Mozilla Thunderbird

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mozilla Thunderbird
Mozilla Thunderbird logo.png
Lunaforthunderbird.png
Головне вікно програми
Тип Клієнт електронної пошти
Автор(и) Mozilla Foundation
Розробник Mozilla Foundation, Mozilla Messaging
Перший випуск 28 липня 2003 року
Стабільний випуск 60.5.1 [1] (14 лютого, 2019; 3 місяці тому (2019-02-14))
Репозиторій hg.mozilla.org/comm-central
Нестабільний випуск 65.0beta [2] (30 грудня, 2018; 4 місяці тому (2018-12-30))
Операційна система Windows, Mac OS X, Linux
GNU фреймворк GTK
Написано на C++
Доступні мови 53
Українська так[3]
Ліцензія потрійна ліцензія MPL/GPL/LGPL
www.mozilla.org/uk/thunderbird/

Mozilla Thunderbird у Вікісховищі?

Mozilla Thunderbird (укр. Буревісник) — безкоштовний клієнт електронної пошти, новин, та RSS з відкритим сирцевим кодом. Заснований на технології XUL. Є частиною проекту Mozilla.

Основні особливості[ред. | ред. код]

Інтерфейс Thunderbird, як і веб-браузера Mozilla Firefox, заснований на технології XUL, розробленою Mozilla Foundation. В результаті користувацький інтерфейс на всіх платформах виглядає так само, як у застосунках, розроблених для цієї конкретної платформи. Як і Firefox, Thunderbird підтримує візуальні теми. Типово інтерфейс програми схожий на звичний користувачам Windows інтерфейс поштового клієнта Outlook Express.

За умовчанням Thunderbird не указує жорстко шрифти, якими набиратиметься повідомлення у форматі HTML, указуючи лише групу шрифтів — пропорційний або моноширинний, що забезпечує кращу кросплатформову сумісність.

  • Підтримка протоколів: SMTP, POP3, IMAP, NNTP, RSS;
  • Крос-платформність (підтримує Microsoft Windows, Mac OS X та GNU/Linux забезпечуючи однаковий рівень функціональності);
  • Підтримка тем та плагінів
  • Фільтрація спаму
  • Віртуальні директорії (розміщення листів на основі фільтрів)

Випуски[ред. | ред. код]

Thunderbird 3[ред. | ред. код]

Третя версія Thunderbird, що вийшла 8 грудня 2009, містить низку важливих змін та покращень, серед яких повністю перероблений пошук, підтримка вкладок і значно модернізований і спрощений процес установки програми. Thunderbird 3 доступний для скачування всім користувачам на 49 мовах на сайті mozillamessaging.com.

Втім, у Thunderbird 3 не увійшла одна з функцій, яку розробники обіцяли реалізувати при розробці нової версії поштового клієнта — Lightning, застосунок з календарем. Спочатку Mozilla збиралася включити таку функціональність за замовчуванням, однак пізніше було вирішено залишити її у вигляді додаткового плагіна, який користувачі зможуть окремо завантажити з Мережі.

Thunderbird 3, як і попередні версії, включає в себе підтримку Gmail, поштового сервісу компанії Google. Проте в новій версії цей функціонал був значно перероблений — виправлення включають в себе оновлення інтерфейсу, поліпшення функції додавання нових записів до адресної книги і деякі інші.

Однією з ключових особливості третьої версії поштового клієнта Mozilla є пошук. Рядок пошуку розміщується у верхній частині інтерфейсу і надає користувачу ширші можливості. Так, можна шукати не тільки по всіх повідомленнях, але і фільтрувати пошукові результати по темі або тексту листа, відправнику, одержувачу та іншим критеріям. Результати пошуку відображаються в окремій вкладці. Також інтерфейс клієнта містить спеціальну шкалу часу, що полегшує пошук за повідомленнями.

Thunderbird 3 дозволяє завантажувати листи в окремих вкладках і швидко переключатися з одного листа на інший. При виході з програми видимі вкладки зберігаються і будуть відновлені при відкритті Thunderbird наступного разу. Крім того, Thunderbird дозволяє користувачеві архівувати ті листи, які можуть знадобитися йому в майбутньому.

Майбутнє[ред. | ред. код]

Керівництво проекту Mozilla вирішило, що Thunderbird не є основним для організації, й тому забрало оплачуваних програмістів з його підтримки, чим поклало більше відповідальності для програмістів-волонтерів. З 2012 року Thunderbird фактично припинив отримувати істотні оновлення, а волонтери-програмісти зосередились на підтримці сумісності з останніми версіями рушія Gecko. В 2015 році в Mozilla був поширений лист від керівництва, в якому була оголошена пропозиція відокремити Thunderbird від основного проекту Mozilla — веб-браузера Firefox та передати новий проект для підтримки іншій організації[4]. В 2016 році була оприлюднена доповідь, яка розглядала можливість передачі Thunderbird для подальшої підтримки до англ. Software Freedom Conservancy або англ. The Document Foundation, який серед іншого опікується LibreOffice[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]