Merb

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Merb
Дата появи: 2008
Розробник: Йехуда Катц
Останній реліз: 1.0.9 (12 лютого 2009)
ОС: багатоплатформова
Ліцензія: wiki.merbivore.com/about/license
Сторінка інтернет: www.merbivore.com

Merb, скорочення від «Mongrel (HTTP сервер) + Erb»[1], являє собою веб-фреймворк, що реалізує архітектуру Модель-Вид-Контролер. Написаний на Ruby. Розробники Merb зробили акцент на швидкому та легкому ядрі з базовою функціональністю, в той час як розширення її здійснюється за допомогою сторонніх плагінів.

Merb залишає за розробником вибір інструментів ORM (підтримуються ActiveRecord, Datamapper і Sequel), бібліотек JavaScript, і рушія шаблонів HTML (на вибір HAML або eRuby).

Merb зазнав значного впливу Ruby on Rails, і з таким же успіхом може бути використаний для створення складних веб-застосунків і REST-сервісів. При цьому Merb більш гнучкий і швидкий [2] порівняно з ROR, і більшою мірою підходить для тих, хто збирається переписувати вже існуючі системи, а не створювати з нуля нові, а також у випадках, коли передбачаються дуже великі обсяги трафіку.

23 грудня 2008 р. команда проекту Merb об'єдналася з командою Rails з метою створення наступної версії Rails 3, яка об'єднає в собі найкращі риси обох фреймворків. Нова версія планується до випуску в 2009 р.[3][4]

Примітки[ред.ред. код]