Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault
WA Box art.jpg
Розробник Relic Entertainment
Видавець THQ
GFI / Руссобит-М
Остання версія 1.51
Жанр Стратегія в реальному часі
Віковий
рейтинг
ESRB: M (17+)
Носій 2 CD
Платформи PC
Системні
вимоги
Pentium III чи AMD Athlon XP 1,8 GHz CPU,
256 MB RAM,
4x CD-ROM привід,
1.8GB вільного простору жорсткого диску,
Microsoft Windows 98/2000/XP/ME,
DirectX 9.0b
Сайт http://www.dawnofwargame.com/

Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault (укр. Зимовий Штурм) — перше доповнення до відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War, видане через рік після оригінальної гри, у вересні 2005 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Геймплеєм гра не відрізняється від попередньої частини, за винятком того, що було покращено баланс і додано нові юніти. Космодесант отримав Капелана, Космодесант Хаосу — Берсеркерів Кхорна. Ельдари — Вогненних Драконів. Орки — Мегаброньованих Нобів. До гри було додано велику кількість нових карт для багатокористувацького режиму та нові фракції: Імперська Гвардія і Некрони (лише як противники).

Сюжет[ред.ред. код]

Льодяну планету Імперіуму Лорн 5 захопили сили Хаосу, а саме Космодесантники легіону Пожирачів Світів. Лорд Крулл, голова сил Хаосу на планеті, веде війну проти орків боса Горгутца, які також висадилися там. Скоро прибуває третя сила — Імперська Гвардія. Ціллю гвардійців під командуванням генерала Стурна є захоплення й ремонт бойової машини, Титана класу «Імператор», залишеного при відступі сил Імперіуму. Титаном прагне заволодіти й лорд Крулл, який чомусь не знав, що на території, яку він завоював, є така цінна техніка. Останніми прибувають Ельдари на чолі з Тальдірою. Ельдари єдині знають, що під поверхнею планети розміщені гробниці Некронів, які прокинуться, будучи потривожені війною на поверхні.

Гра має дві кампанії — за «Хаос» (Космічний Десант Хаосу і Орки) та «Порядок» (Ельдари і Імперська Гвардія).

Кампанії[ред.ред. код]

Кампанія за Хаос[ред.ред. код]

У кампанії за сили Хаосу гравець керує силами Орків і Комодесантників Хаосу. Зустрівши нових ворогів, вони тимчасово співпрацюють і знищують сили Гвардії та Ельдарів; Стурн і Тальдіра гинуть.

Відтак між союзниками знову спалахує ворожнеча; гравець може обрати одну з двох сторін і повести її до Титана. Якщо гравець обирає орків, то вони не використовують Титана, оскільки Горгуц не вважає його цінним, розгромлюють Хаос і Некронів. Якщо гравець обире Хаос, то на Горгуца нападуть його ж війська, обурені поразкою. Крулл захоплює Титана, перемагає Некронів і влаштовує величезне жертвоприношення богу крові Кхорну.

Кампанія за Порядок[ред.ред. код]

Гвардія зачищає залишену цитадель Імперіуму від сил Хаосу и рятує ремонтну команду, яка повинна відновити Титана. До генерала Стурна приєднується капелан Комодесантників ордену Ультрамаринів Варнас, який охороняв команду, коли їхній транспорт опинився на ворожій території.

Ельдари непомітно допомагають у війні проти Хаосу й Орків, але в результаті видають свою присутність. Тальдіра укладає угоду зі Стурном, насправді ж хоче використати Гвардію як гарматне м'ясо. Своєю чергою Стурн упевнений, що нові союзники зрадять його при першій нагоді, але погоджується.

Союз развалюється, коли основні сили Гвардії та Ельдарів прибувають до Титана. Захищеного психічним щитом, його охороняють гвардійці, які чекають на прибуття ремонтної команди, але туди поспішають сили Хаосу й Орків. Гравець може обрати Гвардію, або Ельдарів.

Якщо гравець обирає Ельдарів, то Тальдіра пробивається до Титана; гвардійці залишаються назовні й громлять сили Хаосу. З використанням артефакту «Камінь душ» і силової установки Титана, Ельдари знищують Некронів і покидають планету. Титан вибухає через перевантаження реакторів і вже не може бути відновлений.

Якщо гравець обирає Гвардію, Стурн і Варнас безперешкодно пробираються через виставлений навколо Титана щит. Орки й Пожирачі Світів розбивають залишених за щитом Ельдарів. Коли Некрони пробуджуються, Гвардія використовує зброю Титана й знищує їх. Здобувши перемогу, сили Імперіуму залишаються на планеті, щоб добити залишки ворожих сил, а також захистити Титан до повного відновлення, яке вже йде повним ходом.

Канонічне закінчення[ред.ред. код]

Ні в грі, ні в продовженнях серії Dawn of War жоден з фіналів не був оголошений канонічним офіційно. Але в доповненні Dark Crusade були дані певні відомості:

  • Лорд Крулл зазнав поразки і був убитий, його череп відтоді зберігається як трофей у Горгуца.
  • Тальдіра вижила на Лорні 5, зрадила Стурна, але потрапила в полон до Кривавих Воронів на Кронусі.
  • Горгутц втік з планети, рятуючись від неназваної армії.
  • Некронів було переможено

З цього слідує, що канонічним є фінал кампанії за порядок, який завершився перемогою над Некронами. Жодна зі сторін конфлікту не вела систематичне знищення Орків, будучи сконцентрованою на Титані, тому удари невідомої армії, яка змусила Горгуца втекти, відбулися після перемоги над Некронами. У випадку перемоги Ельдарів вони відразу покинули планету. У заключному ролику Імперської гвардії генерал Стурн прямо говорить про залишки спротиву Орків, які він найближчим часом знищить, таким чином канонічною залишається перемога Гвардії.

Посилання[ред.ред. код]