Bugzilla

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bugzilla
Bug
Скріншот Баґзілла
Тип Система відстеження помилок та ведення завдань
Розробник Mozilla Foundation
Стабільний випуск 5.0 (липня 7, 2015; 3 роки тому (2015-07-07))
Репозиторій github.com/bugzilla/bugzilla
Нестабільний випуск 5.0rc3 (квітня 15, 2015; 3 роки тому (2015-04-15))
Операційна система Багатоплатформова
Написано на Perl
Ліцензія Mozilla Public License
www.bugzilla.org

Bugzilla у Вікісховищі?

Bugzilla (Баґзілла) — система відстеження помилок і ведення завдань (англ. bugtracker tool) з веб-оболонкою. Bugzilla написана мовою Perl, розробляється проектом Mozilla і поширюється під вільною ліцензією MPL. Окрім Mozilla, система Bugzilla також використовується для відстежування помилок у більшості великих вільних проектів, включаючи KDE, GNOME, FreeBSD, ядро Linux, Apache, LibreOffice, в компаніях Red Hat і SUSE.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Початково створена і використана у проекті Mozilla. Баґзілла була опублікована як відкрите програмне забезпечення компанією Netscape Communications в 1998 і прийнята багатьма організаціями для використання у ролі відслідковувача дефектів при створенні програмних продуктів.

Bugzilla опублікована з ліцензією Mozilla Public License, яка надає продукту статус відкритого коду та вільного використання.

Bugzilla добре продумана та відтестована, з першого погляду є доволі простою. З іншого погляду вона має все, що необхідно для ведення завдань та відстеження помилок у типовому проекті створення програмного продукту. Зараз Баґзіллою користуються понад триста великих компаній та організацій по всьому світу. Серед них є такі відомі як: Alcatel-Lucent, AMD, AT&T, France Telecom, NASA, NATO, Nokia, Wikipedia, Yahoo! Inc.. Розробники користуються Баґзіллою при роботі у таких проектах як: Mozilla, Linux Kernel, Gnome, KDE, Apache Project, Open Office та Eclipse. У Вікіпедії помилки також відстежуються за допомогою Баґзілли[1].

Основним поняттям системи є баґ — завдання, запит, рекламація стосовно помилки в системі, чи просто повідомлення, яке вимагає зворотного зв'язку.

Історія[ред. | ред. код]

Bugzilla була створенна Террі Вайссманом у 1998 році для молодого стартуючого проекту Mozilla.org, як програмне забезпечення з відкритим кодом, котре мало замінити внутрішню систему, що використовувалася в Netscape Communications для відслідковування та ведення помилок у пакеті Netscape Communicator.

Спочатку система була написана на TCL. Але Террі вирішив перекласти Баґзіллу на Perl перед тим як вона буде опублікована у вигляді частини відкритого коду Netscape, в надії на те, що більше людей зможе зробити свій внесок у розвиток системи, оскільки Perl на той час видавався популярнішим.[2]

Bugzilla 2.0 була результатом перекладу на Perl. У квітні 2000 Вайссман передав керування проектом Тарі Гернандез. Під керівництвом Тари, деякі постійні розробники були зобов'язані взяти на себе більшу відповідальність, і розробка Bugzilla вийшла на новий колективний рівень. У липні 2001 перед лицем загрози позбавлення Тари інших обов'язків у Netscape, вона передала контроль над проектом Дейву Міллеру, котрий є незмінним керівником до тепер березня 2007.

Системні вимоги[ред. | ред. код]

Для роботи Bugzilla вимагає:

  • підтримка мови Perl (пакет релізу Perl 5)
  • певні додаткові модулі Perl
  • сумісну СУБД
  • сумісний веб-сервер
  • поштовий клієнт з можливістю доступу, або ж просто SMTP сервер

На разі підтримуються бази даних MySQL та PostgreSQL. Bugzilla звичайно встановлюється на Linux та функціонує, використовуючи Apache HTTP Server, хоча може бути використаний Microsoft Internet Information Services або будь-який веб-сервер з підтримкою CGI. Процес встановлення Баґзілли керується з командного рядка та запускає серії кроків, коли системні вимоги та сумісність системи є перевіреним.

Схема[ред. | ред. код]

The lifecycle of a Bugzilla bug

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://bugzilla.wikimedia.org/
  2. Brief History. Development Roadmap. Mozilla.org. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2006-11-22.