SpiderMonkey

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SpiderMonkey
Тип рушій JavaScript
Автор(и) Брендан Айк і Netscape Communications
Розробники Mozilla Foundation / Mozilla Corporation
Репозиторій hg.mozilla.org/mozilla-central/
Платформа крос-платформова програма
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування C++
Ліцензія MPL/GPL/LGPL
Вебсайт developer.mozilla.org/en/SpiderMonkey

SpiderMonkey — вбудований JavaScript-рушій з відкритим сирцевим кодом від компанії Mozilla. Він написаний на C/C++ і використовується в декількох продуктах від Mozilla, включаючи такі відомі, як Firefox.

Поширюється під потрійною ліцензією — MPL/GPL/LGPL.

Історія[ред. | ред. код]

SpiderMonkey був написаний Бренданом Айком під час його роботи в Netscape Communications. Пізніше зроблений відкритим. Натепер SpiderMonkey підтримується Mozilla Foundation .

SpiderMonkey був написаний на мові Сі і включає в себе компілятор, інтерпретатор, декомпілятор, прибиральник сміття і стандартні класи. Він не надає робочого оточення, такого як DOM.

SpiderMonkey вбудовується в інші застосунки, які надають робоче оточення для JavaScript. Найпопулярнішими програмами є Mozilla Firefox і Mozilla Application Suite / SeaMonkey, також Adobe Acrobat і Adobe Reader, як рушій JavaScript для Yahoo! Widgets (раніше відомого під ім'ям «Konfabulator») і UOX3, емулятора Ultima Online.

SpiderMonkey, як і споріднений йому рушій Rhino, має підтримку стандарту ECMAScript для XML (E4X).

ActionMonkey[ред. | ред. код]

У 2006 для Mozilla 2 планувалося використовувати Tamarin — відкриту віртуальну машину ActionScript, розроблену в Macromedia (пізніше придбану Adobe)[1]. Проєкт з інтеграції SpiderMonkey і Tamarin отримав кодову назву ActionMonkey. Пізніше цей проєкт був скасований в силу низки причин.[2]

TraceMonkey[ред. | ред. код]

У 2009 до SpiderMonkey додана можливість компіляції JavaScript в машинний код, що суттєво прискорило виконання JavaScript коду. Проєкт отримав назву TraceMonkey.

Браузер Firefox, починаючи з версії 3.5, для виконання JavaScript коду використовує за замовчуванням TraceMonkey.[3]

JaegerMonkey[ред. | ред. код]

Для того, щоб досягти швидкодії, порівнянної з рушіями конкурентів, в 2010 до SpiderMonkey було вирішено додати JIT-компіляцію, засновану на компіляції цілого методу[4]. Проєкт отримав назву JaegerMonkey (JägerMonkey).

Браузер Firefox використовує JaegerMonkey починаючи з версії 4.0.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]