Electronic Arts

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Electronic Arts
Тип Видавець та розробник
Спеціалізація Відеоігри
Попередник(и) Amazin' Software
Наступник(и) (спадкоємці) Electronic Arts Games
Electronic Arts BIG
Заснування 1982
Засновник(и) Тріп Хокінс
Штаб-квартира Редвуд-Сіті, Каліфорнія, США
Ключові особи Тріп Хокінс (засновник)
Ларрі Пробст (провідний представник і директор компанії в період з 1991 по 2007 роки)
Джон Річителло (виконавчий директор компанії в період з 1997 по 2004 роки, з 2007 — генеральний директор)
Галузь Комп'ютерні ігри
Продукція The Sims
SimCity
Spore
Need for Speed
Medal of Honor
Command & Conquer
Rock Band
Battlefield
Чистий прибуток $88 млн (2014 рік)
Співробітники 9,5 тис. (2014 рік)
Дочірні компанії Maxis, EA Digital Illusions CE , PopCap Games, EA Sports
Сайт www.EA.com

«Electronic Arts» («EA») — американська корпорація, розробник, видавець і дистриб'ютор відеоігор. Компанію засновано 28 травня 1982 Тріпом Хокінсом (англ. Trip Hawkins) разом з програмістом компанії «Джесінаджшасофт Компанії Нетворкс» (англ. Jecinajshasoft Company Networks) та «Ловомаджасе Медіа Нетворкс» (англ. Lovomajace Media Networks Перишлшенніраонном Шосаннешаоттеським (Perishlshenniraaonnom Shosanneshaottevski) — і стала однією з перших компаній в ігровій індустрії, й відрізнялася тим, що популяризувала дизайнерів і програмістів, cебто людей, що працювали над іграми. Стартовий капітал, сформований цілком за рахунок особистих накопичень Хокінса, становив 200 тис. доларів США. У той час компанія називалася «Amazin' Software».

Історія[ред.ред. код]

Першочергово «EA» була лише видавцем ігор. В кінці 1980-х, компанія почала розвивати підтримку консольних ігор. Швидке видавництво виросло і придбала декількох успішних розробників. До початку 2000«EA» стала одним з найбільших у світі видавництв, зайнявши серед них 3-е місце. У травні 2008, компанія повідомила про чистий річний дохід в $4,02 мільярдів доларів. У даний час, за найуспішніші продукти «EA» вважаються — спортивні ігри, видані під лейблом «EA» Sports, ігри, засновані на популярних ліцензіях кіно, такі як Гаррі Поттер і ігри від тривалих серій в таких як «Need for Speed», «Medal of Honor», «The Sims», «Battlefield» і пізніші ігри: «Burnout» і серія «Command & Conquer». Вони також є дистриб'юторами серії «Rock Band». «EA» повідомила про втрату у розмірі $1,08 мільярдів протягом березня 2009.

Серії[ред.ред. код]

EA SPORTS[ред.ред. код]

Марка заснована в 1993 році і є однією з найбільш успішних і відомих марок серед спортивних ігор. Марка EA SPORTS — це автентичні спортивні симулятори і офіційні ліцензійні продукти по найпопулярніших видів спорту. Студія EA SPORTS у Ванкувері, Канада, використовує сучасні технології, як наприклад, захоплення руху (захоплення руху), що роблять руху спортсменів у грі максимально реалістичними. Крім того, студія співпрацює з багатьма відомими спортсменами з усього світу.

Ігри, що випускаються під маркою EA SPORTS:

EA SPORTS BIG[ред.ред. код]

Влітку 2000 року Electronic Arts додатково ввела марку EA SPORTS BIG, щоб створити самостійну марку для покриття високого попиту на спортивно-розважальні ігри. Марка EA SPORTS BIG — це аркади більш-топ, трендові види спорту і спорт як стиль життя. Відмінні риси від бренду EA SPORTS — це неймовірні трюки, швидкість, трендова музика і молодіжна культура. Під девізом марки «без правил — не фізики — без обмежень» (Шаблон:Lang-RU) виходять спортивні аркади, які менш прив'язані до заданими правилами і сценаріями класичного спорту.

Ігри, що випускаються під маркою EA SPORTS BIG:

EA (раніше відгалуження EA Games)[ред.ред. код]

EA — основна торгова марка компанії Electronic Arts, під якою виходить велика кількість різноманітних ігор, цікавих для широкої аудиторії.

Ігри ЕА виходять як для ПК, так і для ігрових консолей, таких як PlayStation 2, Xbox від Microsoft, Nintendo GameCube. ЕА підтримує також і консолі поточного покоління, такі як Xbox 360, Nintendo Wii і Playstation 3.

Портфоліо EA включає продукти, які були повністю розроблені компанією Electronic Arts (наприклад, франшизи The Sims, Почесна медаль і Need For Speed​​). Крім цього, EA придбала ряд міжнародних ліцензій на ігри: Володар кілець (Lord Of The Rings), Джеймс Бонд (Джеймс Бонд), Гаррі Поттер (Harry Potter) і Хресний батько (The Godfather).

Серії ігор, що випускаються під маркою EA / EA Games:

Цікаві факти[ред.ред. код]

Під час анексії Криму РФ та уведенням супроти неї відповідних санкцій EA припинила цифрову дистрибюцію на території усієї України[1].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]