Талліннфільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Талліннфільм
Tallinnfilm
Тип бізнес і кіностудія
Форма власності private limited companyd
Галузь кіноіндустрія
Засновано 9 червня 1931
Закриття (ліквідація) 2000
Штаб-квартира Tallinnfilm, Uus 3, 10111 Tallinn, Estonia
Територія діяльності Естонія Естонія
Попередні назви «Eesti Kultuurfilm»
«Tallinna Kinostuudio»
Продукція фільми, мультфільми
www.tallinnfilm.ee

Талліннфільм (ест. Tallinnfilm) — естонська кіностудія художніх, документальних і анімаційних фільмів розташована в Таллінні.

Історія[ред. | ред. код]

9 червня 1931 року була заснована студія «Eesti Kultuurfilm» (укр. «Естонський культурний фільм»). 6 березня 1936 року їй був наданий статус державної установи. Після радянської окупації Естонії 9 січня 1941 року була створена кіностудія «Tallinna Kinostuudio», яка була об'єднана з націоналізованою «Eesti Kultuurfilm». Спочатку працювала як студія хронікальних і документальних фільмів. У роки Другої світової війни не функціонувала, хроніка випускалася на базі «Ленфільму» і «Мосфільму». У 1944 році студія відновила діяльність, з 1954 почала випуск художніх фільмів. Ставились також мультиплікаційні і науково-популярні фільми. Назву «Талліннфільм» отримала в 1963 році.

Остання документальна хроніка, випущена Талліннфільмом, датована 1 січня 1998 року. Після чого виробництво фільмів припинилося, були розпродані будівлі та павільйони студії і реквізит. На початку XXI століття Талліннфільм, відомий широкій публіці своєю історичною колекцією фільмів. Займається головним чином управлінням кінотеатру «Artis» і реставрацією старих кінокартин.

Доробок[ред. | ред. код]

З 1941 по 1994 рік «Талліннфільм» випустив:

Адреса[ред. | ред. код]

Tallinnfilm
Uus 3
10111 Tallinn
Estonia

Джерела[ред. | ред. код]