Mozilla Prism

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mozilla Prism
Mozilla Prism Logo
Тип аддон Firefox[d]
Розробник Mozilla Corporation / Mozilla Foundation
Стабільний випуск 1.0b3 (6 лютого, 2010; 9 років тому (2010-02-06))
Платформа Gecko
Операційна система Windows, Mac OS X, Linux
Написано на C++, XUL, XBL, JavaScript
Ліцензія Mozilla Public License/GPL/LGPL
prism.mozilla.com

Mozilla Prism (раніше програма називалася Webrunner) — багатоплатформове (Windows, Mac OS X, Linux) рішення від Mozilla, основне завдання якого — відірвати веб-застосунки від браузера. Ця програма створює на робочому столі, у меню «Пуск», «Всі програми» тощо, ярлики для інтернет-сервісів, які виглядають ніби «справжні» програми. При натисненні на такий ярлик, веб-застосунок буде запущений в окремому вікні.

Під Prism можна використовувати популярні веб-сервіси, такі як GMail, як звичайні застосунки для стільниці, без необхідності відкриття браузера. Prism розроблена на основі Firefox, завдяки чому працює зі всіма веб-технологіями, які підтримує популярний браузер. На те, щоб перетворити веб-сервіс на застосунок для робочого столу, потрібно буде зробити всього лише пару кліків мишею.

На відміну від Adobe AIR чи Microsoft Silverlight, Prism не запатентована платформа, націлена на те, щоб замінити Інтернет. Prism доступний і як самостійний застосунок, і як плагін для Firefox.

Програма доступна в двох варіантах: або як додаток Firefox, або як окрема програма. Обидва варіанти дозволяють запускати веб-служби в окремому вікні застосунка. Prism розрахований на виконання одного веб-застосунку одним процесом, усе зовнішні посилання перенаправляються в звичайний браузер (концепція Site Specific Browsers — SSB). Крах веб-застосунку не впливає на інші Prism-оточення.

На початку 2011 розробники Mozilla прийняли рішення припинити розвиток розпочатого в 2007 році проекту Mozilla Prism[1] на користь проекту Chromeless. З 2007 року багато чого змінилося і багато можливостей Prism виявилися застарілими.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]