Христос Пападімітріу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Христос Пападімітріу
грец. Χρίστος Χαριλάος Παπαδημητρίου
Christos Papadimitriou mg 7721-b.cr2.jpg
Професор Христос Пападімітріу виступає на EPFL 30 червня 2009 року
Народився 16 серпня 1949(1949-08-16)[1][2] (69 років)
Афіни, Греція[1]
Громадянство
(підданство)
Flag of Greece.svg Греція
Національність греки
Діяльність письменник, математик, вчений у галузі інформатики, викладач університету
Alma mater Принстонський університет і Афінський національний технічний університет
Науковий ступінь доктор філософії (1976)
Науковий керівник Kenneth Steiglitz[d]
Володіє мовами грецька і Новогрецька
Заклад Гарвардський університет, Массачусетський технологічний інститут, Університет Каліфорнії (Берклі), Каліфорнійський університет у Сан-Дієго[d] і Стенфордський університет
Членство Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Національна інженерна академія США[d], Association for Computing Machinery і Європейська академія
Нагороди

Христос Харілаос Пападімітріу (грец. Χρίστος Χαριλάου Παπαδημητρίου) — професор відділу комп'ютерних наук Університету Каліфорнії, Берклі. Навчався у Національнному технічному університеті Афін (BS електротехніки, 1972) і Принстонському університеті (MS в області електротехніки, 1974 і PhD в галузі електротехніки та інформатики, 1976). Також викладав у Гарварді, MIT, Національнному технічному університеті Афін, Станфорді та UCSD.

Пападімітріу є автором підручника Обчислювальна складність, одного з найуживаніших підручників в області Теорії складності обчислень. Він також є співавтором книги Алгоритми разом із Санджоєм Дасгупта і Умешем Вазірані.

Пападімітріу знаходиться на 19-му місці у рейтингу пошукової системи академічної бази даних і цифрової бібліотеки CiteSeer.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

У 2001 році Пападімітріу став дійсним членом Асоціації обчислювальної техніки, у 2002 році нагороджений Премією Кнута. Став членом Національної інженерної академії США за внесок у теорію складності, теорію баз даних, і комбінаторну оптимізацію.[3] У 2009 році обраний у Національну академію наук США. На 36-му Міжнародному колоквіумі з автоматів, мов і програмування (ICALP 2009), було проведено спеціальний захід на честь внеску Пападімітріу до комп'ютерних наук.[4]

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Елементи теорії обчисленьГаррі Р. Льюісом). Prentice-Hall, 1982, друге видання 1997.
  • Комбінаторна оптимізація: Алгоритми і складність (із Кеннетом Стайгліцем). Prentice-Hall, 1982, друге видання Dover, 1998.
  • Теорія керування паралелізмом баз даних. CS Press, 1986.
  • Обчислювальна складність. Addison Wesley, 1994.
  • Тьюрінг (роман про обчислення). MIT Press, листопад 2003 року.
  • Вирок життя для хакерів? (грецькою). Kastaniotis Editions, 2004. Збірник статей, написаних для грецької газети To Vima.
  • Алгоритми (у співавторстві з Санджоєм Дасгупта і Умешем Вазірані). McGraw-Hill, вересень 2006 р.
  • Logicomix, епічний пошук правди(у співавторстві з Апостолосом Доксіадісос, ілюстраціями Алекоса Пападатоса і Анні ді Донна). Bloomsbury Publishing і Bloomsbury США, вересень 2009.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]