Флавія Максима Фауста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Флавія Максима Фауста (лат. Flavia Maxima Fausta, * 289 — † 326) — дружина римського імператора Костянтина I.

Життєпис[ред.ред. код]

Народилася у Римі. Була донькою римського імператора Максиміана та Евтропії. Її батько уклав політичний союз з Костянтином I для розподілу владу у Римській імперії після зречення Діоклетіана. Для зміцнення цього союзу було вирішено укласти шлюб поміж донькою Максиміана та Костянтином. У 307 році відбулося весілля Фаусти й Костянтина у м.Арль (Південна Галлія). З цього моменту Фауста була поруч із своїм чоловіком в усіх походах. До 312 року вона жила у м.Тревір (сучасний Трір), який був фактичної столицею західних земель імперії.

З початком бойових дій Костянтина для здобуття абсолютної влади Фауста переїздить з ним до Італії. Була присутня у 313 році у м.Медіолан (сучасне м.Мілан) при оголошення відомого едикта щодо віротерпимості. Вона сама була ревною християнкою. Так в цьому ж році Фауста надала власний палац у Римі для проведення засідання місцевого єпископального синоду.

При всьому Фауста мало впливала на політику Костянтина I, хоча останній дуже любив власну дружину. Фауста народила чоловікові 6 дітей. Після здобуття повної влади в Римській імперії Костянтин I у 323 році надав Фаусті титул Августи. З цього моменту вона мешкала у майбутньому Константинополі.

Втім у 325 році відбулася трагедія. Спочатку Фауста звинуватила свого пасербка Криспа у тому, що той намагався її спокусити або зґвалтувати. Причини цьому називають різні: за одні відомостями Крисп відмовив Фаусті, яка закохалася у нього й тому остання вирішила помститися. За іншими відомостями, дивлячись на успіхи Криспа та його авторитет, Фауста побоювалася, що влада в імперії перейде до Криспа, а не до її синів. Остання версія видається більш ймовірной. В результаті Костянтин I повірив дружині та наказав стратити сина. Проте через деякий — у 326 році — Костянтин I наказав стратити й Фаусту, закривши її у лазні й розігріваючи її доти, поки дружина не померла від задухи. Причин цього злочину Костянтина (адже не було навіть суду) називають також дві: за однією версією Костянтин дізнався про брехню дружини стосовно сина, за іншою мати Костянтина — Олена — вирішила помститися за свого онука Криспа й звела наклеп на Фаусту що вона, начебто, завела коханця — звичайного посланця у справах.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік — Костянтин I, імператор у 306—337 роках.

Діти:

  • Костянтин (316—340), римський імператор у 337—340 роках
  • Констанцій (317—361). римський імператор у 337—361 роках
  • Констант (320—350), римський імператор у 337—350 роках
  • Костянтина (318—354)
  • Олена (325—360)

Джерела[ред.ред. код]

  • Arnold Hugh Martin Jones, John Robert Martindale, John Morris: Fl. Maxima Fausta. In: The Prosopography of the Later Roman Empire (PLRE). Band 1, Cambridge University Press, Cambridge 1971, ISBN 0-521-07233-6, S. 325–326 (Online-Version).


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Historia Romae Це незавершена стаття про Стародавній Рим.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.