Мобільний інтернет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Світовий трафік, що генерують користувачі з Опери Міні.

Мобільний Інтернет — сукупна назва бездротових технологій для доступу до мережі Інтернет. Мобільний інтернет можуть використовувати як мобільні пристрої, так і стаціонарні, адже в такому випадку знижуються витрати на прокладання фізичного доступу через кабелі. На тепер[коли?] доступ до мобільного інтернету можуть забезпечувати наступні стільникові стандарти: GSM, UMTS, LTE (найпоширеніші зі стандартів).

У світі[ред. | ред. код]

Успіх мобільного Інтернету у світі тісно пов'язаний з активним розвитком технологій мобільного зв'язку та передачі даних.

Технології мобільного зв'язку та передачі даних є активно розвиненим напрямком у світі сучасних інформаційних технологій. Розвиток технологій передачі даних веде до реструктуризації всієї інформаційної індустрії та інтеграції телекомунікаційних, комп'ютерних та телевізійних мереж. Розвиток технологій бездротового мобільного зв'язку змінює спосіб життя самої людини. Комбінація цих технологій забезпечує мобільний доступ до ресурсів мережі Інтернет, що, зрештою, змінить її світ. Різні служби мобільної передачі даних, засновані на технології мобільного доступу в Інтернет, надають абонентам широкий вибір онлайнових послуг:

  • операції з цінними паперами
  • покупку товарів
  • банківські операції
  • платежі по рахунках різного типу
  • орієнтацію і пошук об'єктів в місті

За даними дослідження проведеного в 17 країнах Центральної та Східної Європи, 2008-й рік був відзначений значним зростанням числа користувачів мобільного Інтернету. Якщо у 2007 році кількість користувачів мобільного Інтернету становила 3,6 % від загального числа користувачів мережі, то у 2008-му вона збільшилася до 12 %.

Користування мобільним Інтернетом входить в список 10 найпопулярніших операцій з мобільним телефоном і рейтинг його продовжує зростати.

Вартість мобільного Інтернету[ред. | ред. код]

Британський експертний портал cable.co.uk зібрав та проаналізував інформацію про тарифні плани послуг мобільної передачі даних у 230 країнах світу в період з 8 грудня 2020 року по 25 лютого 2021 року. Згідно з результатами дослідження найнижча середня ціна за 1 Гб мобільного Інтернету в [1]:

Найдорожча середня ціна за 1 Гб мобільного Інтернету в:

В Україні 1 Гб мобільних даних коштує в середньому 75 центів[2].

В Україні[ред. | ред. код]

В Україні наданням послуг мобільного Інтернету займаються наступні торгові марки:

та інші.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Worldwide mobile data pricing 2021. Cable.co.uk. 14 квітня 2021. Архів оригіналу за 29 грудня 2019. Процитовано 21 лютого 2022. 
  2. Скільки коштує мобільний інтернет в різних країнах. Finance.ua. 14 квітня 2022. Архів оригіналу за 21 лютого 2022. Процитовано 21 лютого 2022. 

Див. також[ред. | ред. код]