G-точка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
G-точка
Зображення
Названо на честь Ernst Gräfenbergd
Анатомічна локалізація Піхва ссавців
CMNS: G-точка у Вікісховищі
Точка G (6) знаходиться у вагіні на глибині 5–8 см

G-точка — невелика частина передньої стінки піхви, розташована на глибині 5-6 сантиметрів, за лобковою кісткою і уретрою. Отримала свою назву на честь німецького гінеколога Ернста Грефенберга[de] (нім. Ernst Gräfenberg), від першої букви його прізвища.

Розподіл думок про ймовірність існування[ред. | ред. код]

  • Зібравши результати 100 досліджень, проведених за останні 60 років, урологи з госпіталю Єль-Нью Хевен дійшли висновку, що точка G — не більше ніж міф, створений сексопатологами і порнографією. Численні анатомічні обстеження із застосуванням ультразвуку і біопсії не підтвердили існування цієї ерогенної зони[1].
  • У статті, опублікованій у Journal of Sexual Medicine, Адам Остшенський, професор Інституту гінекології, описує триміліметрову ділянку на стінках вагіни[2].

Роль у досягненні оргазму[ред. | ред. код]

G-точка, поряд з клітором і U-точкою жінки, є однією з найчутливіших ерогенних зон жінки. Впливаючи на цю точку мануально, можна викликати в жінки приємні відчуття і навіть оргазм[3]. Для впливу на G-точку також вибираються сексуальні позиції, які забезпечують найтісніше зіткнення статевого члена з передньою стінкою піхви. У деяких жінок стимуляція «точки G» викликає позиви на сечовипускання.

У той же час G-точка менш відома, ніж клітор і U-точка, і багато людей не знають про її існування або не вміють її знаходити. Точка G — аналог чоловічої простати, передміхурової залози. Залозиста тканина, подібна до тканини передміхурової залози, розташовується у жінок навколо сечовипускального каналу. Ця залозиста тканина є також ерогенною зоною. Крім точки G, зовнішньою ерогенною зоною жінок є зона навколо зовнішнього отвору сечовипускального каналу, так звана U-точка. Точка G і точка U є доступними для стимуляції зонами. Дані сучасної анатомії підтверджують наявність цих точок у всіх жінок.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]