ЛГБТ (англ. LGBT) — акронім, що виник в англійській мові для позначення лесбійок (Lesbian), ґеїв (Gay), бісексуалів (Bisexual) і трансґендерів (Transgender). Термін використовується з 90-х років XX століття і є адаптацією абревіатури «ЛГБ», яка в період середини-кінця 80-х років стала заміняти слово «ЛГБТ», щодо якого існувала думка, що слово не представляє всіх, що відносяться до сексуальних меншин.
Демонстрація за права ЛГБТ в Нью-Йорку, 1976 рік.
Рух за права сексуальних і ґендерних меншин, ЛГБТ-рух, гей-рух, ЛГБТ-активізм(англ. LGBT social movements, Gay rights movement) — суспільно-політичний рух ЛГБТ(лесбійок, геїв, бісексуалів, і трансгендерів). Його метою є цивільне рівноправ'я, дотримання прав людини, викорінювання дискримінації і ксенофобії, сексуальна свобода, терпимість і визнання права "бути іншими". Також цей рух за самосвідомість ЛГБТ як соціальної меншості, окремого співтовариства, культури, з іншого боку — за інтеграцію ЛГБТ в суспільство.
(далі...)
Архів · Редагувати >>
Редагувати >>
Гаррі Бенджамін (народився 12 січня 1885 року, помер 24 серпня 1986 року) — народжений в Німеччині американський лікар, ендокринолог, сексолог і геронтолог. Отримав найбільшу популярність як піонер-дослідник феномена транссексуальності і взагалі розладів гендерні ідентичності. Спочатку транссексуальність навіть називалася по імені її первшоописувача «синдромом Гаррі Бенджаміна» (англ. Harry Benjamin Syndrome, HBS).
Гаррі Бенджамін народився в Берліні, отримав ступінь доктора медичних наук в 1912 році в університетв Тюбінгену за дисертацію по туберкульозу. Питання сексології цікавили його вже тоді, але не були предметом його спеціального вивчення. В інтерв'ю, даному в 1985 році, доктор Бенджамін згадував: «Я пам'ятаю, як, будучи молодою людиною, пішов на лекцію Аугуста Фореля, чия книга „Питання сексу“ була сенсацією для свого часу і сильно вразила мене. Я також познайомився з Магнусом Хіршфельда…»
(далі…)
Архів · Редагувати >>
|
Чим більше людей відкрито заявлять про свою гомосексуальність, тим менше буде проблем. Якщо ми соромимося самих себе, якого біса ми сподіваємося, що решта світу не буде соромитися нас?
|
|
— Мартіна Навратілова
|
Редагувати >>
Колекція зображень
Редагувати >>
|
Сім'я з одностатевими батьками.
|