Кіноіндустрія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кіноінду́стрія (кінопромисло́вість; англ. film industry, нім. Filmwirtschaft) — галузь промисловості, що займається виробництвом і розповсюдженням (зокрема маркетингом і прокатом) кінофільмів.

Кіноіндустрія складається з технологічних і комерційних інституцій, а саме: виробничих кінокомпаній (продакшен компаній), студій мультфільмів, кіностудій, компаній дистрибуторів, компаній виробництва дубляжу, кінопрокатних компаній, акторських агенцій, професійних об'єднань індустрії (напр. сценаристів, акторів, технічного персоналу).

Хоча вирбництво кіно є глобальним, розповсюдженим по всьому світу видом діяльності, про розвинуту кіноіндустрію йдеться лише у декількох країнах, зокрема в США, Індії, Китаї. Багато фільмів знімаються поза країнами де зосереджені їх головні бізнес офіси. Наприклад, щоб знизити вартість виробництва фільми студій США знімаються в Канаді, Великій Британії, Австралії або в країнах Східної Європи. Це, у свою чергу, сприяє розвитку кіноіндустрії в цих країнах.

У країнах-споживачах іноземних кінофільмів розвинута індустрія їх дублювання і перекладу на місцеву мову. Зокрема студії кінодубляжу в Україні користуються не лише державною підтримкою через квотування, але й активною громадсько-суспільною підтримкою Акція «Кінопереклад» [Архівовано 29 лютого 2012 у Wayback Machine.].

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]