ColdFusion

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ColdFusion
ColdFusion 8 Icon
Тип сервер застосунків і скриптова мова
Автор(и) Jeremy та JJ Allaire
Розробник Adobe Systems
Перший випуск 1995
Стабільний випуск Adobe ColdFusion 9.0 (5 жовтня 2009)
Версії 11 Update 7 (17 листопада 2015)[1]
Операційна система Windows, Linux, UNIX, Macintosh
Доступні мови English
Ліцензія власницька
ColdFusion Homepage, Railo, BlueDragon

ColdFusion — сервер застосунків і інтерпретована скриптова мова програмування, створені для генерації HTML на веб-сервері і роботи з базами даних. Призначені для веб-розробників, дає можливість створювати динамічні сайти і інтернет-застосунки.

Початково мова була створена JJ Allaire і його братом Jeremy Allaire, але зараз продуктом володіє Adobe.

ColdFusion 1.0 був випущений в червні 1995 корпорацією Allaire. Мова була названа DBML (від англ. DataBase Markup Language — мова розмітки баз даних) і пізніше була перейменована в CFML (від англ. ColdFusion Markup Language — «мова розмітки ColdFusion»). Починаючи з версії 1.5, ColdFusion містив сумісність з C++, дозволяючи користувачам розробляти доповнення до мови. Роками пізніше це послужило основою для створення ColdFusion Extension (CFX) Tags, нинішнього методу для доповнення мови.

Тим часом, Allaire розпочала роботу по зміні ядра ColdFusion за допомогою Java («Neo»). Це повинно було забезпечити багатоплатформність.

16 січня 2001 Allaire заявила, що зливається з Macromedia. Після злиття була випущена версія ColdFusion 5.0. У червні 2002 Macromedia випустила Macromedia ColdFusion MX, назвавши версію за аналогією з лінійкою інших продуктів. ColdFusion MX була повністю переписана і заснована на Java 2 Enterprise Edition (J2EE). У ColdFusion MX також була вбудована хороша підтримка Macromedia Flash (через Macromedia Flash Remoting MX).

Поточна версія[ред. | ред. код]

Поточна версія програми Adobe ColdFusion 9, вона супроводжується середовищем для розробки ColdFusion Builder, заснованої на Eclipse і призначеної для створення застосунків ColdFusion.

Одна з особливостей ColdFusion 9 — включення технології Adobe AIR, завдяки чому можна зручно управляти серверами ColdFusion, синхронізувати бази даних, які розташовані на локальному сервері і в інтернеті. Також варто відзначити глибшу інтеграцію з Hibernate ORM.

ColdFusion 9 продається в двох варіантах: Enterprise Edition ($7499) і Standard Edition ($1299). Перша версія призначена для розробки великого числа сайтів і застосунків на кількох серверах. Є також безплатна версія — Developer Edition.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://helpx.adobe.com/coldfusion/kb/coldfusion-11-update-7.html