Tcl

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tcl[1]
Tcl.svg
Скриптова мова, процедурна мова програмування[d], об'єктно-орієнтована мова програмування[d], мультипарадигмальна мова програмування і Інтерпретована мова програмування
Парадигма: декілька: об'єктно-орієнтована, функціональна, процедурна, обробка подій
Дата появи: 1988
Творці: Джон Остерхут
Розробник: Джон Остерхут
Останній реліз: 8.6.6 (27 липня 2016; 272 дні тому[2])
Система типізації: динамічна типізація, все може бути представлено рядками
Основні реалізації: ActiveTcl
Під впливом від: AWK
Звичайні розширення файлів: tcl
Сайт: www.tcl.tk
CMNS: Tcl на Вікісховищі

Tcl (англ. Tool Command Language) — інтерпретована мова програмування високого рівня. Започаткував її американський учений в галузі інформатики Джон Остерхут (англ. John Ousterhout).

Tcl орієнтована на автоматизацію рутинних процесів, швидкого прототипування та розробки платформо-незалежного програмного забезпечення, простоти використання.

Незважаючи на те, що основне поширення Tcl отримала для створення інтерфейсів користувача і як вбудовувана мова, Tcl також підходить для інших завдань, таких як веб-розробка, створення мережевих застосунків, вирішення задач з адміністрування систем і тестування.

Мова не залежить від типу системи і розповсюджується спільно з крос-платформовою бібліотекою базових елементів графічного інтерфейсу Tk.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Tcl programming language family", але не має ні назви українською мовою ні відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q6344943. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.
  2. Latest Release: Tcl/Tk 8.6.6. Tcl Developer Xchange. 2016-07-27. Процитовано 2016-07-27.