Cloudflare

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cloudflare
англ. Cloudflare
Тип бізнес
підприємство і технологічна компанія
Галузь Інформаційно-комунікаційні технології
Засновано 2009[1]
Засновник(и) Matthew Princed, Michelle Zatlynd і Lee Hollowayd
Штаб-квартира Сан-Франциско[2]
Співробітники
Член CVE Numbering Authoritiesd[4]
cloudflare.com(англ.)
CMNS: Cloudflare у Вікісховищі

Cloudflare, Inc. («Клаудфлер») — американська компанія, що надає мережеві послуги доставки контенту, пом'якшення DDoS атак, роботи служб безпеки в Інтернеті та сервіси сервера розподілених доменних імен. Служби Cloudflare працюють між відвідувачем веб-сайту і хостинг-провайдером Cloudflare, який виконує роль зворотного проксі.

Послуги[ред. | ред. код]

Захист DDoS[ред. | ред. код]

Для всіх клієнтів Cloudflare пропонує режим «Я в атаці». Cloudflare стверджує, що це може пом'якшити розширені DDoS атаки 7го рівня, представивши обчислювальну задачу JavaScript, яку необхідно завершити браузером користувача, перш ніж користувач зможе отримати доступ до веб-сайту.

Cloudflare захистив SpamHaus від DDoS-атаки, що перевищила 300 Гбіт / с. Головний архітектор Akamai заявив, що в той час це була «найбільша публічно оголошена DDoS-атака в історії Інтернету». Cloudflare також повідомляв, що поглинув атаки, які досягли максимуму понад 400 Гбіт / с.

Брандмауер веб-додатків[ред. | ред. код]

Cloudflare дозволяє замовникам на платних засадах використовувати послугу брандмауера веб-додатків за замовчуванням; Брандмауер має набір основних правил OWASP ModSecurity, а також власний набір правил і набори правил Cloudflare для популярних веб-додатків.

Авторитетний DNS[ред. | ред. код]

Cloudflare пропонує безкоштовну авторизовану систему доменних імен (DNS) для всіх клієнтів, які працюють від мережі Аnycast. Відповідно до W3Cook, DNS-служба Cloudflare наразі має понад 35 % керованих доменів DNS.

Публічний резонанс DNS[ред. | ред. код]

1 квітня 2018 року Cloudflare оголосила про послугу DNS — розміщення на IP-адресах 1.1.1.1 і 1.0.0.1. Крім того, доступ до послуги можна отримати через IPv6 за адресою 2606: 4700: 4700 :: 1111 і 2606: 4700: 4700 :: 1001.

11 листопада 2018 року Cloudflare оголосила про мобільну версію свого сервісу 1.1.1.1 для iOS і Android.

Зворотний проксі[ред. | ред. код]

Ключовою функціональністю Cloudflare є те, що вони виконують роль зворотного проксі для веб-трафіку.

Cloudflare підтримує нові веб-протоколи, включаючи SPDY і HTTP / 2. На додаток до цього, Cloudflare пропонує підтримку HTTP / 2 Server Push. Cloudflare також підтримує проксі-Websockets.

Мережа доставки контенту[ред. | ред. код]

Мережа Cloudflare має найбільшу кількість підключень до пунктів обміну в Інтернеті будь-якої мережі по всьому світу. Cloudflare кешує контент, щоб діяти як мережа доставки контенту (CDN), після чого всі запити проходять через Cloudflare з кешованим вмістом, що подається безпосередньо з Cloudflare.

Проект Галілео[ред. | ред. код]

У 2014 році компанія Cloudflare представила проект «Галілео» у відповідь на кібератаки проти важливих, але вразливих цілей, таких як художні групи, гуманітарні організації та голоси політичного інакомислення.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Our Story | Cloudflare
  2. Fortune.com unicorn list — 2016.
  3. Cloudflare: Number of Employees 2017-2019 | NET
  4. https://cve.mitre.org/cve/request_id.html#cna_participants