Interplay Entertainment

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Interplay Entertainmemt
Тип Розробник відеоігор
Форма власності публічна компанія
Галузь Індустрія відеоігор
Гасло "By Gamers, For Gamers"
Засновано 1983
Засновник(и) Браян Фарго
Штаб-квартира США Брентвуд Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
Ключові особи Ерве Кейн
Продукція The Bard's Tale (1985)
Battle Chess
Fallout (1997)
M.A.X.
M.A.X. 2
Neuromancer (1988)
Star Trek: Starfleet Academy
Stonekeep
Wasteland
Співробітники 10 (2014)
Дочірні компанії Black Isle Studios
Interplay Discovery
www.interplay.com

Interplay Entertainment Corporation — американська компанія, яка займається розробкою та видавництвом відеоігор.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована під ім'ям «Interplay Productions» в Південній Каліфорнії в 1983 році співробітниками компанії-розробника відеоігор Boone Corporation. Interplay стала відомою завдяки іграм The Bard's Tale і Wasteland, які видала Electronic Arts.

З 1988 року Interplay стала видавати власні ігри, почавши з Neuromancer і Battle Chess, перейшовши потім до випуску ігор інших компаній, продовжуючи розробку власних ігор. У 1993 році Interplay видала культову гру Descent, розроблену Parallax Software.

У 1997 році компанія Interplay розробила і випустила знаменитий Fallout, вдалу і добре сприйняту рольову гру, що відбувається в ретрофутурістічному пост'ядерному світі. У 1998 році вийшло не менш вдале продовження — Fallout 2. Однією з найуспішніших серій, які видавала Interplay, є Baldur's Gate — рольова відеогра, заснована на правилах Dungeons & Dragons. Вона була розроблена фірмою BioWare.

Протягом декількох років Interplay видала безліч популярних комп'ютерних ігор. Незважаючи на це, справи на ринку ігор для ігрових приставок йшли у неї значно гірше. Компанія випустила кілька популярних відеоігор для консолей — ClayFighter, Rock 'N Roll Racing, The Lost Vikings і Baldur's Gate: Dark Alliance, але так і не змогла закріпитися на цьому ринку.

Компанією робилися спроби зняти фільми за мотивами кількох своїх ігор, знаменитих Descent, Redneck Rampage і Fallout, але ці фільми так і не були створені.

У зв'язку з виходом у 1998 році на ринок цінних паперів NASDAQ, назва компанії була змінена на «Interplay Entertainment Corp.». Після цього протягом декількох років компанія зазнавала збитків. У 2002 році Interplay втратила більшість своїх видавничих функцій, підписавши довгострокову угоду з Vivendi Universal на видання ігор Interplay. Відразу після цього французький видавець ігор Titus Interactive завершив процедуру зміни контролю над компанією, після чого засновник Брайан Фарго покинув компанію. У 2002 акції Interplay були вилучені з обігу з NASDAQ унаслідок низької вартості цінних паперів.

У 2004 році було отримано повідомлення від орендара про несплату ренти, і офіційне представництво в Каліфорнії було закрито. Компанії стало нічим платити своїм робітникам. Представниками Interplay було сказано, що компанія переїжджає до іншого офісу і буде продовжувати свою діяльність. З серпня 2004 року сайт компанії стає недоступним.

Влітку 2005 року сайт Interplay став знову доступним, на ньому з'явився логотип компанії і три посилання: «About Interplay», «SEC Filings/Financial», «Investor Relations».

У листопаді 2006 року Interplay звернулася із заявкою на кредит на суму 75 млн доларів до одного з французьких банків для фінансування проекту по створенню багатокористувацької онлайн-ігри у всесвіті Fallout.[1]

Після продажу прав на всю серію Fallout компанія знайшла кошти на початок розробки багатокористувацької гри під кодовою назвою Project V13, найнявши для цього Кріса Тейлора і Джейсона Андерсона, розробників попередніх ігор серії.

У квітні 2008 року Interplay заявила про намір реанімувати популярні в минулому проекти найближчим часом. У числі ігор, які отримають продовження значаться Earthworm Jim, Dark Alliance, Descent і MDK. 26 вересня відкрився новий сайт і форум компанії.

Розроблені відеоігри[ред. | ред. код]

Власні розробки[ред. | ред. код]

Ігри, видані Interplay[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. data/1057232/000117091806001092/presentation.htm Презентація з розробки онлайн-ігри. Архів оригіналу за 16 жовтня 2012. Процитовано 16 лютого 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]