Frogwares

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Frogwares Games
Тип Незалежний розробник комп'ютерних ігор
Галузь Індустрія комп'ютерних ігор
Засновано 2000
Штаб-квартира Україна Київ, Україна
Ірландія Дублін, Ірландія
Ключові особи Ваель Амр — президент компанії
Співробітники 60+[1]
Сайт www.frogwares.com
Frogwares у Вікісховищі?

Frogwares Game Development Studio — незалежна франко-ірландсько-українська студія-розробник комп'ютерних ігор, що спеціалізується на створенні ігор у жанрі квест. Студія заснована 2000 року Ваелем Амром і Паскалем Енсена в Ірландії. Пізніше був відкритий офіс у Франції, а восени 2000 року було відкрито і відділення в Києві (у той же час не маючи жодної локалізації українською мовою), яке пізніше стало головним офісом компанії. Компанія має підрозділ Waterlily Games, що займається казуальними іграми.

Студія найбільше відома своєю серією ігор «Пригоди Шерлока Холмса».

Історія компанії[ред.ред. код]

Студія Frogwares заснована Ваель Амром (фр. Waël Amr) і Паскалем Енсена (фр. Pascal Ensenat) в Ірландії. Восени 2000 року було відкрито відділення в Києві, яке пізніше стало головним офісом компанії.

Спочатку Frogwares займалася веб-дизайном і створенням інтернет-магазинів для великих компаній. У числі їх клієнтів були компанії AGS Soft і Air France. Пізніше було прийнято рішення перекваліфікуватися в студію з розробки ігор, і вже в 2002 році вийшов перший ігровий проект - Sherlock Holmes: Mystery of the Mummy, який мав робочу назву «Curse of the Mummy ». Гра побудована в стилі мальованого квеста з оглядом від першої особи і використовує сторонній ігровий рушій Phoenix VR. (Згодом ця гра була перенесена і на інші платформи, в тому числі iOS).

Після виходу Sherlock Holmes: Mystery of the Mummy, компанія почала роботу над своїм власним ігровим рушієм, який став основою наступного квесту, виконаного в «класичному» стилі (тривимірні моделі на тлі намальованих вручну фонів) - гри Journey to the Center of the Earth ( 2003 рік), історія якої базується на творі Жуля Верна.

Пізніше на тій же технології була створена друга гра в серії ігор Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring (2002), що отримала підтримку від британського суспільства Шерлока Холмса.

У 2005 році Frogwares випустила гру 80 Days, яка була побудована на новому ігровому рушії, що застосовувався і в сучасних розробках студії, і являє собою пригодницьку гру з відкритим ігровим світом (це єдина гра компанії з таким типом ігрового процесу), ідея якої заснована на однойменній книзі Жуля Верна, проте сюжет, хоча і відштовхується від книги і містить відсилання до неї, є повністю самостійним.

У 2006 році виходить нова гра про Шерлока Холмса - тривимірний квест Sherlock Holmes: The Awakened. Написаний авторами сюжет гри, пов'язаний з містичною історією про Ктулху. У технічному відношенні в цій грі триває розвиток нового рушія, задіяного раніше у 80 Days.

Наступний, 2007 рік, ознаменувався випуском гри Sherlock Holmes versus Arsène Lupin, в якій автори знову поєднали дві різні книжкові історії; якщо в «Ктулху» зіткнулися світи Лавкрафта і Конан Дойла, то в цій грі з'явився новий персонаж - Арсен Люпен, з романів Моріса Леблана.

У 2008 році відбувся вихід містичного квесту Dracula: Origin, сюжет якого пов'язаний з романом «Дракула»; в тому ж році компанія випустила перевидання Sherlock Holmes: The Awakened з поліпшеною графікою, і казуальні ігри Mata Hari and the Kaiser's Submarines та Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

2009 рік засвідчує випуском гри Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper, в центрі сюжету якої - ланцюжок жорстоких злочинів, що здійснюються в районі Уайтчепел вбивцею на прізвисько Джек Різник. Також в цьому році компанія запускає онлайнову стратегію World of Battles (у 2011 році отримала доповнення Morningstar, в 2012-му гра була закрита).

У 2010 році виходить перевидання Sherlock Holmes versus Arsène Lupin з поліпшеною графікою і деякими нововведеннями в ігровому процесі (дане перевидання було випущено тільки в цифровому вигляді; Steam-версія гри також була оновлена ​​до перевидання) і казуальна гра Sherlock Holmes: The Hound of the Baskervilles, в якій вперше компанія переходить до викладу книжкової історії.

Через рік виходить ще один казуальний квест про Шерлока Холмса, Sherlock Holmes and The Mystery of Osborne House - вихід відбувся на Nintendo DS (пізніше - і на пристроях з iOS), а також казуальна гра Dracula: Love Kills, продовження Dracula: Origin. Стає відомо, що команда, що займається казуальні іграми, виділяється в підрозділ з назвою Waterlily Games.

У вересні 2012 року вийшла нова гра компанії - The Testament of Sherlock Holmes, що стала шостою основною грою в серії ігор про Холмса.

Пізніше в тому ж році вийшли казуальні ігри Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City (Nintendo DS) і Journey: The Heart of Gaia (ПК); на початку 2013 року була створена версія Sherlock Holmes: The Awakened для пристроїв від Apple, таким чином компанія продовжила переносити свої ранні проекти на інші пристрої.

Також в 2013 році відбувся вихід Magrunner: Dark Pulse. Гра розробки внутрішньої студії 3AM Games, видана спільно з Frogwares.

У 2014 році вийшла Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Сьома основна гра у власній серії ігор компанії пропонує відразу кілька справ Шерлока Холмса; деякі історії засновані на розповідях книг Конан Дойла; також автори відходять від використання власного рушія, перемикаючись на ліцензований Unreal Engine 3. Вихід відбувся у вересні 2014 року на ПК, Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, Playstation 4 - це перша гра компанії, випущена на платформах нового покоління.

У жовтні 2015 року було анонсована нова гра про Шерлока Холмса - Sherlock Holmes: The Devil's Daughter. Гра вийшла на початку червня 2016 року.

Крім того, в березні 2015 року була анонсована The Sinking City. Історія її розробки йде на кілька років в минуле: в 2013 році Frogwares була анонсована гра Call of Cthulhu, сюжет якої безпосередньо пов'язаний з так званими «Міфами Ктулху», створеними письменником Говардом Лавкравтом. Довгий час про розробку цієї гри не надходило ніяких даних. В грудні 2015 на сторінці компанії в Facebook було опубліковано кілька зображень з гри, що підтверджують, що вона все ще перебуває в розробці, однак на початку 2016- го стало відомо про те, що видавець Focus Home Interactive передав цю гру іншій компанії (Cyanide Studio). Call of Cthulhu від Cyanide Studio вийде в 2017 році і буде називатися Call of Cthulhu: The Official Video Game. З офіційним анонсом стало зрозуміло, що проект Frogwares по міфах Ктулху не закритий, його розробка продовжиться, але він вийде під іншою назвою.

Розроблені ігри[ред.ред. код]

Назва гри Рік випуску Комп'ютерна платформа
Sherlock Holmes: Mystery of the Mummy 2002 ПК, Nintendo DS, Wii, iOS
Journey to the Center of the Earth 2003 ПК
Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring 2004 ПК, мобільні телефони, Wii
80 Days 2005 ПК
Sherlock Holmes: The Awakened 2006 ПК, iOS
Sherlock Holmes versus Arsène Lupin 2007 ПК
Dracula: Origin 2008 ПК
Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet 2008 ПК, Mac
Sherlock Holmes: The Awakened Remastered Edition 2008 ПК
Mata Hari and the Kaiser's Submarines 2008 ПК
Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper 2009 ПК , Xbox 360
Department 42: The Mystery of the Nine 2009 ПК
World of Battles 2009 ПК
Sherlock Holmes versus Arsène Lupin Remastered Edition 2009 ПК
Sherlock Holmes: The Hound of the Baskervilles 2010 ПК
World of Battles: Morningstar (DLC) 2011 ПК
Sherlock Holmes and The Mystery of Osborne House 2011 Nintendo DS, iOS
 Dracula: Love Kills 2011 ПК, iPad
The Testament of Sherlock Holmes 2012 ПК , Xbox 360 , PS3
Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City 2012 Nintendo DS
Journey: The Heart of Gaia 2012 ПК
Magrunner: Dark Pulse 2013 ПК , Xbox 360 , PS3
Sherlock Holmes Crimes & Punishments 2014 ПК, Xbox 360 , Xbox One , PS3 , PS4
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter 2016 ПК, Xbox One , PS4
The Sinking City В розробці

Ігровий рушій[ред.ред. код]

Компанією було розроблено два ігрових рушія: один, двомірний, застосовувався в декількох квестах, в числі яких Journey to the Center of the Earth і Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring, і другий, з повністю тривимірною графікою, застосовувався в 80 Days і у всіх наступних основних іграх серії «Пригоди Шерлока Холмса» (до«Crimes & Punishments»).

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]