EasyWay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EasyWay
Логотип
Посилання www.eway.in.ua
Комерційний так
Тип пошуково-інформаційний
Мови українська, російська, англійська, хорватська, румунська, сербська, болгарська, казахська
Започатковано 2011 рік

EasyWay — сервіс, що надає інформацію про всі маршрути та зупинки громадського транспорту 73 міст України, включаючи Київ, Харків, Донецьк, Луганськ, а також Молдови, Болгарії, Узбекистану, Сербії, Хорватії, Казахстану, Польщі, Греції та Туреччини.[1].

Проєкт EasyWay також пропонує мобільний застосунок для Android, IOS, WinPhone та API доступ.

Система пошуку маршрутів громадського транспорту EasyWay є соціальним проєктом, умовно безкоштовним для використання, натомість пропонується перегляд реклами, яку в додатку можна відключити за певну плату.

Історія[ред. | ред. код]

Сайт EasyWay створено у Львові в 2011 році. У 2012 році сайт інформував мільйони гостей Євро-2012 і в свою чергу отримав визнання та популярність. У 2013 році став технічним партнером Google, Yandex та Here з підтримки громадського транспорту в Україні в картографічних сервісах цих компаній.[2] Також у цьому році компанія взяла участь у GDG DevFest 2013 та IT-конференції iCamp, де представником сервісу був Антон Шишкін. Його доповідь [Архівовано 11 вересня 2021 у Wayback Machine.] виявилась напрочуд вдалою та інформаційною, що допомогло привабити потенційних інвесторів.

Функціонал[ред. | ред. код]

  • Головною властивістю сервісу є можливість в режимі онлайн спостерігати за пересуванням автобусів, тролейбусів, трамваїв та міської електрички[3] завдяки GPS. Є транспортні дані GPS Києва, Дніпра, Тернополя, Львова[4], Сум, Сімферополя, Кропивницького, Дніпропетровськ, Луцька, Івано-Франківська, Запоріжжя, Маріуполя та Дрогобича.
  • Сервіс допомагає підібрати потрібний користувачу маршрут з урахуванням фінансових та часових затрат, а також прокладає найкоротший автомобільний шлях. Для додаткової зручності у мобільних додатках є можливість вибрати три фільтри: "найдешевший", "найшвидший" і "найоптимальніший".
  • Змога перегляду найактуальніших змін у графіку роботи транспорту та непередбачуваних ситуацій, які могли виникнути на певному маршруті з можливістю швидко перепланувати поїздку.
  • Наприкінці 2014 року сервіс зробив крок назустріч людям з обмеженими можливостями і добавив функцію фільтрування транспорту з низькою підлогою або пандусом. Ця можливість вже доступна у Кам'янському, Хмельницькому та Львові.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]