисплеї (PDP), рідкокристалічні дисплеї (LCD), цифрові світлові проектори (DLP), або інших схожих технологій є просто фізичною кількістю колонок та рядків пікселів, що створює дисплей.

Важливо, щоб термін «роздільна здатність» не вводив в оману. Розміри тут вимірюються в пікселях, і не мають нічого спільного з таким параметром як роздільна здатність (густина пікселів) самого монітора, що виражається в пікселях на дюйм (англ. pixels per inch, ppi) (цифрові монітори) або кількості ліній по горизонталі (аналогові монітори).

Див. також[ред.ред. код]

Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.