Мобільний інтернет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Світовий трафік, що генерують користувачі з Опери Міні.

Мобільний Інтернет — сукупна назва бездротових технологій для доступу до мережі Інтернет. Мобільний інтернет можуть використовувати як мобільні пристрої так і стаціонарні, адже в такому випадку знижуються витрати на прокладання фізичного доступу через кабелі. На даний момент доступ до мобільного інтернету можуть забезпечувати наступні стільникові стандарти: GSM, UMTS, LTE (найпоширеніші зі стандартів).

В світі[ред. | ред. код]

Успіх мобільного Інтернету в світі тісно пов'язаний з активним розвитком технологій мобільного зв'язку та передачі даних.

Технології мобільного зв'язку та передачі даних є активно розвиненим напрямком в світі сучасних інформаційних технологій. Розвиток технологій передачі даних веде до реструктуризації всієї інформаційної індустрії і інтеграції телекомунікаційних, комп'ютерних та телевізійних мереж. Розвиток технологій бездротового мобільного зв'язку змінює спосіб життя самої людини. Комбінація цих технологій забезпечує мобільний доступ до ресурсів мережі Інтернет, що, в кінцевому рахунку, змінить її світ. Різні служби мобільної передачі даних, засновані на технології мобільного доступу в Інтернет, надають абонентам широкий вибір онлайнових послуг:

  • операції з цінними паперами
  • покупку товарів
  • банківські операції
  • платежі по рахунках різного типу
  • орієнтацію і пошук об'єктів в місті

За даними дослідження проведеного в 17 країнах Центральної та Східної Європи, 2008-й рік був відзначений значним зростанням числа користувачів мобільного Інтернету. Якщо в 2007 році кількість користувачів мобільного Інтернету становила 3,6% від загального числа користувачів мережі, то в 2008-му вона збільшилася до 12%.

Користування мобільним Інтернетом входить в ТОП-10 операцій з мобільним телефоном і рейтинг його продовжує зростати.

В Україні[ред. | ред. код]

В Україні наданням послуг мобільного Інтернету займаються наступні торгові марки:

та інші.

Див. також[ред. | ред. код]