DesktopBSD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
DesktopBSD
Логотип DesktopBSD
DesktopBSD.png

Робочий стіл DesktopBSD
Розробник The DesktopBSD Project
Родина ОС BSD UNIX
Стан проекту Актуальний
Модель коду Відкритий
Останній стабільний випуск 1.7/ 7 вересня 2009
Тип ядра Монолітне ядро
Ліцензія Ліцензія BSD
Веб-сайт www.desktopbsd.net

DesktopBSD — операційна система створена на основі FreeBSD. Система орієнтована на використання як ОС для робочих станцій (див. Desktop). Відмінності від прабатька полягають у використанні за замовчуванням віконного інтерфейсу KDE та відповідного, для робочих станцій, набору програм. Встановлення системи відбувається за допомогою графічного інсталятора на базі BSD Installer. Є можливість запускати DesktopBSD з дистрибутивного диску, без інсталяції на комп'ютер (див. LiveCD). Остання версія — 1.7 від 7 вересня 2009 року, заснована на 7.2-RELEASE-p3.

Історія[ред.ред. код]

7 вересня 2009 вийшла версія 1.7. Це останній реліз, підготовлений за участю Пітера Гофера (Peter Hofer), засновника і єдиного активного розробника DesktopBSD, який оголосив про відхід з проекту. Відтепер майбутнє DesktopBSD залежить від того чи знайдуться ентузіасти, готові продовжити розвиток системи, наприклад, зайнятися переведенням дистрибутиву на KDE4. На жаль кілька місяців пошуку таких ентузіастів не увінчалися успіхом.[1]

Проте 20 травня 2010 з'явилася інформація про те, що до роботи над випуском DesktopBSD 2.0 стала невелика команда з чотирьох німецьких розробників,[2][3] які мають намір продовжити розвивати дистрибутив в напрямі, ще раніше наміченому творцем проекту.[4]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.desktopbsd.net/index.php?id=43&tx_ttnews%5Btt_news%5D=41&tx_ttnews%5BbackPid%5D=55&cHash=b6ad95fd57 (англ.)
  2. http://desktopbsd.eu (нім.)
  3. http://habrahabr.ru/blogs/bsdelniki/95029/ Новина на Хабрахабрі (рос.)
  4. http://www.desktopbsd.net/index.php?id=43&tx_ttnews%5Btt_news%5D=42&tx_ttnews%5BbackPid%5D=55&cHash=2420638ccb (англ.)

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]