Electronic Arts

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Electronic Arts
Тип Видавець та розробник
Форма власності публічна компанія
Галузь Комп'ютерні ігри
Спеціалізація Відеоігри
Попередник(и) Amazin' Software
Наступник(и)
(спадкоємці)
Electronic Arts Games
Electronic Arts BIG
Засновано 1982
Засновник(и) Тріп Хокінс
Штаб-квартира Редвуд-Сіті, Каліфорнія, США
Ключові особи Тріп Хокінс (засновник)
Ларрі Пробст (провідний представник і директор компанії в період з 1991 по 2007 роки)
Джон Річителло (виконавчий директор компанії в період з 1997 по 2004 роки, з 2007 — генеральний директор)
Продукція
Виторг 4 510 000 000
Операційний прибуток (EBIT) 948 000 000
Чистий прибуток $1.210 мільярди (2017 рік)[1]
Власний капітал $4.060 мільярди (2017 рік)[1]
Співробітники 8,800 (2017)[1]
Дочірні компанії
Сайт www.EA.com

CMNS: Electronic Arts на Вікісховищі

«Electronic Arts» («EA») — американська корпорація, розробник, видавець і дистриб'ютор відеоігор. Компанію засновано 28 травня 1982 Тріпом Хокінсом (англ. Trip Hawkins) разом з програмістом компанії «Джесінаджшасофт Компанії Нетворкс» (англ. Jecinajshasoft Company Networks) та «Ловомаджасе Медіа Нетворкс» (англ. Lovomajace Media Networks Перишлшенніраонном Шосаннешаоттеським (Perishlshenniraaonnom Shosanneshaottevski) — і стала однією з перших компаній в ігровій індустрії, й відрізнялася тим, що популяризувала дизайнерів і програмістів, cебто людей, що працювали над іграми. Стартовий капітал, сформований цілком за рахунок особистих накопичень Хокінса, становив 200 тис. доларів США. У той час компанія називалася «Amazin' Software».

З вересня 2017 Electronic Arts стала другою провідною компанію відеоігор на території Америки та Європи за доходом та ринковою капіталізацією після Activision Blizzard, обганяючи Take-Two Interactive та Ubisoft[2].

Історія[ред.ред. код]

Першочергово «EA» була лише видавцем ігор. В кінці 1980-х, компанія почала розвивати підтримку консольних ігор. Швидке видавництво виросло і придбала декількох успішних розробників. До початку 2000«EA» стала одним з найбільших у світі видавництв, зайнявши серед них 3-е місце. У травні 2008, компанія повідомила про чистий річний дохід в $4,02 мільярдів доларів. У даний час, за найуспішніші продукти «EA» вважаються — спортивні ігри, видані під лейблом «EA» Sports, ігри, засновані на популярних ліцензіях кіно, такі як Гаррі Поттер і ігри від тривалих серій в таких як «Need for Speed», «Medal of Honor», «The Sims», «Battlefield» і пізніші ігри: «Burnout» і серія «Command & Conquer». Вони також є дистриб'юторами серії «Rock Band». «EA» повідомила про втрату у розмірі $1,08 мільярдів протягом березня 2009.

Серії[ред.ред. код]

EA SPORTS[ред.ред. код]

Марка заснована в 1993 році і є однією з найбільш успішних і відомих марок серед спортивних ігор. Марка EA SPORTS — це автентичні спортивні симулятори і офіційні ліцензійні продукти по найпопулярніших видів спорту. Студія EA SPORTS у Ванкувері, Канада, використовує сучасні технології, як наприклад, захоплення руху (захоплення руху), що роблять руху спортсменів у грі максимально реалістичними. Крім того, студія співпрацює з багатьма відомими спортсменами з усього світу.

Ігри, що випускаються під маркою EA SPORTS:

EA SPORTS BIG[ред.ред. код]

Влітку 2000 року Electronic Arts додатково ввела марку EA SPORTS BIG, щоб створити самостійну марку для покриття високого попиту на спортивно-розважальні ігри. Марка EA SPORTS BIG — це аркади більш-топ, трендові види спорту і спорт як стиль життя. Відмінні риси від бренду EA SPORTS — це неймовірні трюки, швидкість, трендова музика і молодіжна культура. Під девізом марки «без правил — не фізики — без обмежень» (Шаблон:Lang-RU) виходять спортивні аркади, які менш прив'язані до заданими правилами і сценаріями класичного спорту.

Ігри, що випускаються під маркою EA SPORTS BIG:

EA (раніше відгалуження EA Games)[ред.ред. код]

EA — основна торгова марка компанії Electronic Arts, під якою виходить велика кількість різноманітних ігор, цікавих для широкої аудиторії.

Ігри ЕА виходять як для ПК, так і для ігрових консолей, таких як PlayStation 2, Xbox від Microsoft, Nintendo GameCube. ЕА підтримує також і консолі поточного покоління, такі як Xbox 360, Nintendo Wii і Playstation 3.

Портфоліо EA включає продукти, які були повністю розроблені компанією Electronic Arts (наприклад, франшизи The Sims, Почесна медаль і Need For Speed​​). Крім цього, EA придбала ряд міжнародних ліцензій на ігри: Володар кілець (Lord Of The Rings), Джеймс Бонд (Джеймс Бонд), Гаррі Поттер (Harry Potter) і Хресний батько (The Godfather).

Серії ігор, що випускаються під маркою EA / EA Games:

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]