Mozilla Thunderbird

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mozilla Thunderbird
Mozilla Thunderbird logo.png
Lunaforthunderbird.png
Головне вікно програми
Розробник(и) Mozilla Foundation, Mozilla Messaging
Перший випуск 28 липня 2003 року
Стабільний випуск 38 (10 червня 2015; 248 днів тому)
Написано на C++
Операційна система Windows, Mac OS X, Linux
Українська так[1]
Тип Клієнт електронної пошти
Ліцензія потрійна ліцензія MPL/GPL/LGPL
Сайт www.mozilla.org/uk/thunderbird/

Commons-logo.svg Mozilla Thunderbird у Вікісховищі

Mozilla Thunderbird (Буревісник) — безкоштовний клієнт електронної пошти, новин, та RSS з відкритим сирцевим кодом. Заснований на XUL. Є частиною проекту Mozilla.

Основні особливості[ред.ред. код]

Інтерфейс Thunderbird, як і веб-браузера Mozilla Firefox, заснований на технології XUL, розробленою Mozilla Foundation. В результаті користувацький інтерфейс на всіх платформах виглядає так само, як у застосунках, розроблених для цієї конкретної платформи. Як і Firefox, Thunderbird підтримує візуальні теми. Типово інтерфейс програми схожий на звичний користувачам Windows інтерфейс поштового клієнта Outlook Express.

За умовчанням Thunderbird не указує жорстко шрифти, якими набиратиметься повідомлення у форматі HTML, указуючи лише групу шрифтів — пропорційний або моноширинний, що забезпечує кращу кросплатформову сумісність.

  • Підтримка протоколів: SMTP, POP3, IMAP, NNTP, RSS;
  • Крос-платформність (підтримує Microsoft Windows, Mac OS X та GNU/Linux забезпечуючи однаковий рівень функціональності);
  • Підтримка тем та плагінів
  • Фільтрація спаму
  • Віртуальні директорії (розміщення листів на основі фільтрів)

Випуски[ред.ред. код]

Thunderbird 3[ред.ред. код]

Третя версія Thunderbird, що вийшла 8 грудня 2009, містить низку важливих змін та покращень, серед яких повністю перероблений пошук, підтримка вкладок і значно модернізований і спрощений процес установки програми. Thunderbird 3 доступний для скачування всім користувачам на 49 мовах на сайті mozillamessaging.com.

Втім, у Thunderbird 3 не увійшла одна з функцій, яку розробники обіцяли реалізувати при розробці нової версії поштового клієнта — Lightning, застосунок з календарем. Спочатку Mozilla збиралася включити таку функціональність за замовчуванням, однак пізніше було вирішено залишити її у вигляді додаткового плагіна, який користувачі зможуть окремо завантажити з Мережі.

Thunderbird 3, як і попередні версії, включає в себе підтримку Gmail, поштового сервісу компанії Google. Проте в новій версії цей функціонал був значно перероблений — виправлення включають в себе оновлення інтерфейсу, поліпшення функції додавання нових записів до адресної книги і деякі інші.

Однією з ключових особливості третьої версії поштового клієнта Mozilla є пошук. Рядок пошуку розміщується у верхній частині інтерфейсу і надає користувачу ширші можливості. Так, можна шукати не тільки по всіх повідомленнях, але і фільтрувати пошукові результати по темі або тексту листа, відправнику, одержувачу та іншим критеріям. Результати пошуку відображаються в окремій вкладці. Також інтерфейс клієнта містить спеціальну шкалу часу, що полегшує пошук за повідомленнями.

Thunderbird 3 дозволяє завантажувати листи в окремих вкладках і швидко переключатися з одного листа на інший. При виході з програми видимі вкладки зберігаються і будуть відновлені при відкритті Thunderbird наступного разу. Крім того, Thunderbird дозволяє користувачеві архівувати ті листи, які можуть знадобитися йому в майбутньому.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]