Autodesk Inventor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Autodesk Inventor
Autodesk Inventor Icon.png
Тип CAD
Автор(и) Bradley Gelfand
Розробник Autodesk
Перший випуск 1999
Стабільний випуск 2014 (4 березня, 2013; 6 років тому (2013-03-04))
Версії 2019 (28 березня 2018)
Операційна система Windows
Ліцензія Proprietary
autodesk.com/inventor

Autodesk Inventor — 3D САПР для створення і вивчення поведінки цифрових прототипів виробів і деталей. Розробник компанія Autodesk.

Загальний огляд[ред. | ред. код]

Використовується в основному в машинобудуванні. В комплект входить декілька продуктів: Autodesk Inventor Suite, Autodesk Inventor Routed Systems Suite (проектування кабельних і трубопровідних систем, в том числі для розводки складних ділянок трубопроводів, електричних кабелів і проводів), Autodesk Inventor Simulation Suite (засоби моделювання руху і аналізу навантажень, які спрощують вивчення поведінки виробу в реальних умовах ще на стадії проектування).

Інструменти Inventor забезпечують повний цикл проектування і створення конструкторської документації:

− 2D- / 3D-моделювання;створення виробів з листового матеріалу та отримання їх розгорток;

− розробка електричних і трубопровідних систем;

− проектування оснащення для лиття пластмасових виробів;

− динамічне моделювання;параметричний розрахунок напружено-деформованого стану деталей і зборок;

− візуалізація виробів;

− автоматичне отримання і оновлення конструкторської докумен-тації (оформлення по ЕСКД).

Функціональні можливості:[ред. | ред. код]

Компонувальні схеми, що поєднують окремі деталі і вузли. Користувачі можуть перевірити можливість збірки об'єкта, додати і позиціонувати нові частини, а також усунути перешкоди між частинами проекту.

Ливарні форми і оснащення. Програма автоматизує ключові аспекти процесу проектування ливарних форм під тиском. Користувачі можуть швидко створювати і перевіряти конструкції форм, а потім експортувати їх в Autodesk Moldflow.

Деталі з листового матеріалу. Спеціальна середу проектування виробів з листового матеріалу автоматизує багато аспектів роботи. Користувачі можуть створювати деталі розгортки, гнуті профілі, формувати фланці шляхом 3D-моделювання і вставляти в деталі спеціалізовані кріпильні елементи.

Генератор рам служить для проектування каркасів (рам) на основі стандартних профілів. Рами створюються шляхом розміщення стандартних сталевих профілів на каркасі. Формування кінцевих умов спрощується завдяки наявності стандартних опцій для кутових з'єднань і з'єднань встик. Користувачі можуть створювати власні профілі і додавати їх в бібліотеку.

Кабельні та трубопровідні системи. Середа для створення трубопроводів допомагає проектувати їх таким чином, щоб вписати в складну збірку або обмежений простір. Вона включає бібліотеку стандартних фітингів, труб і шлангів, і забезпечує створення складальних креслень, які оновлюються в міру змін вихідної 3D-моделі [1].

Студентські ліцензії[ред. | ред. код]

Студентські версії Autodesk Inventor, призначені виключно для використання студентами та викладачами в освітніх цілях, доступні для безкоштовного завантаження з сайту Освітнього спільноти Autodesk. Функціонально така версія Autodesk Inventor нічим не відрізняється від повної, за одним винятком: всі файли, створені або відредаговані в ній, мають спеціальну позначку (так званий educational flag), яка буде розміщена на всіх видах.

Формати файлів[ред. | ред. код]

Autodesk Inventor використовує різні формати файлів для деталей (IPT), вузлів (IAM) і креслень (IDW або DWG), проте всі дані можуть бути експортовані у формат DWG, що дозволяє налагодити безпосередню інтеграцію з AutoCAD і спеціалізованими галузевими додатками на його основі, в Зокрема, AutoCAD Mechanical. Креслення Inventor можна переглядати, вимірювати і виводити на друк в AutoCAD, зберігаючи асоціативність з вихідною моделлю, і навпаки. Крім того, двомірні проектні дані з креслень AutoCAD можна використовувати для побудови 3D-моделей в Inventor. Inventor може обмінюватися даними з такими додатками як CATIA V5, UGS, SolidWorks, Pro / ENGINEER, Ansys. Програма підтримує імпорт та експорт файлів CATIA V5, JT 6, JT 7, Parasolid, Granite, UG-NX, SolidWorks, Pro / E, і SAT.

Посилання[ред. | ред. код]