Cairo (operating system)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cairo
Розробник Microsoft
Родина ОС Windows NT
Стан проєкту Закрита
Початковий випуск 1991
Останній стабільний випуск 4.0.1344/ 1996
Тип ядра Гібридне ядро
Ліцензія Microsoft EULA
Вебсайт microsoft.com

Cairo - кодове ім'я проекту операційної системи від Microsoft, що розроблялась з 1991 1996 рік. Одна з перших спроб Microsoft створити операційну систему нового покоління. Cairo ніколи не продавалася, хоча частина її технологій з'явилася в інших продуктах.

Огляд[ред. | ред. код]

Cairo вперше була анонсована на Microsoft Professional Developers Conference у 1991-му році Джимом Альчіном. Вона була публічно показана (включаючи демонстраційну систему для всіх відвідувачів) у 1993 на Cairo/Win95 PDC. Microsoft змінила призначення Cairo кілька разів, іноді називаючи це повноцінної ОС, а іноді називаючи це як збори нових технологій. При розробці Cairo була зібрана найбільша група розробників за всю історію Microsoft.

Можливості[ред. | ред. код]

Особливості Cairo, які стали частиною інших продуктів Microsoft:

  • Користувацький інтерфейс Windows 95 заснований на початковому проекті інтерфейсу зробленого в Cairo (так званий «класичний стиль»).
  • DCE/RPC - вбудований у Windows NT 3.1
  • X.500 - став частиною технології Active Directory у Windows 2000
  • X.400 - став частиною Microsoft Exchange Server.
  • Content Indexing - став частиною IIS (Internet Information Services), Windows Desktop Search.

Файлова система, заснована на технології складових документів OLE залишилася нереалізованою ні в одній операційній системі.

Інші компоненти об'єктної файлової системи отримали назву WinFS, і планувалися до включення в Windows Vista (були присутні в Windows Longhorn) , але виявилися не готові до терміну виходу Windows Vista. В даний час так і не включено навіть у Microsoft Windows 8, Windows 8.