qooxdoo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
qooxdoo
Qooxdoo-feedreader.png
Ьраузер запустив qooxdoo-застосунок
Тип каркас JavaScript
Стабільний випуск 2.0 (21 червня 2012; 2158 днів тому)
Написано на JavaScript
Ліцензія LGPL, EPL
qooxdoo.org

qooxdoo (МФА[ˈku:ksduː]) — програмний каркас JavaScript, призначеного для створення інтерактивних веб-застосунків, забезпечених інтерфейсом, наближеним до оформлення настільних програм. Код фреймворка поширюється в рамках подвійної ліцензії LGPL/EPL.

Фреймворк має об'єктно-орієнтовану архітектуру і, за заявою розробників, дозволяє створювати програми навіть програмістам початківцям, не знайомих з особливостями HTML, CSS і DOM. Крім засобів для розробки GUI-інтерфейсу в qooxdoo представлена ​​підтримка розширених засобів для організації взаємодії між клієнтом і сервером. Серверна частина доступна на мовах Java, PHP, Perl, Python.

Фреймворк підтримує виконання веб-застосунків в offline-режимі, при якому всі необхідні дані зберігаються локально і не проводиться звернення до сервера. Як приклад таких програм підготовлено демонстраційний застосунок для читання новинних стрічок. При відключенні комп'ютера від мережі цей застосунок дозволяє продовжити роботу з вже завантаженими даними без будь-яких обмежень у функціональності.

Каркас забезпечує роботу нових специфікацій CSS3 з реалізацією анімації і трансформації об'єктів, реалізація MVC-подібного поділу даних і логіки роботи, підтримка REST-комунікацій, створення нових віджетів для мобільних пристроїв.

З версії 2.0 каркас реструктуризований, і позиціонується як універсальний фреймворк, котрий складається з чотирьох компонентів:

  • qx.Website призначений для додавання на сайти динамічних можливостей, таких як анімація, взаємодія з сервером і вивід з використанням шаблонів.
  • qx.Mobile надає засоби для створення веб-застосунків для різних класів мобільних пристроїв, таких як планшети і телефони. Надається бібліотека віджетів, шаблони, підтримка зміни тим оформлення, автоматична адаптація для портретного та ландшафтного режимів
  • qx.Desktop містить засоби для створення веб-застосунків з інтерфейсом в стилі настільних програм
  • qx.Server — бібліотека класів для використання в системах без підтримки DOM, таких як node.js і Rhino.

Посилання[ред.ред. код]