Mozilla Thunderbird

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mozilla Thunderbird
Thunderbird Logo, 2018.svg
Thunderbird 60 Windows.png
Thunderbird 60 у Windows
Тип Поштовий клієнт
Автор(и) Mozilla Foundation
Розробник Mozilla Foundation, Mozilla Messaging
Перший випуск 28 липня 2003 року
Стабільний випуск 68.9.0 [1] (3 червня, 2020; 4 місяці тому (2020-06-03))
Репозиторій hg.mozilla.org/comm-central
Нестабільний випуск 78.0 Beta 2 [2] (16 червня, 2020; 4 місяці тому (2020-06-16))
Операційна система Windows, macOS, Linux
GNU фреймворк GTK
Написано на C++
Доступні мови 61
Українська так[3]
Ліцензія MPL 2.0[4]
Вебсайт thunderbird.net/uk/

CMNS: Mozilla Thunderbird у Вікісховищі

Mozilla Thunderbird (укр. Буревісник) — безкоштовний поштовий клієнт, новин, та RSS з відкритим сирцевим кодом. Заснований на технології XUL. Є частиною проекту Mozilla.

Основні особливості[ред. | ред. код]

Інтерфейс Thunderbird, як і браузера Mozilla Firefox, заснований на технології XUL, розробленою Mozilla Foundation. В результаті користувацький інтерфейс на всіх платформах виглядає так само, як у застосунках, розроблених для цієї конкретної платформи. Як і Firefox, Thunderbird підтримує візуальні теми. Типово інтерфейс програми схожий на звичний користувачам Windows інтерфейс поштового клієнта Outlook Express. Разом з Outlook, eM Client та Mailbird, Вважається одним з найкращих поштових клієнтів для Windows[5][6].

За умовчанням Thunderbird не указує жорстко шрифти, якими набиратиметься повідомлення у форматі HTML, указуючи лише групу шрифтів — пропорційний або моноширинний, що забезпечує кращу кросплатформову сумісність.

 • Підтримка протоколів: SMTP, POP3, IMAP, NNTP, RSS;
 • Крос-платформність (підтримує Microsoft Windows, Mac OS X та GNU/Linux забезпечуючи однаковий рівень функціональності);
 • Підтримка тем та плагінів
 • Фільтрація спаму
 • Віртуальні директорії (розміщення листів на основі фільтрів)

Випуски[ред. | ред. код]

Thunderbird 3[ред. | ред. код]

Третя версія Thunderbird, що вийшла 8 грудня 2009, містить низку важливих змін та покращень, серед яких повністю перероблений пошук, підтримка вкладок і значно модернізований і спрощений процес установки програми. Thunderbird 3 доступний для скачування всім користувачам 49 мовами на сайті mozillamessaging.com.

Втім, у Thunderbird 3 не увійшла одна з функцій, яку розробники обіцяли реалізувати при розробці нової версії поштового клієнта — Lightning, застосунок з календарем. Спочатку Mozilla збиралася включити таку функціональність за замовчуванням, однак пізніше було вирішено залишити її у вигляді додаткового плагіна, який користувачі зможуть окремо завантажити з Мережі.

Thunderbird 3, як і попередні версії, містить у собі підтримку Gmail, поштового сервісу компанії Google. Проте в новій версії цей функціонал був значно перероблений — виправлення включають в себе оновлення інтерфейсу, поліпшення функції додавання нових записів до адресної книги і деякі інші.

Однією з ключових особливості третьої версії поштового клієнта Mozilla є пошук. Рядок пошуку розміщується у верхній частині інтерфейсу і надає користувачу ширші можливості. Так, можна шукати не тільки по всіх повідомленнях, але і фільтрувати пошукові результати по темі або тексту листа, відправнику, одержувачу та іншим критеріям. Результати пошуку відображаються в окремій вкладці. Також інтерфейс клієнта містить спеціальну шкалу часу, що полегшує пошук за повідомленнями.

Thunderbird 3 дозволяє завантажувати листи в окремих вкладках і швидко переключатися з одного листа на інший. При виході з програми видимі вкладки зберігаються і будуть відновлені при відкритті Thunderbird наступного разу. Крім того, Thunderbird дозволяє користувачеві архівувати ті листи, які можуть знадобитися йому в майбутньому.

Майбутнє[ред. | ред. код]

Керівництво проекту Mozilla вирішило, що Thunderbird не є основним для організації, й тому забрало оплачуваних програмістів з його підтримки, чим поклало більше відповідальності для програмістів-волонтерів. З 2012 року Thunderbird фактично припинив отримувати істотні оновлення, а волонтери-програмісти зосередились на підтримці сумісності з останніми версіями рушія Gecko. В 2015 році в Mozilla був поширений лист від керівництва, в якому була оголошена пропозиція відокремити Thunderbird від основного проекту Mozilla — веб-браузера Firefox та передати новий проект для підтримки іншій організації[7]. В 2016 році була оприлюднена доповідь, яка розглядала можливість передачі Thunderbird для подальшої підтримки до англ. Software Freedom Conservancy або англ. The Document Foundation, який серед іншого опікується LibreOffice[8].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://www.thunderbird.net/en-US/thunderbird/68.9.0/releasenotes/
 2. https://www.thunderbird.net/en-US/thunderbird/78.0beta/releasenotes/
 3. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 березень 2008. Процитовано 27 лютий 2008. 
 4. https://www.mozilla.org/foundation/licensing.html
 5. Best Windows 10 Email Clients to Manage All Emails in One App in 2020. Mailbird. 2020-07-18. Процитовано 2020-07-26. 
 6. DeMuro, Jonas; February 2020, Brian Turner 11. Best email clients of 2020: Free and paid apps and software. TechRadar (en). Процитовано 2020-07-26. 
 7. Ingrid Lunden (30 листопада 2015). Mozilla Wants To Split Off Its Thunderbird Email/Chat Client, Says Mitchell Baker Memo. TechCrunch. https://www.facebook.com/techcrunch. Процитовано 26 квітня 2016. 
 8. Simon Phipps (April 7, 2016). Finding a home for Thunderbird. Mozilla Foundation. 

Посилання[ред. | ред. код]