Синайський Василь Серафимович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Синайский, Василий Серафимович

Василь Серафимович Синайський рос. Васи́лий Серафи́мович Сина́йский (20 квітня 1947, Комі АРСР) — російський піаніст і диригент.

Навчався в Ленінградської консерваторії у Іллі Мусіна. Починав як диригент асистентом Кирила Кондрашина в симфонічному оркестрі Московської філармонії. У 1973 виграв золоту медаль на конкурсі Караяна в Берліні.

У 1991-1996 — музичний директор і головний диригент симфонічного оркестру Московської філармонії. Головний диригент симфонічного оркестру Латвії, головний запрошений диригент симфонічного оркестру Нідерландів, з 1996 — головний запрошений диригент симфонічного оркестру Бі-Бі-Сі. У 2000-2002 роках — музичний директор Державного симфонічного оркестру Росії. У 2004-2005 виступав з Лондонським симфонічним оркестром. Працював також з Бірмінгемським симфонічним оркестром, шотландськими Королівським, Симфонічним та Камерним оркестрами, Роттердамським, Дрезденським і Чеським філармонічними оркестрами, оркестрами радіо Фінляндії та Франкфурта, симфонічними колективами Детройт​​а і Атланти. Виступає також як оперний диригент. Багаторазово виступав в Великому театрі, Латвійському Державному оперному театрі, брав участь у постановціПікової дамиз Юрієм Любимовим в Дрезден е, Берліні і Карлсруе. C 2007 — головний диригент Симфонічного оркестру Мальме.

З 2010 року зайняв пост головного диригента Великого театру.

Серед здійснених записів — твори Антона Аренського, Мілія Балакірєва, Михайла Глінки, Яніса Івановса, Анатолія Лядова, Сергія Ляпунова, Сергія Рахманінова, Миколи Римського-Корсакова, Петра Чайковського, Франца Шмідта, Франца Шрекера, Родіона Щедріна.

Посилання[ред.ред. код]