Blizzard Entertainment

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Blizzard Entertainment
Тип Дочірня комапнія Activision Blizzard
Заснування 1991, (Silicon & Synapse)
Штаб-квартира Ірвін, Каліфорнія, США[1]
Ключові особи Аллен Адхам, Майкл Морхейм (президент і генеральний директор), Френк Пірс (директор з розвитку)
Галузь Індустрія відеоігор
Продукція Warcraft (серія ігор)
Starcraft (серія ігор)
Diablo (серія)
Валовий дохід $1,1 млрд
Співробітники 2700
Сайт blizzard.com

Blizzard Entertainment — розробник відеоігор, дочірня компанія Activision Blizzard. Компанія була заснована 8-го лютого 1991 року як Silicon & Synapse, а з 1994 стала Blizzard Entertainment, Inc. після чого була придбана Davidson & Associates та пізніше Vivendi. Штаб-квартира компанії базується в місті Ірвін, Каліфорнія, США.

Після злиття Vivendi Games з Activision 9 липня 2008, року Blizzard перетворилася на холдингову компанію і було утворено компанію-видавець ігор Activision Blizzard. Купивши активи 25 липня 2013 року компанія-видавець Activision Blizzard стала незалежною.

Blizzard Entertainment відома за серіями відеоігор Warcraft, Starcraft, Diablo та World of Warcraft. Щорічно відбувається фестиваль, присвячений іграм компанії, BlizzCon.

Історія[ред.ред. код]

Будівля штаб-квартири компанії

Blizzard Entertainment була заснована Майклом Морхеймом, Аланом Адхемом і Франком Пірсом як Silicon & Synapse в лютому 1991 року. Спершу компанія спеціалізувалася на портуванні ігор для інших студій, таких як J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol.I та Battle Chess II: Chinese Chess. Першою власною грою компанії стала гоночна відеогра RPM Racing. Офіс розміщувався в Коста-Меса, штат Каліфорнія.

В 1993 були створені ігри Rock N' Roll Racing та The Lost Vikings (видані компанією Interplay Productions). Тоді ж журналом VideoGames Magazine компанії було присуджено звання «Найкращий розробник комп'ютерних програм року». В 1994 назва компанії була змінена на Chaos Studios, але згодом виявилося, що вже існує компанія, що має в своїй назві слово Chaos, і було вирішено змінити її на Blizzard Entertainment. Того ж року, в квітні, компанію було придбано «Davidson & Associates» за близько $10 млн. Згодом було створено перший хіт компанії, стратегію в реальному часі Warcraft: Orcs and Humans.

В серпні 1995 року офіс було перенесено до Ірвіну, де він розміщений і досі. В жовтні Blizzard запустили власний веб-сайт Blizzard.com.

Blizzard після цього змінила кілька власників. Davidson, який входив до складу Sierra On-line був куплений компанією CUC International в 1996 році; CUC згодом був поглинений компанією HFS Corporation в 1997 році. В 1998 році відкрилися дані про фінансові махінації CUC і компанія втратила 80% своєї ціни. Через це була продана Sierra On-line, яка включала Blizzard, французькому видавцю Havas в 1998. Цього ж року Havas був придбаний Vivendi. Компанія продовжувала розробляти і видавати відеоігри. В 1996 році її Warcraft II стала найбільш продаваною грою року для ПК, будучи проданою в кількості 1,2 млн. примірників.

В 1996, Blizzard придбав Condor Games, який брав участь в розробці Diablo. Condor був перейменований на Blizzard North, з того часу ця контора розробила хіти Diablo, Diablo II, і аддон Diablo II: Lord of Destruction. Blizzard North відтоді знаходиться в Сан Матео, Каліфорнія, США.

Blizzard запустила власний онлайн-сервіс Battle.net в січні 1997 року, одночасно з релізом Diablo. В 1998 році вийшла гра Starcraft, яка розійшлася тиражем у 3 млн. примірників за перші 3 місяці. Доповнення StarCraft: Brood War стало новим рекордсменом з продажів серед ПК-ігор. Гра Diablo II 2000 року стала найшвидше продаваною в історії відеоігор.

У грудні 2000 Vivendi було придбано Universal Studios, Blizzard Entertainment стала частиною Vivendi Universal. У 2002 році компанія викупила права на 3 свої ранні проекти, випущені ще під тайтлом Silicon & Synapse (The Lost VikingsRock N’ Roll Racing та Blackthorne), і перевидала їх для Game Boy Advance. Видана в липні 2002 Warcraft III знову побила рекорди продажів серед ПК-ігор року.

В 2004 Blizzard відкрили європейський офіс в передмісті Парижа. У Південній Кореї відбувся перший міжнародний салон Blizzard - Worldwide Invitational. 23 листопада 2004 року Blizzard видали World of Warcraft, кількість гравців якої за рік сягнула 4 млн.

16 травня 2005 року було оголошено про закриття Swingin' Ape Studios, розробника консольних ігор, який брав участь в розробці StarCraft: Ghost. Але всі співробітники студії влилися в інші команди компанії. В жовтні у Анахаймі (Каліфорнія) відбувся перший фестиваль BlizzCon.

В 2008 Blizzard було нагороджено на 59th Annual Technology & Engineering Emmy Awards за розробку World of Warcraft. Того ж року завершилося злиття Vivendi і Activision, нова корпорація отримала назву Activision Blizzard. Того року музика до відеоігор Blizzard стала доступна в сервісі iTunes.

В 2009 гра World of Warcraft: Wrath of the Lich King продалася накладом 2.8 млн. копій за першу добу, завдяки чому отримала статус найшвидше продаваної ПК-гри за всю історію відеоігор. Наступного року вийшла гра StarCraft II, а сервіс Battle.net було перероблено у Battle.net 2.0 з підтримкою нових ігор. В листопаді 2010 нове доповнення до World of Warcraft, Cataclysm встановило черговий рекорд як найшвидше продавана гра за всі часи, випередивши Wrath of the Lich King. В 2012 році і цей рекорд було побито з виходом Diablo III.

Першою грою Blizzard, виданою для мобільних платформ стала Hearthstone: Heroes of Warcraft . 2015 рік став одним з найнасиченіших на події, коли стало відомо про завершення трилогії Starcraft II, анонсовано доповнення World of Warсraft: Legion, яке повинно показати важливу віху розвитку всесвіту Warcraft, ігри Heroes of the Storm та Overwatch[2].

Проекти компанії[ред.ред. код]

Назва Дата випуску Жанр
RPM Racing 1991 перегони
Battle Ches II: Chinese Chess 1991 головоломка
The Lost Vikings 1992 платформер
Rock 'N' Roll Racing 1993 перегони
Shanghai II: Dragons Eye 1994 файтинг
Blackthorne 1994 платформер
The Death and Return of The Superman 1994 файтинг
Warcraft: Orcs & Humans 1994 фентезійна RTS
Justice Legue Task Force 1995 файтинг
Warcraft II: Tides of Darkness 1995 фентезійна RTS
Warcraft II: Beyond the Dark Portal 1996 аддон
Diablo 1996 action RPG
Starcraft 1998 науково-фантастична RTS
Starcraft: Brood War 1998 аддон
Warcraft II: Battle.Net Edition 1999 фентезійна RTS
Diablo II 2000 action RPG
Diablo II: Lord of Destruction 2001 action RPG
Warcraft III: Reign of Chaos 2002 фентезійна RTS з елементами RPG
Warcraft III: The Frozen Throne 2003 аддон
World of Warcraft 2004 MMORPG у всесвіті Warcraft
Starcraft:Ghost скасована шутер від третьої особи
World of Warcraft: The Burning Crusade 2007 аддон
World of Warcraft: Wrath of the Lich King 2008 аддон
World of Warcraft: Cataclysm 2010 аддон
World of Warcraft: Mists of Pandaria 2012 аддон
StarCraft II 2010 науково-фантастична RTS
Diablo III 2012 action RPG
StarCraft II: Heart of the Swarm 2013 науково-фантастична RTS
Hearthstone: Heroes of Warcraft 2013 карткова онлайн-гра
StarCraft II: Legacy of the Void 2015 науково-фантастична RTS
World of Warсraft: Warlords of Draenor  2014 аддон
World of Warсraft: Legion анонсована аддон
Heroes of the Storm 2015 MOBA
Overwatch в розробці шутер від першої особи

Основними франшизами компанії є WarcraftDiablo та StarCraft. Вони включають як відеоігри, так і супутню продукцію: настільні ігри, книги, комікси, різноманітну сувенірну продукцію. В розробці знаходиться повнометражний фільм за всесвітом гри Warcraft у співпраці з кіностудією Legendary Pictures[3].

Ігри компанії, зокрема StarCraft і StarCraft II, є провідними кіберспортивними дисциплінами.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Company Profile. Blizzard Entertainment. Процитовано 2007-08-21. 
  2. Blizzard Entertainment: 20th Anniversary: Blizzard Timeline. eu.blizzard.com. Процитовано 2015-08-16. 
  3. Blizzard Entertainment: Company Profile. eu.blizzard.com. Процитовано 2015-08-16. 

Посилання[ред.ред. код]