Brawlhalla

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Brawlhalla
Brawlhalla Logo.png
Розробник Blue Mammoth Games
Видавець Ubisoft
Дистриб'ютор Steam, Google Play і App Store
Жанр(и) Файтинг
Платформа Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Android
Дата анонсу Квітень 2014
Дата випуску 17 жовтня 2017
Режим гри багатокористувацька і кооперативна
Технічні деталі
Носій Steam
Офіційний сайт

Brawlhalla[1] — це free-to-play файтинг, розроблений і випущений Blue Mammoth Games для Microsoft Windows, MacOS, PlayStation 4 та Android.

Вперше гру було представлено на PAX East у квітні 2014. У той же місяць вона перейшла в альфа-версію[2]. Відкрите бета-тестування стартувало в листопаді 2015, з планами на повний реліз у 2017. У серпні 2020 року гра була випущена для Android.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

У Brawlhalla багато режимів гри, в кожному режимі своя техніка. Але в більшості з них для перемоги потрібно збити всіх суперників з арени, або набрати більш балів, ніж супротивники. В грі є система ушкоджень, які можна побачити навколо іконки персонажа у правій верхній стороні екрана. Що більше ушкоджень отримано, то червоніший відтінок навколо іконки персонажа, та далі відштовхують суперника удари. Коли бійця виштовхують з арени, в нього віднімається одне життя, що дорівнює одному балу. Коли гравець збиває суперника з арени, його боєць отримує 2-3 бали.

Персонажі можуть пересуватися вліво, вправо і стрибати. Вони можуть ухилятися від атак інших бійців. Протягом матчу з неба падає зброя у випадкове місце на арені, котру бійці можуть підняти. Кожна зброя має слабку та сильну атаку, сильна атака для всіх індивідуальна.

Режими гри[ред. | ред. код]

Гра підтримує як одиночний (офлайн) так і багатокористувацький (онлайн) режим гри. В офлайн грі не можна отримати ігрову валюту і підвищити рівень розвитку бійця. Усього у грі 12 режимів гри:

Одиночна гра[ред. | ред. код]

 • Гра с ботами — гра с ботами від 2 до 8 гравців. Кімната для бою повністю налаштовується, можна обрати будь-який вид гри.
 • Навчання — 3 рівні, що навчають основами гри.
 • Тренування — можна грати за будь-якого персонажа на будь-якій карті. Гра з одним ботом, який не атакує.
 • Турнір з ботами — у всіх учасників по 3 життя. Загалом 16 гравців (з них 15 ботів), водночас проводиться 4 бої по 4 гравці, з кожного бою береться 2 переможці, котрі переходять у наступний бій. Потім проводиться 2 бої, з кожного береться 2 переможці, які гратимуть у фіналі.

Багатокористувацька гра[ред. | ред. код]

 • Free-For-All — режим для новачків, для перемоги потрібно набрати більше балів, ніж інші гравці, за 3 хвилини. Усього 4 учасники.
 • 1v1 Strikeout — режим, де для перемоги потрібно 3 рази викинути за арену супротивника. Перед початком можна обрати 3 персонажів, які виступають замість життя.
 • Friendly 2v2 — проста битва 2 на 2, у всіх по 3 життя, не можна завдати шкоди союзнику.
 • Experimental 1v1 — дає можливість гравцям протестувати зміни, що будуть внесені до майбутніх версій гри.
 • Рейтингова гра 1v1 — у бійців по 3 життя, переможець отримує рейтингові бали.
 • Рейтингова гра 2v2 — те ж саме, що і Friendly 2v2, тільки можна завдати шкоди союзнику і переможці отримують рейтингові бали
 • Приватна гра — кімната, яку можна повністю налаштувати, вибрати будь-які види гри. Ніхто сторонній не зможе зайти у цю гру, для участі потрібно отримати запрошення чи код кімнати.
 • Відкрита — кімната, в яку може зайти кожен. Теж повністю налаштовується.

Режими гри[ред. | ред. код]

Усього 17 режимів ігор:

 • Stock — кожен учасник має від 1 до 99 життя, зазвичай 3. Переможе той, у кого під кінець часу буде більше життів, ніж в інших, або той, хто залишиться живим.
 • Timed — переможе той, хто за певний час (зазвичай 8 хвилин, але може бути від 3 до 15) набере найбільше балів.
 • Strikeout — команда проти команди від 2 до 8 гравців, можна вибрати від 1 до 5 персонажів.
 • Brawlball — команда проти команди від 2 до 8 гравців, мета полягає в занесенні м'яча у портал противника. Переможе той, у кого буде найбільше балів.
 • Kung Foot — команда проти команди від 2 до 8 гравців, мета полягає в забитті м'яч у ворота противника. Переможе той, у кого буде найбільше балів.
 • Horde — всі в одній команді від 1 до 8 гравців, мета полягає в захисті 2 порталів від противників (ботів-бійців і кажанів).
 • Snowbrawl — від 2 до 8 гравців, мета полягає в збивані супротивників сніжками. Переможе той, у кого буде найбільше балів.
 • Dodgebomb — теж саме що і Snowbrawl, тільки на інших мапах і замість сніжків використовуються бомби.
 • Swithcraft — 3 персонажі, але їхня зброя перемішана. Участь беруть від 2 до 8 гравців.
 • Bombsketball — від 2 до 8 гравців, мета полягає в поціленні бомбою у мішень противника. Переможе той, у кого буде найбільше балів.
 • Beachbrawl — від 2 до 8 гравців, мета полягає в забитті за допомогою зброї великого м'яча у ворота противника. Переможе той, у кого буде найбільше балів.
 • Buddy — від 2 до 8 гравців, гравець бере 2 персонажа й одночасно грає за обох. Це реалізовано так що коли гравець натискає клавішу для атаки, то і перший і другий персонаж атакує.
 • Brawldown — дається три життя, беруть участь від 2 до 8 гравців, битва відбувається на рингу, крім звичайної зброї можна битися стільцем, столом і палицею.
 • Capture the flag — від 2 до 8 гравців, мета полягає в захопленні прапора противника і принесенні його на свою територію.
 • Bubble tag — від 2 до 8 гравців, коли боєць когось б'є, противник огортається надувною кулькою, звідки його може дістати союзник. Щоб отримати бал, потрібно огорнути кульками всіх противників.
 • Temple climb — від 2 до 8 гравців, щоб вижити потрібно весь час лізти у гору в той час, як мапа опускається донизу. Щоб перемогти, потрібно за певний час набрати найбільше балів.
 • Morph — від 2 до 8 гравців, можна вибрати 3 персонажі, у котрих одразу є зброя, під час бою можна міняти персонажа.

Персонажі[ред. | ред. код]

Усього у грі 51 різний персонаж. Майже кожне велике оновлення додає нового персонажа. Нові персонажі, безпосередньо підконтрольні гравцям купуються за ігрову валюту. Кожного тижня надаються деякі безкоштовні персонажі, безкоштовно дається 7 персонажів і 1 crossovers скін оформлення. В кожного персонажа є чотири характеристики: сила, швидкість, швидкість ударів та захист. При виборі персонажа можна додати йому одну з характеристик, але відніметься інша вже наявна характеристика. Якщо грати декілька разів одним персонажем, то він отримує новий рівень розвитку. За рівень можна одержати колір для оформлення та характеристику цього персонажа. Всі персонажі гри можуть використовувати загалом 2 зброї. Усього у грі 13 видів зброї: бластери, катари, рукавиці, луки, мечі, списи, ракетні списи, сокири, молоти, коси, гармати, кулі та довгі мечі.

Персонаж Зброя Персонаж Зброя Персонаж Зброя Персонаж Зброя Персонаж Зброя
Bodvar Меч та молот Ada Спис та бластери Diana Лук та бластери Xull Сокира та гармата Vector Лук та ракетний спис
Cassidy Молої та бластери Sentinel Катари та молот Kor Молот та бійцівські рукавиці Jiro Коса та меч Onyx Гармата та бійцівські рукавиці
Orion Спис та ракетний спис Lucien Бластери та катари Wu Shang Спис та рукавиці Lin Fei Катари та гармата Jaeyun Довгий меч та меч
Lord Vraxx Бластери та ракетний спис Teros Молот та сокира Ragnir Сокира та катари Zariel Бійцівські рукавиці та лук Gnash Молот та спис
Queen Nai Спис та катари Asuri Катари та меч Cross Бластери та рукавиці Rayman Рукавиці та сокира Thatch Бластери та меч
Hattori Спис та меч Barraza Сокира та бластери Mirage Коса та спис Dusk Спис та кистінь Brynn Спис та сокира
Sir Roland Меч та ракетний спис Azoth Сокира та лук Nix Коса та бластери Fait Кистінь та коса Mordex Коса та бійцівські рукавиці
Scarlet Молот та ракетний спис Ulgrim Сокира та ракетний спис Artemis Коса та ракетний спис Petra Кистінь та бійцівські рукавиці Yumiko Лук та молот
Ember Катари та лук Koji Меч та лук Jhala Сокира та меч Val Рукавиці та меч Caspian Рукавиці та катари
Sidra Гармата та меч Kaya Лук та спис Isaiah Гармата та бластери Thor Молот та кистінь Volkov Коса та сокира
Mako Катари та довгий меч Magyar Молот та довгий меч Reno Бластери та кистінь

Скіни[ред. | ред. код]

Для оформлення кожного персонажа є кольори та скіни. За рівні розвитку персонажу дається колір, на 20 рівні дається останній колір. Додаткові кольори можна купити у магазині за внутрішньоігрове золото. Скіни купуються за сині монети (сині монети можна купити тільки за реальні гроші). Скіни є на персонажів, зброю, дронів, подіуми та анімацію вбивства. Також за сині монети можна купити персонажів та їхні емоції. Вартість скінів складає від 40 до 300 синіх монет. Окрім звичайних скінів є crossovers скіни, які заміняють не тільки персонажа, а і його атаки.

Crossovers скіни[ред. | ред. код]
Назва Персонаж Назва Персонаж Назва Персонаж Назва Персонаж Назва Персонаж Назва Персонаж
Black Knight Orion Daimio Mordex Lara Croft Diana John Cena Hattori Four Arms Kor Tai Lung Mordex
King Knight Sir Roland Enchantress Fait HellBoy Cross Asuka Queen Nai Diamond Head Caspian Tigress Asuri
Specter Knight Nix Globox Cassidy Amethyst Xull The Rock Sentinel HeatBlast Ada
Shovel Knight Gnash Barbara Brynn Garnet Petra Roman Reigns Teros Michonne Koji
Plague Knight Caspian Princess Bubblegum Lord Vraxx Stevonnie Val Macho Man Ulgrim Daryl Ember
Gruagach Teros Jake Kor Pearl Kaya Becky Linch Gnash Rick Barraza
Nimue Dusk Finn Jhala Xavier Woods Bodvar The Undertaker Thor Po Wu Shang
Франшиза Скіни та Crossovers
X-Ray and Vav Mogar, The Mad King
Rivals of Aether Ranno
Shovel Knight Shovel Knight, Black Knight, King Knight, Plague Knight, Specter Knight, Enchantress
Rayman Rayman, Globox, Barbara
Hellboy Hellboy, Gruagach, Daimio, Nimue
WWE The Rock, John Cena, Xavier Woods, Becky Lynch, Macho Man, The Undertaker, Asuka, Roman Reigns
Adventure Time Finn, Jake, Princess Bubblegum
Steven Universe Stevonnie, Pearl, Amethyst, Garnet
Tomb Raider (серія ігор) Lara Croft
Ben 10 Four Arms, Diamondhead, Heatblast

Чемпіонат світу[ред. | ред. код]

Кожен рік, починаючи з 2016, компанія Blue Mammoth Games проводить чемпіонати світу по грі. У 2016 році призовий фонд становив 50 000 доларів. 25 000 переможцю у режимі 1v1 і стільки ж переможцю у режимі 2v2. У всі подальші роки призовий фонд складав 100 000 доларів. Турніри проводяться наприкінці року. За перемогу у бої переможцеві видають бали, в кінці переможе той, у кого буде найбільша сукупна кількість балів.

Рік Дє Переможець 1v1 Переможці 2v2 Призовий фонд
2016 Cobb Galleria, Атланта Zack «LDZ» Janbay 50 000
2017 Cobb Galleria, Атланта Zack «LDZ» Janbay Zack «Boomie» Bielamowicz та Ngwa «Remmy» Nforsi 100 000
2018 Dreamhack, Атланта Stephen Myers Jonatan «Cake» Övragård та Aleksi «Addymestic» Sillanpää 100 000
2019 Dreamhack, Атланта Stephen Myers Stephen Myers та Zack «Boomie» Bielamowicz 100 000

Окрім чемпіонату світу проводяться звичайні турніри, у Європі, Азії та Америці, протягом усього року[3].

Критика[ред. | ред. код]

Steam[ред. | ред. код]

У Steam гра оцінюється приблизно на 9 з 10. Усього понад 144,000 відгуків.  Більшість з них позитивні.

Gamecrate[ред. | ред. код]

Gamecrate оцінює гру на 7 з 10.[4]

Metacritic[ред. | ред. код]

На сайті Metacritic люди оцінили гру на 7.4 з 10[5].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Brawlhalla у Steam. store.steampowered.com (uk). Процитовано 2020-04-14. 
 2. Liebl, Lance (2014-04-12). PAX East 2014: Little gems like Brawlhalla make PAX special. GameZone (en-US). Процитовано 2020-04-14. 
 3. Brawlhalla World Tour. smash.gg. Процитовано 2020-08-14. 
 4. Review: Brawlhalla Doesn't Quite Hit Hard Enough. Gamecrate (en). Процитовано 2020-05-18. 
 5. Brawlhalla. Metacritic (en). Процитовано 2020-08-25.