Уддхава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індуїзм
Om symbol.svgПустий ієрогліф.pngHinduSwastika.svg
Категорія КатегоріяПортал Портал

Уддхава (Uddhava IAST, також відомий як Паванаядхі) - герой з пуранічних текстів індуїзму, де він описується як один і радник Крішни. Він відіграє значну роль на «Бгагавата-пурані», де сам Крішна навчає його процесам йоги і бгакті. Основи цих настанов Крішни Уддхаве прийнято називати «Уддхава-Гіта», подібно «Бхагавад-гіти», де Крішна дає настанови Арджуні.

Згідно з деякими писань, Уддхава був також двоюрідним братом Крішни, будучи сином Девабхагі, брата батька Крішни Васудеви. Зовні Уддхава був настільки схожий на Крішну, що описуються випадки коли його плутали з Крішною.

У «Бгагавата-пурані» описується, як після перемоги Крішни над Камсою, Уддхава прийшов відвідати його. Крішна тоді попросив Уддхаву поїхати до Вріндаван і передати послання Ґопі і іншим жителям Вріндавана, які страждали від розлуки з ним. Зміст цього послання і почуття які воно пробудило в серцях мешканців Вріндавана після того як вони його почули, вважається найвищим проявом любові до Богу в гаудія-вайшнавістської традиції індуїзму.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]