Сексуальні іграшки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сексуальні іграшки
Зображення
CMNS: Сексуальні іграшки у Вікісховищі
Різноманітність сексуальних іграшок
Торговий автомат для продажу сексуальних іграшок

Сексуа́льні і́грашки — об'єкти та пристосування, що використовуються для задоволення еротичних і сексуальних потреб. До цієї категорії предметів можна віднести підвіски, батоги й нагайки, нашийники й маски, спеціалізовані ланцюги та поліцейські наручники, ремені й пряжки, деякі види одягу та спідньої білизни, предмети меблів і побуту, які використовуються в сексуальних іграх. Найбільш популярні і часто використовувані в сексуально-еротичного іграх предмети — вібратори, стимулятори та масажери: замінники рук, піхви або пеніса, виготовлені у вигляді точних або силуетних копій людських статевих органів. До сексуальних іграшок не відносяться презервативи, контрацептиви, що запобігають вагітності, а також порнографія.

Сексуальні іграшки допомагають досягти сексуального задоволення подружнім парам в будь-якому віці, особливо при деяких медичних проблемах одного або обох партнерів, або психологічної скутості при близькості партнерів в ліжку. Також сексуальні іграшки використовуються самотніми людьми, які в силу різних причин не можуть знайти собі партнерів для сексу.

Історія[ред. | ред. код]

Скульптурні зображення храму любові. Індія. Крайня фігура чоловіка тримає в руці фалоімітатор

Ще з доісторичних часів людство використовувало для збудження і еротичних розваг іграшки. Це були жрецькі символи і традиційні предмети релігійних культів храмів любові в стародавній Індії. Відомо про використання штучних фалосів в Римі та Греції. Стародавні єгиптяни 2500 років тому використовували штучний пеніс.

Німецькі археологи виставили на огляд найдавніший фалос у світі: його вік оцінюють приблизно в 28 тис. років. Фалос був виявлений археологами, що займаються розкопками в печері Hohle Fels (дослівно — «Порожня скеля») на південному заході Німеччини. Його довжина становить 19,2 см, ширина — близько 4 см, а вага — 280 г. Пеніс виточений з каменю з дуже добре відполірованою поверхнею. Такого стародавнього зображення чоловічих статевих органів у Європі ще не знаходили. Очевидно, заявили вчені, скульптура належала неандертальцю, що жив в печерах на південному заході сучасної Німеччини. За їх словами, кам'яний член міг служити сексуальною іграшкою. На думку ж російських археологів статевий член в первісному суспільстві — символ родючості і продовження роду (тобто йому поклонялися, а не використовували як сексуальну іграшку).

Карикатура: Ігри черниці з фалоімітатором

Ідею вібратора приписують мельничихам, які сідали на вібруючі ручки борошномельних машин. У «Музеї сексу» міста Нью-Йорк (США) серед безлічі унікальних експонатів демонструється механічний табурет-вібратор. Сучасні вібратори та фалоімітатори набагато досконаліші від їхніх прототипів. Каталог сучасних допоміжних сексуальних засобів для дорослих, продаваних у спеціалізованих магазинах, дуже різноманітний. Починаючи від різноманітних моделей вібраторів, кілець для пеніса, вагінальних кульок, ароматизованих масажних олій, надувних ляльок, різних пристосувань для мастурбації до спокусливої і дуже сексуальної білизни.

Навіть тваринам не чужі забави зі своєрідними сексуальними іграшками. У природі до таких відносяться гладкі камені-валуни або відполіровані часом колоди, до яких тварини труться, залишаючи мітки власності територіальних кордонів. Білки нерідко отримують задоволення на товстому ізольованому кабелі, пригрітому сонцем. У зоопарках такими стають годівниці, автомобільні покришки, залишені для забави великим тваринам. В основному сексуальними іграшками користуються самотні тварини зоопарків, але іноді, хоча і рідко, такими іграми можуть скористатися і пари.

Різновиди[ред. | ред. код]

Вібратори[ред. | ред. код]

Вібратор — електромеханічний виріб, призначений для масажу вагіни, клітора або заднього проходу. Відповідно, розрізняються три види вібраторів: кліторальні, вагінальні та анальні, а також комбіновані. Іноді має вид статевого члена.

Окремо слід відзначити вібратори для стимуляції точки G. Такі вібратори мають спеціальну вигнуту форму, за рахунок якої забезпечується глибока стимуляція точки G.

Фізіологічна дія вібратора заснована на резонансі з частотою м'язових скорочень тазових органів при оргазмі.

Фалоімітатори[ред. | ред. код]

Фалоімітатор — спеціальний виріб, який імітує збуджений чоловічий статевий член (фалос). Застосовується при статевому акті, мастурбації. Існує велика різноманітність моделей фалоімітаторів, що відрізняються за кольором, розмірами, формою, функціональним призначенням тощо.

Страпон — фалоімітатор, прикріплений до трусиків-ремінців.

Анальні стимулятори[ред. | ред. код]

Анальна пробка

Анальна пробка — фалоімітатор, призначений для введення в анальний отвір. Служить для стимуляції анусу, розслаблення перед анальним сексом або для звуження піхви. Останнє може використовуватися як для жінок з широкою піхвою (наприклад, коли м'язи піхви ослаблені після пологів), так і просто для посилення відчуттів під час сексу. Існують декоровані анальні пробки, (наприклад, у формі лисячого хвоста[1] або хвоста кролика[2]).

Двосторонній анальний ланцюжок

Анальний ланцюжок — сексуальна іграшка, що служить для стимуляції анусу. Анальний ланцюжок являє собою кілька кульок, з'єднаних послідовно між собою жорсткими або гнучкими перемичками.

Масажер простати — вібратор, призначений для масажу простати. Відрізняється вигнутою формою. Застосовувати масажер простати рекомендують не тільки за призначенням лікаря, але і для профілактики простатиту.

Штучні вагіна й анус[ред. | ред. код]

Мастурбатор Fleshlight..
Pink Stealth, рот, вагіна, анус.
Штучна вагіна й анус з вставленим в нього віброяйцем

Штучна вагіна — сексуальна іграшка, що служить для стимуляції статевого члена. За формою виготовляється схожою на жіночі статеві органи. Штучні вагіни виготовляються з м'яких, еластичних матеріалів, іноді доповнюють вібратором, нагрівачем, відсіком для додавання мастила. Все це робиться для створення максимально реалістичної моделі піхви.

Штучний анус — сексуальна іграшка, що моделює анус, подібно штучної вагіни виготовляється з м'яких еластичних матеріалів. Зустрічаються комбіновані вагіна й анус.

Кільця та насадки[ред. | ред. код]

Кільце-насадка на статевий член

Насадки на статевий член служать для додаткової стимуляції стінок піхви та клітора, що прискорює настання оргазму в жінки.

Ерекційні кільця застосовуються для підтримки стану ерекції у чоловіків зі статевою дисфункцією. Їх дія заснована на запобіганні швидкого відтоку крові за рахунок щільного обхвату основи статевого члена. Ерекційні кільця виготовляються з силікону, існують варіанти зі стимулятором клітора у вигляді м'якої шишечки. Один з різновидів — насадка на статевий член для додаткової стимуляції передвагінальної зони та ділянки клітора жінки.

Кульки[ред. | ред. код]

Вагінальні кульки

Вагінальні кульки — сексуальні іграшки, які служать для зміцнення й розвитку м'язів піхви (це особливо актуально для жінок після пологів, в яких ослаблені м'язи піхви), а також для того, щоб викликати додаткове збудження. Невеликого розміру кульки, як правило, виготовлені з пластику, поміщаються в піхву. Іноді кульки доповнюють механізмом вібрації. Вагінальні кульки, на відміну від більшості інших сексуальних іграшок, можна використовувати не тільки в інтимній обстановці — їх часто носять у собі під час роботи, прогулянки та ін.

Вперше вагінальні кульки з'явилися в Японії сотні років тому. Традиційний набір бен-ва складається з двох порожнистих блискучих металевих кульок, одна з яких частково наповнена ртуттю. Розмір може варіюватися, але зазвичай мають розмір з абрикос. Дорогі набори роблять з срібла і навіть золота, але зазвичай застосовується відшліфована сталь, а в наші дні — пластмаса. порожниста куля вводиться глибоко в піхву, а за нею слідує друга, наповнена ртуттю. Потім жінка лягає, або розгойдується в кріслі. Коли вона повільно розгойдує стегнами, ртуть у другій кулі катається взад-вперед, постійно підштовхуючи першу кулю до шийки матки. Вібрації передаються всій піхві, клітору, губам, а всередині і самій матці.

Анальні кульки — відрізняються від вагінальних тим, що поміщаються в анальний отвір. Ці кульки зазвичай мають менший діаметр, ніж вагінальні. Існують також комбіновані кульки, які можуть бути використані як для піхви, так і для ануса.

Секс-набір[ред. | ред. код]

Секс-набір (Еротичний набір) — це комплект декількох вібромасажерів з різними насадками, анальних або вагінальних кульок і мастила. Еротичні набори використовуються для внесення різноманітності в сексуальне життя.

Секс-Ляльки[ред. | ред. код]

Секс-ляльки — іграшки, що імітують статевого партнера. В більшості своїй, ляльки імітують жіноче тіло, але зустрічаються і зразки, що імітують тіло чоловіка. Ляльки виготовляються з м'якого, еластичного матеріалу, як правило, це надувні іграшки з латексу або поліетилену. Існують різновиди з щільних синтетичних піноматеріалів. Ляльки мають отвори і поглиблення та зволоження імітують піхву, анус і рот (ляльки для жінок мають прикріплений фалоімітатор). Можуть комплектуватися додатковими вібростимуляторами, обігрівачами (для нагрівання ляльки до температури близької до температури людського тіла), пристроями виділення мастила.

Ляльки можуть використовуватися як для мастурбації, так і для сексу.

Вакуумні помпи[ред. | ред. код]

Вакуумна помпа — пристрій, дія якого заснована на відкачуванні повітря із зони її дії. Вакуумний масаж сприяє ерекції за рахунок стимуляції печеристих тіл статевого члена, а також підвищує чутливість і активність, а часто і позбавляє від імпотенції. Вакуумні помпи поділяються на чоловічі (служать для стимуляції статевого члена) і жіночі (грудні масажери). Вважається, що історія створення вакуумних помп пов'язана з появою ерекції у льотчиків при підйомі літаків на велику висоту, де тиск значно нижче, ніж на поверхні землі.

Садо-мазо атрибутика[ред. | ред. код]

До садо-мазо атрибутики зараховують предмети, що використовуються в БДСМ-практиці. До цих предметів залічують пристосування для скріплення (наручники, кляпи), знерухомлення (бондажу), бичування (батоги, хлисти, стеки), фетиш-атрибутику (маски).

Еротична білизна[ред. | ред. код]

Еротична білизна — це білизна, що служить для посилення збудження партнерів. Її дія заснована на тому, що часткове оголення може збуджувати більшою мірою, ніж повна нагота. Деякі види еротичної білизни виготовляються зі шкіри, шкірзамінника та латексу.

Секс-меблі[ред. | ред. код]

Секс-меблі — різні пристрої, які допомагають здійснювати статевий акт в позиціях, не доступних при звичайних умовах, а також допомагають знизити навантаження на партнерів під час статевого акту. До секс-меблів залічують еротичні гойдалки, подушки спеціальної форми та ін.

Секс-машини[ред. | ред. код]

Секс-машини — різні механічні пристрої, що мають двигуни, колеса, систему управління та інші особливості. Можуть бути як антропоморфними (роботи), так і не мати нічого спільного за формою з людиною. Бувають різних розмірів. Мають систему, яка містить фалоімітатор або вібратор, укріплену на рухомій платформі або штанзі. Можуть комплектуватися також пристроями, що створюють зображення, видають звуки або грають музику та/або світломузику. Керування може бути як повністю автоматичним, так і виконуватися самою людиною, або здійснюватися партнером, у тому числі віддалено (див. кіберсекс)

Використання в медицині[ред. | ред. код]

Вакуумні циліндри — помпи; штучні вагіни і фалоси, вібратори рекомендуються і медиками при певних порушеннях сексуальної функції людського організму.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Fox Tail Anal Plug. Архів оригіналу за 30 січня 2014. Процитовано 22 лютого 2014. 
  2. Bunny Tail Butt Plug. Архів оригіналу за 14 березня 2009. Процитовано 16 грудня 2010. 

Посилання[ред. | ред. код]