Imagine

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Imagine» (дослівно з англ.Уяви́) — пісня Джона Леннона з однойменного альбому (1971), у якій Леннон виклав свої утопічні погляди й думки щодо того, який повинен бути світ. Автор жартівливо називав її «справжнім комуністичним маніфестом».[1]

Хоча в чартах США й Великобританії ця пісня не піднімалася вище 3-го місця, вона стала візитною карткою Леннона. Як помітив екс-президент США Джиммі Картер: «У багатьох країнах в усьому світі — ми із дружиною були майже в 125-ти — можна почути пісню Джона Леннона „Imagine“ майже так само часто, як національні гімни».[2]

В 1980 року, після смерті Леннона, «Imagine» була перевипущена у Великобританії й посіла перше місце в хіт-парадах. Ця пісня потрапила до списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Професійне американське видання «Performing Songwriter» назвало «Imagine» «найкращою композицією всіх часів і народів».

Ліверпульский аеропорт, названий іменем Джона Леннона, має логотип із автопортретом Леннона та надписом: «Above us only sky» («Над нами тільки небо»). Цей рядок — цитата з пісні «Imagine».

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • «Imagine» була заборонена до виконання в школі ім. Святого Леонарда (Ексетер, графство Девон, Велика Британія). Директор школи Джефф Вільямс вважав, що пісня, яка містить в собі антирелігійні рядки «Уяви собі, що раю немає <...> і релігії теж немає»(англ. «Imagine there's no Heaven<...>and no religion too»), неприйнятна для виконання учнями церковної школи.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. www.rollingstone.com
  2. www.npr.org