Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000 Dawn of War II - Chaos Rising

DoW II Chaos Rising boxart.png

Розробник Relic Entertainment
Видавець THQ
Дата випуску США 11 березня 2010

Європейський Союз 12 березня 2010

Жанр стратегія в реальному часі, тактична RPG
Віковий
рейтинг
ESRB: M

PEGI: 16

Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Essence Engine 2.0
Режим гри Однокористувацький, кооперативий, мультиплеер
Носій DVD, завантаження з Мережі
Керування миша, клавіатура

Warhammer 40,000 Dawn of War II - Chaos Rising — доповнення до відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War II, розроблене Relic Entertainment та видане THQ,. Реліз відбувся 11 березня 2010 для Північноамериканського регіону та 12 березня у Європі.

Chaos Rising включає також оригінальну кампанію Dawn of War II з низкою вдосконалень.

Сюжет гри продовжує Warhammer 40,000 Dawn of War II і концентрується на протистоянні ордену Кривавих Воронів і Чорного Легіону, який не лише відкрито нападає, а й підточує орден зсередини.

Ігровий процес[ред.ред. код]

У гру була додана нова фракція — Космічні Десантники Хаосу, а інші раси (Космодесант, елдари, орки і тираніди) отримали нові види військ. Був розширений вибір озброєння та екіпіровки. Непотрібної екіпіровки стало можливим позбутися, отримавши взамін очки досвіду.

Персонажів можна імпортувати з попередньої кампанії, або почати їхній розвиток заново одразу з 17 рівня. Максимальний рівень збільшений з 20-го до 30-го.

У грі з'явився рівень розтління (англ. Corruption Level) — відступлення Кривавих Воронів від свого кодексу та моральних норм. Розтління набирається поступово, від виконання/не виконання певних завдань або носіння «нечистого» спорядження. Це впливає на просування в кампанії, даючи доступ до нового озброєння та можливостей і змінюючи ставлення до персонажів з боку союзників. Здібності можуть бути як глобальними, так і для певного командира. Зовнішній вигляд загонів змінюється залежно від рівня псування, набуваючи більш демонічних рис з кожним рівнем. Розтління знімаються через спокуту у вигляді виконання деяких завдань або носіння особливого спорядження.

В режимі The Last Stand стали доступні 2 додаткових героя: Тиран Вулика і чаклун Цзінча.

Сюжет[ред.ред. код]

Через рік після відбиття нападу флоту тиранідів з варпу з'явилася планета Аврелія, колишня столиця підсектора, сотні років тому покрита льодом, а потім і зовсім вирвана з реальності. Аврелія мала б бути безлюдною, але з її поверхні надходить сигнал лиха, використовуваний орденом Кривавих Воронів. Висадившись на планету, Криваві Ворони потрапляють в засідку, організовану військами Імперської Гвардії, котрі підпорядковуються Вандіру, колишньому губернаторові-втікачеві. Вирвавшись з пастки, Командор і дредноут Давіан Тул відправляються на порятунок бібліарія Іони Оріона, на якого напали сили елдарів, захищаючи свої руїни.

Отримавши сигнал лиха від нового губернатора, Єлени Дероси, Космодесантники відправляються на Меридіан, де орудують орки, підбурювані домом Вандіра. В розпалі бою з'являються Космічні десантники Хаосу з Чорного Легіону, на чолі з живим Еліфасом Спадкоємцем (вважався вбитим на планеті Кронус). Хаос намагається захопити виробничий комплекс «Кузня Ангела», але зазнає поразки. Відкинувши ворога, Ворони повертаються на Аврелію для штурму виявленої бази єретиків, за якими стоїть Арагаст Руйнівник. Подолавши слуг Вандіра і культистів, десантники відшукують храм Хаосу і знищують прикликаних демонів.

Після руйнування храму планету розколюють розломи і виникають аномалії. Арагаст дозволяє загону Командора евакуюватися, оскільки серед Кривавих Воронів є важливий зрадник. На борту «Відплати» десантники з'ясовують, що зрадник передав ворогам коди сигналу лиха, за допомогою яких Воронів вперше заманили на Аврелію. Криваві Ворони терміново повертаються на Меридіан, щоб допомогти полку Гвардії утримати Шпиль Легіс від атаки єретиків. Ворони перемагають їх в цьому регіоні і відправляються на планету Тіфон, де знищують виявлену військову експедицію елдарів. Після цього з планети Кальдеріс надходить повідомлення про викрадення новобранців ордену. Воронам вдається врятувати частину взятих в полон новачків і вбити чаклуна з Чорного Легіону. Незабаром після цього прибуває почесна варта Кривавих Воронів на чолі з капітаном Аполлоном Діомедом, що діє від імені магістра та головного бібліарія ордена Азарія Кіраса, який наказує повернутися на свої кораблі до подальших вказівок.

Незадоволені наказом, але вірні керівництву, Криваві Ворони повертаються на «Відплату». Вони перехоплюють ще кілька передач з корабля, але не можуть повністю розшифрувати їх. У джунглях Тіфону виявляється технодесантник Мартеллус, що вважався загиблим, але зумів протриматися цілий рік на планеті. Мартеллус береться за дешифрування передач і повідомляє, що незабаром очікується поява в системі гігантського космічного блукача «Суд Воронів» — величезного нагромадження кораблів, загиблих в варпі, і спресованих його течіями разом. Бортовий комп'ютер одного з кораблів блукача здатний розшифрувати перехоплені записи.

Криваві Ворони висаджуються на прибулий блукач, повний небезпек і таємниць. Вони виявляють останки Кривавих Воронів 5-ої роти і отримують доступ до запечатаного сховища, де знаходять корабельний комп'ютер і численні трупи космодесантників. На комп'ютері записане послання Апотекарія Галана. З послання стає відомо, що Галан знаходився в складі експедиційної групи на чолі з Азарієм Кірасом, тоді лише одним з бібліаріїв ордену. На їх корабель, що загубився в варпі, проник демон Нургла Улькаїр, здолати якого десантники не змогли. Апотекарій зазначав, що Кірас почав з байдужістю ставитися до загибелі своїх бойових товаришів і піддався впливу Хаосу.

Покинувши «Суд Воронів» і дозволивши Мартеллусу працювати над дешифруванням повідомлень, Криваві Ворони отримують новий сигнал від губернатора Дероси. Єретики на Меридіані знову зібрали сили і напали на губернаторський палац. Командор відправляється на захист об'єкту і відбиває кілька атак. Арагаст шле повідомлення з викликом на дуель на Аврелії.

Криваві Ворони, незважаючи на накази Діомеда, приймають виклик. Коли вони добираються до Арагаста, той намагається втекти, але Еліфас зраджує його і залишає з Воронами на загибель, так ставши новим лідером Чорного Легіону. Мартеллус розшифровує передачі зрадника, особа якого лишається загадкою, і повідомляє, що адресовані вони Апотекарію Галану, який живий і знаходиться в почесній варті, прибулій з капітаном Діомедом.

Незважаючи на загрозу від сил Хаосу, Діомед наказує членам ордена покинути підсектор. Габріель Ангелос, не бажаючи залишити напризволяще планети, просить Командора й інші загони поки не підкоритися наказу Аполлона. Ангелос відправляється на Калдеріс, де намагається поговорити з Діомедом, але той від імені Кіраса оголошує Ангелоса і його людей зрадниками і закликає інших Воронів вбити їх. Командор зі своїми людьми проникає на базу Діомеда, де з'ясовує, що Апотекарій Галан і велика частина почесної варти ордена пали в єресь. Галан перед смертю дякує бойовим братам за звільнення своєї душі під влади демонів і повідомляє, що тільки капітан Діомед поки чистий, але він засліплений гординею. Діомед виявляє їх і оголошує єретиками. В ході бою десантники руйнують командний центр, через який демони контролювали своїх слуг. Командор і Ангелос пояснюють прозрілому Діомеду справжній стан речей, і вражений Діомед дозволяє десантникам піти (якщо за вибором гравця не був убитий). Тим часом з журналу Галана з'ясовується, що Кірас впав у єресь задовго до тієї експедиції. А демон Улькаїр був заточений у в'язницю в надрах Аврелії, і саме його прагне звільнити Еліфас.

На Аврелії Еліфас говорить про те, в далекому минулому магістр ордена Кривавих Воронів Морія був убитий в бою з Улькаїром, і тільки Кірас зміг здолати демона і ув'язнити його. Незабаром після цього планета потрапила в варп-шторм. Кірас уклав угоду з Улькаїром, і врятувався, будучи перенесеним на борт «Суду Воронів».

Еліфас приносить жертву, що випускає Улькаїра на свободу, який обіцяє велику владу і силу. Коли Космодесант повертається на Аврелію, вони виявляють, що зрадник (особа якого залежить від дій гравця) залишив корабель і з'єднався з силами Хаосу на поверхні планети. Командор зі своїми людьми доповідає про те, що трапилося Габріелеві Ангелосу, і той починає масовану атаку на стару фортецю Воронів, під якою знаходився Улькаїр. Еліфас знову гине в сутичці з Воронами. Улькаїр також переможений і знову запечатаний усередині планети. Але демон заявляє, що в'язниця не зможе утримувати його вічно, і клянеться повернутися, вбити всіх Воронів і отримати їх душі.

На баржі «Литанія люті» Габріель оголошує про перемогу над Чорним Легіоном і Улькаїром та закликає готуватися до протистояння з магістром-єретиком. Тим часом, знову відроджений силами Хаосу Еліфас обіцяє лідеру Чорного Легіону Абаддону наступного разу точно знищити Кривавих Воронів.

Закінчення[ред.ред. код]

Всього в грі їх є п'ять, залежно від того, який рівень розтлінням мають персонажі за час проходження кампанії.

 • Повністю чистий. При дуже малому рівні розтління, і залишивши Діомеда живим, Командор, Габріель Ангелос і прозрілий Діомед виганяють прислужників Хаосу з підсектора та готуються до війни проти магістра-єретика Кіраса.
 • Чистий. При дуже малому рівні розтління, але вбивстві Діомеда, бійці під командуванням Габріеля Ангелоса і Командора готуються до майбутньої боротьби за очищення свого ордена.
 • Нейтрал. Якщо чергувати дії як благочестя і відступництва, Чорний Легіон переможений, але Командора відправляють спокутувати гріхи в священний хрестовий похід в Око Жаху.
 • Розітлений. Якщо рівень розтління команди трохи перевищує рівень благочестя, Габріель оголошує Командора в єресі і без жалю страчує його своїм молотом.
 • Повністю розітлений. Набравши повний рівень розтління для всієї команди, Командор, здолавши Улькаїра, переходить на бік Чорного легіону і тікає у варп на «Відплаті».

Канонічним закінченням, судячи з Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution, є Чистий, ще стає ясно в початковому ролику, коли Габріель розповідає, що Кірас назвав героїв Аврелії ренегатами, і те, що Діомед ще не повністю вірить в зраду Кіраса.

Зрадники та їхня мотивація[ред.ред. код]

Залежно від дій гравця (наскільки підконтрольні йому персонажі благочестиві чи розітлені) особа зрадника визначається по-різному. За сюжетом, рівень розтління тільки виказує персонажа, який здійснив акт зради ще до початку подій гри. Це можуть бути:

 • Мартеллус. Після перемоги над тиранідами був покинутий своїми братами на планеті Тіфон і вважався загиблим. Саме тоді йому допомогли служителі Хаосу і він розчарувався у своїх бойових братах. Стає зрадником, якщо всі члени команди незачлеплені єрессю.
 • Таркус. Вирішив впоратися з Хаосом його ж зброєю. Для цього йому довелося повідомити Чорному Легіону багато про свій орден, але він дійсно не бажав шкодити своїм бойовим братам. Стає зрадником, маючи найбільший рівень розтління з команди.
 • Сайрус. Використовував для досягнення перемоги методи, які суперечать Кодексу Астартес. Незважаючи на те, що це дозволяло йому не раз здобувати перемоги, він постійно критикувався за це. У Хаосі ж бачив свободу від обмежень. Стає зрадником, маючи найбільший рівень розтління з команди.
 • Авітус. Втомився від постійних битв, вбивств і руйнувань. Більше не бачачи різниці між Космодесантниками Імператора і Хаосу, розчарувався в обох сторонах і хотів померти в бою. Стає зрадником, маючи найбільший рівень розтління з команди.
 • Таддеус. Зрадив ще в першій кампанії, коли молився богам Хаосу в останньому бою з тиранідами, щоб вони дозволили "Литанії Люті" вийти з варпу. Стає зрадником, маючи найбільший рівень розтління з команди.
 • Іона Оріон. Був одержимий демоном, а після постійних сутичок з хаосом і потуранню єресі, демон зміг остаточно захопити тіло бібліарія. Зраджує при найбільшому рівні розтління серед інших космодесантників, або коли у всіх Космодесантників рівень максимальний, а Діомед убитий.

Давіан Тул настільки відданий Імператору, що не може потрапити під вплив Хаосу. Як тільки гравець стане на шлях вірності Темним Богам, Давіан Тул покине команду.

Канонічним зрадником, відповідно до Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution, став Авітус. Там Мартеллус, Іона, Сайрус і Таркус — живі, причому Таркус стверджує, що прийняв обітницю мовчання за вбивство свого зухвалого бойового брата, з яким він служив на Кронусі. Таким з-поміж відомих персонажів є тільки Авітус.

Рецензії[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com A-[1]
Eurogamer 9/10[2]
GamePro 4.5/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar half.svg[5]
GameSpot 8.5/10[3]
GameSpy 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[4]
IGN 8.5/10[6]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings 85,39%[8]
Metacritic 85/100[7]

Доповнення отримало схвальні відгуки, відзначалося що це одне з найкращих ігрових доповнень останніх років. Критики і гравці хвалили введення Хаосу і систему розтління, яка спонукає до експериментів. З недоліків згадувалися коротша за оригінальну кампанія.

У рецензії 1up.com йшлося: "В принципі, Relic використовує систему розтління в якості інструменту для розширення можливостей геймплею, і це виглядає дещо незграбнішим, ніж подібне в inFamous, водночас служачи своєму завданню додавання більшої різноманітності кампанії поряд з декількома закінченнями…Включення нового потужного персонажа, подібного на мага бібліотекаря, додаткові юніти для мультиплеєру, і ціла нова раса це лише "глазур на тістечку".

З його жорсткою 10-годинною кампанією, новим мультиплеєром і додатковими юнітами, ціна в $30 за Chaos Rising виглядає виправданою. Після веселої катастрофи, якою був Soulstorm до першої Dawn of War, приємно бачити таку якість. А що коли ви щось пропустили в першій грі? Тоді це ваш шанс виправитися в очах Імператора[9]».

Ігроманія поставила доповненню оцінку 9.0 з 10, зробивши наступний висновок: «Я готовий заприсягтися перед трибуналом, що Chaos Rising — одне з найкращих доповнень за всю історію стратегічного жанру. Чудова кампанія, система розтління, прекрасний сюжет, вписані як рідні хаосити і необхідність пройти гру мінімум двічі (спочатку як герой, потім як лиходій) роблять Chaos Rising обов'язковою покупкою…[10]»

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • В оригінальній Dawn of War II гравець рано чи пізно знаходив поломані обладунки, які не можна було ні одягнути, ні викинути. В Chaos Rising з'ясовується, що такі обладунки носяться для спокути гріхів.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]