Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm
Soulstorm Cover.jpg
Розробник Iron Lore Entertainment

Relic Entertainment (патчі)

Жанр стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: M (17+)
Носій 1 DVD
Платформи Microsoft Windows
Режими гри однокористувацька, багатокористувацька
Системні
вимоги
Windows® 2000/XP, DirectX 9.0c, 2.0 GHz Intel Pentium 4 або AMD Athlon XP, 512 MB RAM, 3.5 ГБ вільно місця на жорсткому диску, 8x DVD-ROM,

64МБ відеокарта з підтримкою DirectX 9.0c

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm (укр. Світанок війни: Шторм Душ) — відеогра жанру стратегії в реальному часі, третє за рахунком доповнення до Warhammer 40,000: Dawn of War, розроблене компанією Iron Lore Entertainment в 2008 році. У цьому доповненні список грабельних рас поповнився ще двома арміями — були додані Темні Ельдари і Сестри битви. Також була введена авіація для всіх рас і система досягнень в багатокористувацькій грі. Масштаб кампанії розширився до чотирьох планет.[1]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Стиль гри в режимі кампанії залишився тим самим, що і в «Dark Crusade», з тією лише різницею, що дія відбувається не на одній, а на чотирьох планетах і трьох супутниках. Переміщення між планетами відбувається за допомогою розташованих на них Древніх брам. На початку кампанії у кожної раси є по одній унікальній спец. здібності, які з часом можна відняти захоплюючи головні бази противника. Наприклад, Темні Ельдари можуть переміщатися до будь-яких Древніх брам, ігноруючи наперед задані маршрути, а гармата Тау, Ар'Ка, здатна своїм пострілом завдавати ушкоджень ворогам перед початком битви. Серйозний недолік кампанії полягає в тому, що в міру просування гравцеві стає все легше і легше за рахунок бонусів від захоплених територій і Почесної варти. Почесна варта — це війська, які даються при старті бою і отримуються як бонуси за захоплення територій. На пізніх етапах гри через Почесну варту інколи відпадає потреба в розвитку бази та інших військах, що перетворює RTS на варгейм.

Всі фракції отримали нових юнітів. Космічні десантники — Ленд Спідер, Імперська Гвардія — Бомбардувальник «Мародер», Ельдари — Нічне крило, Скарабеї Некронів стали авіацією, а їхній Лорд одержав можливість викликати К'тана Обманщика. Хаос — «Пекельний пазур». Орки — Файта-бомбер. Тау — «Баракуду».

У нових фракцій з'явилася додаткові ресурси. Це «Есенція душ» в Темних Ельдарів, та «Віра» в Сестер битви. У Темних Ельдарів вони витрачаються на глобальні можливості. У Сестер битви — на спеціальні здібності окремих юнітів, а також дають корисні ефекти військам[2].

Для перемоги над стороною противника не обов'язково захоплювати всі його території. Вибування сторони конфлікту відбувається при знищенні її головної бази, що в свою чергу має певні умови, унікальні для кожної раси:

 • Космодесант — знищити Оплот Віри.
 • Імперська гвардія — знищити Генеральний Штаб.
 • Орки — знищити Фортецю Орків.
 • Ельдари — знищити базу Ельдарів.
 • Хаос — знищити Оплот Єресі і вівтарі.
 • Некрони — знищити 4 Моноліти.
 • Тау — знищити Центр Коаліції.
 • Сестри Битви — знищити Цитадель Екклезіархії.
 • Темні Ельдари — знищити Поміст руйнації Аздрубаеля Векта.

Ігрові раси[ред.ред. код]

Старі[ред.ред. код]

Детальніше: Ігрові раси Warhammer 40,000: Dawn of War

Космодесант (Криваві Ворони) — організація генетично модифікованих суперсолдатів, створених для захисту людства. Також відомі під ім'ям Адептус Астартес. Лідер — брат-капітан Індрік Борель, командувач п'ятьма ротами Кривавих Воронів. Найпотужніша бойова одиниця — Ленд Рейдер. Головна база — Безлюдні землі (Каурава II).

Хаос (Альфа Легіон) — зрадники і відступники Космодесанту, що потрапили під згубний вплив богів Хаосу. Лідер — Фіраевеус Каррон. Найпотужніша бойова одиниця — Спраглий до крові. Головна база — Півострів Іселут (Каурава IV).

Орки (Клан Злих Сонць) — величезні зеленошкірі варвари, що живуть заради битв. Лідер — вождь Горгутц «Мисливець за головами». Найпотужніша бойова одиниця — Сквіґґот. Особливий ресурс — «Waaagh!!». Головна база — Хребет Кам'яний Кіготь (Каурава II).

Ельдари (Світ-корабель Ультве) — раса високорозвинених гуманоїдів. Зазвичай їх війська мають перевагу в швидкості, маневреності і технології, але уразливі і мають недолік в чисельності і вогневій міці. Лідер — Видяча Каеріс. Найпотужніша бойова одиниця — Аватар Кхейна. Головна база — Верхні пустки (Каурава III).

Детальніше: Ігрові раси Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault

Імперська гвардія (252-й полк Захисників Каурави) — регулярна армія Імперіуму. Лідер — генерал Венс Стаббс. Найпотужніша бойова одиниця — Танк «Отруєне лезо». Головна база — Округ Дуссала (Каурава I).

Детальніше: Ігрові раси Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade

Тау (Армія септу Фал'Шіа) — високотехнологічна, молода раса, одержима ідеєю Вищого Блага. Віддають перевагу дальньому бою (Тау вважають близький бій варварським), а в ближній бій відправляють союзників з рас Круутів і Веспідів. Лідер — О'Рес'Ка. Найпотужніша бойова одиниця — Великий Кнарлок. Головна база — Нан Яной (Оррідун, супутник Каурави II).

Некрони (Некрони Каурави) — раса роботоподібних істот. У період 41-го тисячоліття Некрони прокинулися від свого сну через бурі в варпі, щоб почати новий похід проти життя у галактиці. Лідер — Повелитель Некронів Каурави III. Найпотужніша бойова одиниця — Відроджений Моноліт та божество некронів, Той-хто-несе-ніч. Головна база — Узбережжя Імосса (Каурава III).

Нові[ред.ред. код]

Сестри Битви (Орден Святої Троянди) — військово-релігійна жіноча організація Імперіуму. Також відомі під назвою Адептус Сорорітас. Лідер — канонесса Селена Агна. Найпотужніша бойова одиниця — Жива свята. Використовують особливий ресурс — «Віра», який генерується деякими юнітами. Щоб користуватися «Вірою», слід додавати до Аванпостів Святі ікони. Кожна Ікона збільшує максимальний запас «Віри» на 20%, але після досягнення 100% ефект не сумується. Шкала цього ресурсу поділена на п'ять рівнів: перший дає відновлення здоров'я військ, другий — їх посилення, третій — відбиває атаки в нападників, четвертий і п'ятий лише збільшують запас. Крім того «Віра» потрібна для застосування спеціальних здібностей окремих юнітів. Головна база — Округ Сáма (Каурава I).

Війська: Сервітор Екклезіархії, Місіонер, Загін бойових сестер, Загін «Серафимів», Загін Целестіанок, Ассасин культу смерті, Загін Репенціянок; Канонесса (прикликає Янголів помсти), Сповідник, Жива свята; БМП «Носоріг», Іммолятор, винищувач «Блискавка», «Екзорцист», Машина каяття.

Темні Ельдари (Кабал Чорного Серця) — жорстокі й підступні істоти, одна з гілок розвитку Ельдарів. Їх бойова техніка, транспорт і воїни мають легку броню, що збільшує їх швидкість. У той же час, вони широко використовують осколкову зброю, отрути та залякування; бій направлено більше на захоплення полонених та болісну смерть, а не на швидке знищення ворога. Лідер в представленому конфлікті — Архон Таріл. Найпотужніша бойова одиниця — Поміст Руйнації. Використовують особливий ресурс — «Есенцію душ», яка збирається з трупів і спеціальних будівель. Ресурс використовується на застосування глобальних здібностей, найсильніша з яких — «Шторм душ», за якою доповнення і отримало назву. Головна база — Лакунае (супутник Каурави IV)[3].

Війська: Замучений раб, Загін Мандрагор, Загін воїнів, Загін Гелліонів, Загін бичувальників, Загін відьом, Зграя звірів варпу; Архон, Гомункул; Байк «Розбійник», «Рейдер», «Ворон», «Талос», «Руйнівник», Поміст Руйнації.

Сюжет[ред.ред. код]

Як такого сюжету гра не має. Гравцеві дається можливість вибрати будь-яку сторону конфлікту і воювати з іншими, поки всі вони не будуть переможені. Перемога чи поразка супроводжуються відеороликами.

Дія гри розгортається на планетах та супутниках зоряної системи Каурава. Причиною конфлікту в системі Каурава послужив варп-шторм, який виник в цьому регіоні галактики. Спочатку на Каураві IV з'явилися сили Хаосу, за ними в систему прибув Космодесант. Скориставшись нагодою, один з супутників захопила Імперія Тау для розширеня своїх володінь. Некрони, пробуджені штормом, прокинулися на Каураві III і туди через Древні брами прийшли Ельдари, щоб втихомирити їх. Слідом через брами пробралися мародери Темні Ельдари. Останніми в системі з'явилися Сестри битви з метою очистити планети від єресі та іншопланетян.

Закінчення гри[ред.ред. код]

Канонічного закінчення Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm не має, але в Warhammer 40,000: Dawn of War II згадується, що Космодесант зазнав поразки в системі, а Індрік Бореаль загинув.

Перемога[ред.ред. код]

 • Імперська Гвардія — Генерал Венс Стаббс став генерал-губернатором всіх чотирьох планет. Почалося відновлення Каурави. Каурава IV була відновлена повністю, і незабаром її не можна було впізнати, а Каураву 3 полишили, остерігаючись некронів. Після робіт Каурава стала важливим стратегічним пунктом Імперіуму.
 • Тау — Командир Ор'ес'Ка убезпечив систему Каурави і підготував її для приєднання до Імперії Тау. Його військова тактика була визнана інноваційною та прийнята на озброєння Кастою Вогню. Керівництво над освоєнням нової системи взяли на себе Божественні, в той час як командир Ор'ес'Ка відбув з системи, щоб далі розширювати межі Імперії Тау і поширювати Вище Благо.
 • Хаос — Каурава стала світом демонів. Буря в варпі продовжувала бушувати, і через неї прибували все нові сили. Каурава стала важливим опорним пунктом Альфа Легіону. Ввергнувши систему в єресь, Каррон зі своїм легіоном готується до нових сутичок з їх найдавнішим і найлютішим ворогом — Імперіумом Людей.
 • Ельдари — очистивши систему Каурави від ворожих рас, а головне, загнавши своїх одвічних супротивників Некронів назад в їх підземні крипти, ельдapи визнали свою місію на Каураві закінченою і пішли. За якийсь час система була знову заселена людьми і колонізована під контролем Імперської Гвардії. Однак Каурава 3, на якій спали Некрони, продовжувала перебувати під наглядом Ельдар, і всі спроби висадитися і колонізувати її провалилися. Губернатор Гвардії Каурави в кінцевому рахунку відмовився від спроб заселити пустельну планету і залишив Ельдар стежити, щоб Некрони не прокинулись знову.
 • Сестри Битви — після перемоги фанатичних військ канонесси Селіни Агни, Сестри Битви взялися за ревне очищення системи від скверни і єресі. Безжально були віддані вогню всі прояви Хаосу і всі, що виявляли до нього яку-небудь схильність. Після цього система була перетворена на оплот Віри, були споруджені храми і монастирі, які перетворили Каураву на місце паломництва з усіх боків Імперіуму.
 • Некрони — знищивши все живе в цій системі, Некрони стали готуватися до походу в інші; система Каурава стала більше нікому не потрібна, оскільки тепер там панували смерть і запустіння, і ніхто більше не згадував про неї.
 • Космодесант — Криваві ворони захопили систему Каурави. Територія Кривавих воронів була перейменована в «Бореаліс» — на честь капітана Кривавих воронів. Були засновані нові монастирі-фортеці на честь Імператора. Нові сили Імперської гвардії прибули в систему, щоб створити нову і краще керовану планетарну оборону. Індрік Борель відлітає з системи для виконання нових завдань.
 • Орки — система Каурави була захоплена і заселена орками. Але у Горгутца були й інші плани: у системі був широкий вибір цінних металів. Були побудовані фабрики з виробництва чого завгодно. Тепер орки впевнилися, що ні перед чим не зупиняться для нових завоювань і досягнення перемоги.
 • Темні Ельдари — захопивши систему, темні Ельдари, взявши з собою безліч полонених, з новим варп-штормом вирушили до нових, недоторканих світів.

Поразка[ред.ред. код]

 • Хаос — центральний монастир рушиться, Лорд Хаосу тікає і гине, зустрічаючи командира сторони-переможниці.
 • Імперська гвардія — генерал Стаббс з жалем говорить про поразку і жертви. Потім він тікає під прикриттям солдатів, сідає в транспортний корабель і покидає планету. Солдати, що прикривали його, гинуть від наступаючих військ противника.
 • Сестри Битви — всі сестри збираються на площі і здійснюють масове самогубство, спалюючи себе у вогні.
 • Темні Ельдари — Архон Таріл разом з Аздрубаелем Вектом тікають до порталу, але Векта збивають (він перебував на летючій платформі — Абсолютному Руйнівнику), а Таріл тікає в Темний портал. Цікаво, що насправді Аздрубаель Вект не гине від рук ворога, йому також вдається втікти, що можна зрозуміти зі слів Таріла: "Якби він помер, я б зайняв його місце. А тепер мені залишається лише тікати … "
 • Орки — піхота ворога руйнує фортецю орків. Горгутц вбиває орка-командира, який запевняв його, що фортеця неприступна, і благополучно тікає, як і в попередні рази.
 • Космодесант — командира космодесантників вороги заганяють в кут і розстрілюють. Вони з гідністю гинуть за Імператора.
 • Некрони — противники розстрілюють «живий моноліт» і знищують його. Після цього від нестачі енергії починають відключатися солдати Некронів (Лорд в тому числі), а їх бази — мимовільно руйнуватися.
 • Тау — божественний Аун'Ро'Ір гине. Всі війська Тау гинуть під натиском ворогів.
 • Ельдари — Видяча Каеріс з жалем говорить про те, що їм не вдалося перемогти Некронів, і покидає планету разом з почтом.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • У грі Warhammer 40,000: Dawn of War II Сайрус згадує, що Космодесант зазнав поразки на Каураві.
 • Сквіґґот орків є твариною, але діє за правилами техніки і навіть ремонтується Гретчинами. У той же час він вразливий для осколкових гранат Космодесанту та інших протипіхотних здібностей інших рас.
 • З невідомих причин Гармата Тау вбиває загони ворога, куплені на стратегічній карті, але не чіпає гвардійські загони, командирів і будівельників.
 • Якщо гравець пройшов кампанію за Хаос, у фінальному ролику можна дізнатися, чому почалася буря у варпі (один з солдатів Імперської гвардії, відкривши в собі здібності псайкера, підпав під вплив богів Хаосу і здійснив ритуал, який і почав шторм).

Примітки[ред.ред. код]

 1. [1] : In addition to new units across each of the seven existing races, Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm incorporates air units for the first time and introduces multiplayer medals, adding a whole new level of depth to online battles.
 2. Обзор игры Warhammer 40,000: Dawn of War — Soulstorm на Ag.ru
 3. Warhammer 40,000: Dawn of War — Soulstorm в Encyclopedia Lexicanum

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]