Так, і Гоморра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Так, і Гоморра…
Aye, and Gomorrah…
Aye, and Gomorrah and other stories cover.jpg
обкладинка збірки 2003 року
Жанр наукова фантастика
Автор Семюел Ділейні
Мова англійська
Опубліковано грудень 1967[1]
Нагороди

«Так, і Гоморра…» (англ. Aye, and Gomorrah…) — відоме оповідання наукового фантаста Семюела Ділейні. Це перший твір який Семюел продавав. Оповідання виграло премію Неб'юла 1967 року, і номінувалося на премію Г'юго. Перше видання було в антології «Небезпечні видіння» Гарлана Елісона. Твір був контроверсійним через сексуальну тематику, і був названий «одним з найкращих творів письменника-бісексуала 1960-их років.»[2]

Сюжет[ред. | ред. код]

Повість описує світ в якому астронавтів, яких називають «спейсерами», стерилізують перед статевим дозріванням щоб уникнути ефектів космічного випромінення на гамети. Стерилізація не тільки робить їх неплідними, а також перешкоджає статевому дозріванню, що призводить до появи андроґінних людей стать яких неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Спейсери є об'єктом фетишу субкультури «фрелків» — тих кого приваблює недосяжність і незбуджуваність спейсерів (в творі названий «комплекс сексуального заміщення вільного падіння»). Спейсери люблять використовувати це заради розваги і грошей — і, можливо, через самотність і бажання отримати назад втрачену сексуальність.

Спейсери використовують термін «фрелк» як принизливий в оповіданні, хоча самі займаються проституцією приймаючи плату від фрелків за псевдо-сексуальний контакт, якого ті бажають.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Freebase Data DumpsGoogle.
  2. Emmanuel Sampath Nelson. Contemporary Gay American Novelists: A Bio-bibliographical Critical Sourcebook. — Greenwood Press, 1993. — С. 103. — ISBN 978-0313280191.(англ.)