Halliburton

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Halliburton
Тип публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь Нафтовидобування
Спеціалізація сервісі послуги у нафто- та газовидобувній галузях
Засновано 1919
Засновник(и) Ерл Палмер Халлібартонd
Штаб-квартира Х'юстон і Дубай
Територія діяльності 80 країн[2]
Ключові особи Алан М. Беннетт, президент, CEO
Продукція обладнання для буріння свердловин
Послуги сервісі послуги у нафто- та газовидобувній галузях
Виторг 18 млрд. USD (2010 рік)[2]
Власник(и) The Vanguard Group, ValueAct Capitald і State Street Corporation
Співробітники 60000 (2010 рік)[2]
Дочірні компанії Halliburton (United Kingdom)d
halliburton.com(англ.)
CMNS: Halliburton у Вікісховищі

Halliburtonамериканська компанія, що надає сервісні послуги у нафто- та газовидобувній галузях.

Компанія виробляє обладнання для буріння свердловин, здійснює обслуговування трубопроводів, резервуарних парків, розробляє IT-рішення для галузі. Компанія налічує близько 60 тисяч співробітників по всьому світу, на всіх континентах, приблизно у 70 країнах світу.

Історія компанії[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в 1919 році молодим і безробітним Ерлом Палмером Халлібартоном, фахівцем з цементування свердловин. Взявши напрокат вантажівку, декілька биків і насос, Ерл найняв бригаду робітників і побудував дерев'яний цементувальний змішувач. З ним він і розпочав свій нафтовий бізнес у Данкані (Оклахома, США).

До наступного, 1920 року, Халлібартон придбав і поставив до ладу вже 3 машини, запатентував цементувальний змішувач «Джет Міксер» і розширив свій бізнес, працюючи вже на 500 свердловинах в Техасі та Оклахомі.

 • 1 липня 1924 компанію було названо «Halliburton Oil Well Cementing Company» (HOWCO). До цього моменту в ній працювало близько 60 співробітників.
 • У 1930-х роках Халлібартон заснував дослідні лабораторії, де інженери-хіміки тестували і змішували види цементу. Крім того, почалося велике дослідження кислот, що застосовуються при розщепленні підземних пластів і сприяють підвищенню нафто-і газовіддачі пласта. У ці ж роки компанія виконує перші морські роботи та цементує свою першу морську свердловину на спеціальній баржі з цементувальним агрегатом. Перші роботи проводилися в Мексиканській затоці. Це поклало початок широкому використанню цементування свердловин у нафтовій промисловості.
 • У 1926 році компанія продала 5 цементувальних агрегатів британській компанії в Бірмі, почавши таким чином операції в східній півкулі. В цей же час Ерл за допомогою своїх братів відкриває філії в Канаді, в провінції Альберта.
 • У 1940 році «Halliburton» з'являється у Венесуелі.
 • До 1946 року компанія відкриває філіали в Еквадорі, Колумбії, Перу, країнах Середнього Сходу.
 • У 1949 році почалися роботи по гідророзриву пластів, після придбання ліцензії на цей вид діяльності.
 • У 1951 році «Halliburton» відкриває перший європейський філіал в Італії («Halliburton Italiana SpA.»), Потім - у Німеччині («Halliburton Company Germany GmbH»), а ще через кілька років почав операції в Аргентині і відкрив відділення в Англії.
 • У 1952 році компанія продала свій підрозділ, що займався виробництвом дорожніх сумок і валіз (зокрема відомих алюмініємих кейсів), до Zero Corporation.
 • У 1980-х роках компанія стала працювати в Китаї і стала першою американською організацією, яка почала операції на китайських родовищах нафти.
 • 1991 рік — відкриття офісу в Росії, в Москві, початок операцій у Західному Сибіру.
 • 2009 рік — відкриття офісу в Україні, в Києві.

Сьогодення[ред. | ред. код]

Компанія поділяє діяльність за географічною ознакою: у Східній та Західній півкулях, і пропонує сервісні послуги в кількох областях нафтової галузі: глушіння свердловин, буріння свердловин, обслуговування трубопроводів, резервуарних парків, розробка IT-рішень для галузі, оцінка.

«Halliburton» є одним з провідних постачальників енергетичних послуг в нафтовій галузі. Компанія як і раніше пропонує послуги у розвідці, розробці та виробництві. Крім того, компанія продовжує розвиток по всьому світу, і лише за 2008 рік найняла 14 000 осіб, понад 90% з яких — місцеве населення.

У 2016 р. Держслужба геології і надр України затвердила проект по електронному представленню геоінформації в Україні, співвиконавцем якого буде компанія Halliburton.[3]

Репутація компанії[ред. | ред. код]

В останнє десятиріччя компанія зазнала суворої критики суспільства, зокрема, за надмірні зв'язки з урядом США. Деякі члени уряду та адміністрації за президентів Джорджа Буша і Джорджа Буша-молодшого були крупними акціонерами і членами ради директорів «Halliburton».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]