Near Field Communication

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з NFC)
Перейти до: навігація, пошук
Логотип технології «Near Field Communication», що може використовуватися на сертифікованих пристроях.

«Зв'язок на невеликих відстанях» (англ. Near Field Communication, NFC) — технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії «за один дотик». Ця технологія дає можливість обміну даними між пристроями, насамперед смартфонами та безконтактними платіжними терміналами, що перебувають на відстані близько 10 см.

Технологія «NFC» є простим розширенням стандарту безконтактних карток EMV (ISO 14443), яка дає можливість застосовувати смарт-картки з чипом для здійснення фінансових операцій без контакту з платіжним терміналом. Пристрій з функцією «NFC» (наприклад, смартфон) може підтримувати зв'язок як зі смарт-картками, так і з терміналами стандарту «ISO 14443», а також з іншими пристроями.

Це означає, що технологія може використовуватися на існуючій інфраструктурі для безконтактних карток, у громадському транспорті тощо. «NFC» розроблена перш за все для застосування в мобільних телефонах.

Перевагою технології є швидкість взаємодії між пристроями[джерело?] (близько 0,1 секунди). «NFC» працює на частоті 13.56 MHz. Швидкість обміну даними становить до 424 кбіт/сек.

Режими роботи[ред.ред. код]

NFC форум визначив три комунікаційних режими роботи:

Рівний-рівному[ред.ред. код]

Рівний-рівному (англ. Peer-to-Peer) — цей режим використовується для комунікації між пристроями.

Читання/запис[ред.ред. код]

Дозволяє додаткам обмінюватися інформацією. Обмін відбувається в незашифрованому вигляді.

Емуляція картки[ред.ред. код]

Дозволяє обладнанню (наприклад, телефонові), працювати як смарт-картка.

Використання[ред.ред. код]

Мітки[ред.ред. код]

NFC мітки TecTiles

Мітка на яку записана певна послідовність інформації. Здебільшого мітка перебуває в пасивному стані й не споживає енергії. Коли до мітки підносять активний NFC зчитувач, вона активується й передає інформацію зчитувачу. Здебільшого, мітки доступні лише для читання.

Картки[ред.ред. код]

Дана технологія отримала використання у платіжних картках, а також у проїзних, наприклад у метрополітені.

Мобільні пристрої[ред.ред. код]

На даний момент існує багато мобільних телефонів та смартфонів з підтримкою NFC. В основному вони застосовуються для наступних цілей:

  • Встановлення зв'язку — в даному випадку за допомогою NFC чипа відбувається знаходження іншого телефону після чого відбувається запуск Bluetooth або Wi-Fi модулів і починається передача даних.
  • Читання NFC міток — читання інформації з NFC мітки і виконання команд (наприклад, переведення телефону в «Автономний режим» ("режим польоту", англ. flight mode) або відображення певної інформації (наприклад, показ інформації про автора картини, може бути використана у картинних галереях, музеях…)
  • Емуляція карток — може використовуватися замість проїзного у метро або для мобільних платежів, наприклад Google Wallet.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Українською:

Англійською:

Російською:

Польською: