XUL

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
XUL
Розширення файлу: .xul
MIME-тип: application/
vnd.mozilla.xul+xml
Розробник: Mozilla Foundation
Тип формату: мова розмітки

XUL (вимовляється «зул», XML User Interface Language) — мова розмітки для створення графічних інтерфейсів кристувача, основана на XML. XUL поширюється та розробляється в межах проекту Mozilla.

XUL розроблено для створення інтерфейсів у таких програмах, як браузери (Seamonkey, Mozilla Firefox, Flock), поштовий клієнт Mozilla Thunderbird, програма-календар Mozilla Sunbird, редактор HTML NVU, медіа-програвач Songbird . XUL можна ефективно використовувати для створення будь-яких програм та розширень, пов'язаних з роботою з веб-ресурсами і не тільки.

XUL, як і HTML, описує інтерфейси за допомогою мови розмітки і дозволяє задавати зовнішній вигляд програми через CSS та визначати поведінку за допомогою JavaScript. Однак, на відміну від HTML, XUL дозволяє створювати динаміку користувацького інтерфейсу набагато швидше та зручніше. XUL надає багатий набір компонентів, з можливим побудувати інтерфейс розширення чи програми.

Знання XUL — основа для створення додатків для продуктів Mozilla, оскільки більша частина їх інтерфейсу написана на XUL.

Посилання[ред. | ред. код]