Червоні виноградники в Арлі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Червоні виноградники в Арлі»
De rode wijngaard
Творець: Вінсент ван Гог
Час створення: 1888
Розміри: 75×93 см
Висота: 75 см
Ширина: 93 см
Матеріал: олія, полотно
Жанр: пейзаж
Зберігається: Чикаго, США
Музей: Московський музей імені Пушкіна
CMNS: «Червоні виноградники в Арлі» у Вікісховищі

«Червоні виноградники в Арлі» — картина нідерландського художника Вінсента ван Гога, написана у 1888 році під час перебування в Арлі. Довгий час необґрунтовано вважалася єдиною проданою за життя художника його роботою[1].

Історія створення

[ред. | ред. код]

Картина написана під час перебування Ван Гога в містечку Арль на півдні Франції. Невеликий період життя там (з лютого 1888 по травень 1889) вважається найпродуктивнішим у творчості художника. До нього приїхав Поль Гоген, і Вінсент мріяв про створення поселення художників, очолити яке повинен був його товариш. Ван Гог надихався навколишніми пейзажами. У листопаді 1888 року він писав своєму брату Тео: «Ах, чому тебе не було з нами в неділю! Ми бачили абсолютно червоний виноградник — червоний, як червоне вино. Здалеку він здавався жовтим, над ним — зелене небо, навколо — фіолетова після дощу земля, подекуди на ній — жовті відблиски заходу». У цьому ж місяці були написані «Червоні виноградники в Арлі», що зображують збір винограду в околицях абатства Монмажур. У Ван Гога цей пейзаж набуває характеру притчі. Люди, що збирають урожай, стають символом життя, представленого художником як важкий щоденний труд.

Доля твору

[ред. | ред. код]

Згодом після написання картина була виставлена ​​на восьмій виставці «Групи двадцяти» в Брюсселі та куплена за чотириста франків бельгійською художницею Анною Бош[2].

Разом зі знаменитим «Нічним кафе» картину придбав російський колекціонер Іван Морозов. Після націоналізації його зібрання експонувалося в Музеї нового західного мистецтва, нині у Музеї образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна.

Література

[ред. | ред. код]
  • Винсент Ван Гог Письма к брату Тео. — СПб.: Издательский Дом «Азбука-классика», 2007. — ISBN 978-5-91181-478-6.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Легенда о Ван Гоге». Журнал «Вокруг Света». Архів оригіналу за 28 вересня 2014. Процитовано 28 вересня 2014.
  2. Арльский период биографии Ван Гога. Архів оригіналу за 29 березня 2010. Процитовано 28 вересня 2014.