Державний академічний симфонічний оркестр Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державний академічний симфонічний оркестр Росії (повна назва — рос. Государственный академический симфонический оркестр Российской Федерации имени Светланова, скорочено — «Госоркестр») — один з найбільших музичних колективів Росії.

Історія створення[ред. | ред. код]

Заснований в 1936 році, як Академічний симфонічний оркестр СРСР. Перший виступ колективу відбулося 5 жовтня 1936 в Великому залі Московської консерваторії.

На початку війни оркестр був евакуйований в Середню Азію, виступав з концертами в тилу. 6 березня 1943 року відбувся перший концерт оркестру в Москві після повернення з евакуації. В 1956 році Держоркестру став першим з радянських оркестрів, які виїхали на гастролі за кордон.

Творча діяльність[ред. | ред. код]

З середини 1950-х років, а більш активно — з приходом на пост головного диригента Євгена Свєтланова — оркестр почав робити записи, у тому числі унікальний проект «Антологія російської симфонічної музики». Держоркестр часто ставав першим виконавцем нових творів, написаних спеціально для цього колективу, а також — після довгої перерви — забутих і довго не виконувалися творів. Так, в 1945 році вперше майже за 50 років була виконана Перша симфонія Сергія Рахманінова.

Сучасна діяльність[ред. | ред. код]

1991 року з розвалом СРСР отримав сучасну назву. У 2006 році оркестру було присвоєно ім'я Євгена Свєтланова.

Наразі Держоркестр Росії — один з провідних симфонічних оркестрів світу. Колектив дає концерти як у Росії, так і за кордоном, а також робить численні записи.

Головні диригенти оркестру[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]