Bugzilla

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bugzilla
Bug
Скріншот Баґзілла
Тип Система відстеження помилок та ведення завдань
Розробник Mozilla Foundation
Перший випуск 26 серпня, 1998; 22 роки тому (1998-08-26)[1]
Стабільний випуск 5.0.4, 4.4.13 (16 лютого, 2018; 2 роки тому (2018-02-16))
Репозиторій github.com/bugzilla/bugzilla
Нестабільний випуск 5.1.2 (16 лютого, 2018; 2 роки тому (2018-02-16))
Операційна система Багатоплатформова
Написано мовою Perl
Ліцензія Mozilla Public License
Вебсайт www.bugzilla.org

CMNS: Bugzilla у Вікісховищі

Bugzilla (Баґзілла) — система відстеження помилок і ведення завдань (англ. bugtracker tool) з веб-оболонкою. Bugzilla написана мовою Perl, розробляється проектом Mozilla і поширюється під вільною ліцензією MPL. Окрім Mozilla, система Bugzilla також використовується для відстежування помилок у більшості великих вільних проектів, включаючи KDE, GNOME, FreeBSD, ядро Linux, Apache, LibreOffice, Eclipse, в компаніях Red Hat і SUSE.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Початково створена і використана у проекті Mozilla. Баґзілла була опублікована як відкрите програмне забезпечення компанією Netscape Communications в 1998 і прийнята багатьма організаціями для використання у ролі відслідковувача дефектів при створенні програмних продуктів.

Bugzilla опублікована з ліцензією Mozilla Public License, яка надає продукту статус відкритого коду та вільного використання.

Bugzilla добре продумана та відтестована, з першого погляду є доволі простою. З іншого погляду вона має все, що необхідно для ведення завдань та відстеження помилок у типовому проекті створення програмного продукту. Зараз Баґзіллою користуються понад триста великих компаній та організацій по всьому світу. Серед них є такі відомі як: Alcatel-Lucent, AMD, AT&T, Orange, NASA, NATO, Nokia, Wikipedia, Yahoo!. Розробники користуються Баґзіллою при роботі у таких проектах як: Mozilla, ядро Linux, Gnome, KDE, Apache Software Foundation, Apache OpenOffice та Eclipse. У Вікіпедії помилки також відстежуються за допомогою Баґзілли[2].

Основним поняттям системи є баґ — завдання, запит, рекламація стосовно помилки в системі, чи просто повідомлення, яке вимагає зворотного зв'язку.

Історія[ред. | ред. код]

Bugzilla була створена Террі Вайссманом у 1998 році для молодого проекту Mozilla.org, як програмне забезпечення з відкритим кодом, котре мало замінити внутрішню систему, що використовувалася в Netscape Communications для відслідковування та ведення помилок у пакеті Netscape Communicator.

Спочатку система була написана на TCL. Але Террі вирішив перекласти Баґзіллу на Perl перед тим як вона буде опублікована у вигляді частини відкритого коду Netscape, в надії на те, що більше людей зможе зробити свій внесок у розвиток системи, оскільки Perl на той час видавався популярнішим.[3]

Bugzilla 2.0 була результатом перекладу на Perl. У квітні 2000 Вайссман передав керування проектом Тарі Гернандез. Під керівництвом Тари, деякі постійні розробники були зобов'язані взяти на себе більшу відповідальність, і розробка Bugzilla вийшла на новий колективний рівень. У липні 2001 перед лицем загрози позбавлення Тари інших обов'язків у Netscape, вона передала контроль над проектом Дейву Міллеру, котрий є незмінним керівником до тепер березня 2007.

Системні вимоги[ред. | ред. код]

Для роботи Bugzilla вимагає:

  • підтримка мови Perl (пакет релізу Perl 5)
  • певні додаткові модулі Perl
  • сумісну СУБД
  • сумісний веб-сервер
  • поштовий клієнт з можливістю доступу, або ж просто SMTP сервер

На разі підтримуються бази даних MySQL, PostgreSQL, Oracle та SQLite. Bugzilla звичайно встановлюється на Linux та функціонує, використовуючи Apache HTTP Server, або будь-який веб-сервер з підтримкою CGI, такі як Lighttpd, Hiawatha, Cherokee. Процес встановлення Баґзілли керується з командного рядка та запускає серії кроків, коли системні вимоги та сумісність системи є перевіреними.

Схема[ред. | ред. код]

The lifecycle of a Bugzilla bug

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. New version of "Bugzilla" (the mozilla.org bugsystem) – with source!. netscape.public.mozilla.announce. Процитовано 2011-01-28. 
  2. https://bugzilla.wikimedia.org/
  3. Brief History. Development Roadmap. Mozilla.org. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2006-11-22.