Кіноіндустрія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кіноіндустрія (кінопромисловість) — це галузь промисловості, що займається виробництвом і розповсюдженням (зокрема прокатом) кінофільмів.

Кіноіндустрія складається з технологічних і комерційних інституцій, а саме: виробничих кінокомпаній (продакшен компаній), студій мультфільмів, кіностудій, компаній дистрибуторів, компаній виробництва дубляжу, кінопрокатних компаній, акторських агенцій, професійних об'єднань індустрії (напр. сценаристів, акторів, технічного персоналу).

Хоча вирбництво кіно є глобальним явищем розповсюдженим по цілому світу, про розвинуту кіноіндустрію йдеться лише у декількох країнах, зокрема в США, Індії, Китаї. Багато фільмів знімаються поза країнами де зосереджені їх головні бізнес офіси. Наприклад, щоб знизити вартість виробництва фільми студій США знімаються в Канаді, Великій Британії, Австралії або у країнах Східної Європи. Що, у свою чергу, сприяє розвитку кіноіндустрії у цих країнах.


В країнах споживачах іноземних кінофільмів розвинута індустрія їх дублювання і перекладу на місцеву мову. Зокрема студії кінодубляжу в Україні користуються не лише державною підтримкою через квотування, але й активною громадсько-суспільною підтримкою Акція «Кінопереклад».


Кінематограф Це незавершена стаття про кінематограф.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.