Рінґтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рінґтон (англ. ring - дзвінок, tone - мелодія, мотив) або сигнал дзвінка — музичний мотив, мелодія що відтворюється на стільниковому телефоні під час отримання вхідного виклику[1]. Різні моделі телефонів можуть відтворювати в ролі рінґтона звуки або мелодії — від простих одноголосий до поліфонічних мелодій або будь звукового запису у вигляді файлу. Продаж рінґтонів і завантаження їх на телефони користувачами стільникових мереж перетворилася в один з прибуткових напрямків електронного бізнесу.

Програмне забезпечення для створення рінґтонів[ред.ред. код]

Власний рінґтон можна створити, використовуючи музику в різних форматах, яка є у користувача на його персональному комп'ютері. Програми для створення рінґтонів зазвичай поєднують функції редагування музики, конвертації в формат рінґтона і відправки створеного рінґтона на мобільний телефон.

  • Редагування. У мінімальний набір функцій зазвичай входять можливості визначення меж рінґтона, швидкості наростання гучності звуку на початку фрагмента і загасання в кінці.
  • Конвертація — для зручності конвертації у формат рінґтона деякі програми мають базу телефонів. Знайшовши в цій базі свій телефон, користувач далі може вибрати один з форматів, які підтримує його модель.
  • Відправлення — створений рінґтон може бути відправлений на телефон різними способами: використовуючи USB-кабель, bluetooth або IrDA з'єднання, за допомогою e-mail або через Інтернет.

Типи рингтонів[ред.ред. код]

  • Монофонічні — телефон відтворює набір нот, не більше однієї ноти за раз.
  • Поліфонічні — телефон відтворює кілька нот одночасно. Один з форматів такого рінгтона — MIDI.
  • Реалтон — відтворюється записана в цифровому форматі музика. Приклади форматів цього типу рингтонів: AAC, WMA, MP3, Ogg та інші.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Definition of “ringtone” [Значення "рінґтон"]. Collins Dictionary (англійською). Collins. 2013. Процитовано 2013-07-09.