Mozilla Thunderbird

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mozilla Thunderbird [1]
Mozilla Thunderbird logo.png
Lunaforthunderbird.png
Головне вікно програми
Тип Клієнт електронної пошти
Автор(и) Mozilla Foundation
Розробник(и) Mozilla Foundation, Mozilla Messaging
Перший випуск 28 липня 2003 року
Стабільний випуск 45.2.0 [2] (30 червня 2016; 358 днів тому )
Версії 52.1[3]
Репозиторій hg.mozilla.org/comm-central
Нестабільний випуск 47.0beta [4] (9 червня 2016; 379 днів тому)
Операційна система Windows, Mac OS X, Linux
GNU фреймворк GTK+
Написано на C++
Доступні мови 53
Українська так[5]
Ліцензія потрійна ліцензія MPL/GPL/LGPL
Веб-сайт www.mozilla.org/uk/thunderbird/

CMNS: Mozilla Thunderbird на Вікісховищі

Mozilla Thunderbird (укр. Буревісник) — безкоштовний клієнт електронної пошти, новин, та RSS з відкритим сирцевим кодом. Заснований на технології XUL. Є частиною проекту Mozilla.

Основні особливості[ред.ред. код]

Інтерфейс Thunderbird, як і веб-браузера Mozilla Firefox, заснований на технології XUL, розробленою Mozilla Foundation. В результаті користувацький інтерфейс на всіх платформах виглядає так само, як у застосунках, розроблених для цієї конкретної платформи. Як і Firefox, Thunderbird підтримує візуальні теми. Типово інтерфейс програми схожий на звичний користувачам Windows інтерфейс поштового клієнта Outlook Express.

За умовчанням Thunderbird не указує жорстко шрифти, якими набиратиметься повідомлення у форматі HTML, указуючи лише групу шрифтів — пропорційний або моноширинний, що забезпечує кращу кросплатформову сумісність.

 • Підтримка протоколів: SMTP, POP3, IMAP, NNTP, RSS;
 • Крос-платформність (підтримує Microsoft Windows, Mac OS X та GNU/Linux забезпечуючи однаковий рівень функціональності);
 • Підтримка тем та плагінів
 • Фільтрація спаму
 • Віртуальні директорії (розміщення листів на основі фільтрів)

Випуски[ред.ред. код]

Thunderbird 3[ред.ред. код]

Третя версія Thunderbird, що вийшла 8 грудня 2009, містить низку важливих змін та покращень, серед яких повністю перероблений пошук, підтримка вкладок і значно модернізований і спрощений процес установки програми. Thunderbird 3 доступний для скачування всім користувачам на 49 мовах на сайті mozillamessaging.com.

Втім, у Thunderbird 3 не увійшла одна з функцій, яку розробники обіцяли реалізувати при розробці нової версії поштового клієнта — Lightning, застосунок з календарем. Спочатку Mozilla збиралася включити таку функціональність за замовчуванням, однак пізніше було вирішено залишити її у вигляді додаткового плагіна, який користувачі зможуть окремо завантажити з Мережі.

Thunderbird 3, як і попередні версії, включає в себе підтримку Gmail, поштового сервісу компанії Google. Проте в новій версії цей функціонал був значно перероблений — виправлення включають в себе оновлення інтерфейсу, поліпшення функції додавання нових записів до адресної книги і деякі інші.

Однією з ключових особливості третьої версії поштового клієнта Mozilla є пошук. Рядок пошуку розміщується у верхній частині інтерфейсу і надає користувачу ширші можливості. Так, можна шукати не тільки по всіх повідомленнях, але і фільтрувати пошукові результати по темі або тексту листа, відправнику, одержувачу та іншим критеріям. Результати пошуку відображаються в окремій вкладці. Також інтерфейс клієнта містить спеціальну шкалу часу, що полегшує пошук за повідомленнями.

Thunderbird 3 дозволяє завантажувати листи в окремих вкладках і швидко переключатися з одного листа на інший. При виході з програми видимі вкладки зберігаються і будуть відновлені при відкритті Thunderbird наступного разу. Крім того, Thunderbird дозволяє користувачеві архівувати ті листи, які можуть знадобитися йому в майбутньому.

Майбутнє[ред.ред. код]

Керівництво проекту Mozilla вирішило, що Thunderbird не є основним для організації, й тому забрало оплачуваних програмістів з його підтримки, чим поклало більше відповідальності для програмістів-волонтерів. З 2012 року Thunderbird фактично припинив отримувати істотні оновлення, а волонтери-програмісти зосередились на підтримці сумісності з останніми версіями рушія Gecko. В 2015 році в Mozilla був поширений лист від керівництва, в якому була оголошена пропозиція відокремити Thunderbird від основного проекту Mozilla — веб-браузера Firefox та передати новий проект для підтримки іншій організації[6]. В 2016 році була оприлюднена доповідь, яка розглядала можливість передачі Thunderbird для подальшої підтримки до англ. Software Freedom Conservancy або англ. The Document Foundation, який серед іншого опікується LibreOffice[7].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Mozilla Thunderbird", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q7466932/uk. Це повідомлення можна вимкнути задавши параметр |mcat=- в картці.
 2. https://www.mozilla.org/uk/thunderbird/notes/
 3. Thunderbird Notes
 4. https://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/beta/notes/
 5. http://www.mozilla-europe.org/uk/products/thunderbird/
 6. Ingrid Lunden (30 листопада 2015). Mozilla Wants To Split Off Its Thunderbird Email/Chat Client, Says Mitchell Baker Memo. TechCrunch. https://www.facebook.com/techcrunch. Процитовано 26 квітня 2016. 
 7. Simon Phipps (April 7, 2016). Finding a home for Thunderbird. Mozilla Foundation. 

Посилання[ред.ред. код]