Франкенштейн, або Сучасний Прометей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Франкенштейн, або Сучасний Прометей
Frankenstein.1831.inside-cover.jpg
Обкладинка видання 1831 року
Автор Мері Шеллі
Назва мовою оригіналу Frankenstein: or, The Modern Prometheus
Дизайн обкладинки Print (Hardback & Paperback)
Мова англійська
Жанр наукова фантастика
Видавництво Lackington, Hughes, Harding, Mavor & Jones
Публікація 1 січня 1818
Публікація
українською мовою
3 червня 2010
Сторінки 280

Commons-logo.svg Франкенштейн, або Сучасний Прометей у Вікісховищі

Франкенштейн, або Суча́сний Промете́й (англ. Frankenstein: or, The Modern Prometheus) — роман англійської письменниці Мері Шеллі, який можна назвати родоначальником науково-фантастичної художньої літератури. У романі також є елементи готичного роману і романтизму. Роман був написаний Мері Шеллі у 18 років, і був вперше виданий у 1818-му році в Лондоні, анонімно. Під своїм ім'ям Мері Шеллі опублікувала роман тільки в 1831-му році.

Номер 56 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік[1].

Зміст[ред.ред. код]

Роман розповідає про життя і праці Віктора Франкенштейна, який виявився здатний відродити життя в тілі людини, зібраної з частин померлих людей. Однак, побачивши, що його творіння виявилося потворним і жахливим, вчений відрікається від нього і покидає місто, в якому жив і працював. Безіменна істота, яку ненавидять люди за її зовнішній вигляд, незабаром починає переслідувати свого творця.

Цікаві факти[ред.ред. код]

У наукових колах прийнято вважати, що у доктора Віктора Франкенштейна було кілька прототипів у реальному житті, до них зараховують Йоганна Конрада Діппеля, Джованні Альдіні і Луїджі Гальвані.

Сторінка рукопису «Франкенштейна», перше речення: «It was on a dreary night of November that I beheld my man completed.»

Першими словами оповідання, з якого згодом виріс роман були: «Це сталося однієї сльотавої ночі в листопаді, коли я побачив що моя людина завершена.» («It was on a dreary night of November that I beheld my man completed.»). Тепер цими словами починається п'ятий розділ роману.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.