DesktopBSD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
DesktopBSD
Логотип DesktopBSD
DesktopBSD.png
Робочий стіл DesktopBSD
Розробник The DesktopBSD Project
Родина ОС BSD UNIX
Стан проєкту Актуальний
Модель коду Відкритий
Останній стабільний випуск 1.7/ 7 вересня 2009
Тип ядра Монолітне ядро
Ліцензія Ліцензія BSD
Вебсайт www.desktopbsd.net

DesktopBSD — операційна система створена на основі FreeBSD. Система орієнтована на використання як ОС для робочих станцій (див. Desktop). Відмінності від прабатька полягають у використанні за замовчуванням віконного інтерфейсу KDE та відповідного, для робочих станцій, набору програм. Встановлення системи відбувається за допомогою графічного інсталятора на базі BSD Installer. Є можливість запускати DesktopBSD з дистрибутивного диску, без інсталяції на комп'ютер (див. LiveCD). Остання версія — 1.7 від 7 вересня 2009 року, заснована на 7.2-RELEASE-p3.

Історія[ред. | ред. код]

7 вересня 2009 вийшла версія 1.7. Це останній реліз, підготовлений за участю Пітера Гофера (Peter Hofer), засновника і єдиного активного розробника DesktopBSD, який оголосив про відхід з проекту. Відтепер майбутнє DesktopBSD залежить від того чи знайдуться ентузіасти, готові продовжити розвиток системи, наприклад, зайнятися переведенням дистрибутиву на KDE4. На жаль кілька місяців пошуку таких ентузіастів не увінчалися успіхом.[1]

Проте 20 травня 2010 з'явилася інформація про те, що до роботи над випуском DesktopBSD 2.0 стала невелика команда з чотирьох німецьких розробників,[2][3] які мають намір продовжити розвивати дистрибутив в напрямі, ще раніше наміченому творцем проекту.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.desktopbsd.net/index.php?id=43&tx_ttnews%5Btt_news%5D=41&tx_ttnews%5BbackPid%5D=55&cHash=b6ad95fd57 (англ.)
  2. http://desktopbsd.eu Архівовано 31 грудень 2013 у Wayback Machine. (нім.)
  3. http://habrahabr.ru/blogs/bsdelniki/95029/ Новина на Хабрахабрі (рос.)
  4. http://www.desktopbsd.net/index.php?id=43&tx_ttnews%5Btt_news%5D=42&tx_ttnews%5BbackPid%5D=55&cHash=2420638ccb (англ.)

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]