Bugzilla

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bugzilla
Buggie.png
Скриншот
Typical Bugzilla Bug.png
Скріншот Баґзілла
Тип Система відстеження помилок та ведення завдань
Розробник Mozilla Foundation
Перший випуск 26 серпня 1998; 24 роки тому (1998-08-26)[1]
Стабільний випуск 5.0.4, 4.4.13 (16 лютого 2018; 4 роки тому (2018-02-16))
Репозиторій github.com/bugzilla/bugzilla
Нестабільний випуск 5.1.2 (16 лютого 2018; 4 роки тому (2018-02-16))
Операційна система Багатоплатформова
Мова програмування Perl
Ліцензія Mozilla Public License
Вебсайт www.bugzilla.org

CMNS: Bugzilla у Вікісховищі

Bugzilla (Баґзілла) — система відстеження помилок і ведення завдань (англ. bugtracker tool) з вебоболонкою. Bugzilla написана мовою Perl, розробляється проектом Mozilla і поширюється під вільною ліцензією MPL. Окрім Mozilla, система Bugzilla також використовується для відстежування помилок у більшості великих вільних проектів, включаючи KDE, GNOME, FreeBSD, ядро Linux, Apache, LibreOffice, Eclipse, в компаніях Red Hat і SUSE.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Початково створена і використана у проекті Mozilla. Баґзілла була опублікована як відкрите програмне забезпечення компанією Netscape Communications в 1998 і прийнята багатьма організаціями для використання у ролі відслідковувача дефектів при створенні програмних продуктів.

Bugzilla опублікована з ліцензією Mozilla Public License, яка надає продукту статус відкритого коду та вільного використання.

Bugzilla добре продумана та відтестована, з першого погляду є доволі простою. З іншого погляду вона має все, що необхідно для ведення завдань та відстеження помилок у типовому проекті створення програмного продукту. Зараз Баґзіллою користуються понад триста великих компаній та організацій [Архівовано 23 березня 2007 у Wayback Machine.] по всьому світу. Серед них є такі відомі як: Alcatel-Lucent, AMD, AT&T, Orange, NASA, NATO, Nokia, Wikipedia, Yahoo!. Розробники користуються Баґзіллою при роботі у таких проектах як: Mozilla, ядро Linux, Gnome, KDE, Apache Software Foundation, Apache OpenOffice та Eclipse. У Вікіпедії помилки також відстежуються за допомогою Баґзілли[2].

Основним поняттям системи є баґ — завдання, запит, рекламація стосовно помилки в системі, чи просто повідомлення, яке вимагає зворотного зв'язку.

Історія[ред. | ред. код]

Bugzilla була створена Террі Вайссманом у 1998 році для молодого проекту Mozilla.org, як програмне забезпечення з відкритим кодом, котре мало замінити внутрішню систему, що використовувалася в Netscape Communications для відслідковування та ведення помилок у пакеті Netscape Communicator.

Спочатку система була написана на TCL. Але Террі вирішив перекласти Баґзіллу на Perl перед тим як вона буде опублікована у вигляді частини відкритого коду Netscape, в надії на те, що більше людей зможе зробити свій внесок у розвиток системи, оскільки Perl на той час видавався популярнішим.[3]

Bugzilla 2.0 була результатом перекладу на Perl. У квітні 2000 Вайссман передав керування проектом Тарі Гернандез. Під керівництвом Тари, деякі постійні розробники були зобов'язані взяти на себе більшу відповідальність, і розробка Bugzilla вийшла на новий колективний рівень. У липні 2001 перед лицем загрози позбавлення Тари інших обов'язків у Netscape, вона передала контроль над проектом Дейву Міллеру, котрий є незмінним керівником до тепер березня 2007.

Системні вимоги[ред. | ред. код]

Для роботи Bugzilla вимагає:

  • підтримка мови Perl (пакет релізу Perl 5)
  • певні додаткові модулі Perl
  • сумісну СУБД
  • сумісний вебсервер
  • поштовий клієнт з можливістю доступу, або ж просто SMTP сервер

На разі підтримуються бази даних MySQL, PostgreSQL, Oracle та SQLite. Bugzilla звичайно встановлюється на Linux та функціонує, використовуючи Apache HTTP Server, або будь-який вебсервер з підтримкою CGI, такі як Lighttpd, Hiawatha, Cherokee. Процес встановлення Баґзілли керується з командного рядка та запускає серії кроків, коли системні вимоги та сумісність системи є перевіреними.

Схема[ред. | ред. код]

The lifecycle of a Bugzilla bug

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. New version of "Bugzilla" (the mozilla.org bugsystem) – with source!. netscape.public.mozilla.announce. Архів оригіналу за 17 червня 2013. Процитовано 28 січня 2011. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 7 березня 2011. Процитовано 4 жовтня 2009. 
  3. Brief History. Development Roadmap. Mozilla.org. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 22 листопада 2006.