Roblox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Roblox
Розробник Roblox Corporation
Видавець Roblox Corporation
Дистриб'ютор Microsoft Store, App Store, Google Play і Amazon Appstored
Жанр(и) багатоосібна онлайнова рольова гра і масова багатоосібна онлайнова гра
Платформа Windows, macOS, Xbox One, Android, iOS і Windows 10 Mobile
Дата випуску вересень 2006
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Технічні деталі
Носій цифрове завантаження[d]
Офіційний сайт(англ.)
CMNS: Roblox у Вікісховищі
Логотип Roblox
Старий логотип Roblox

Roblox — безкоштовна онлайн-платформа для створення ігор. Користувачі можуть створювати власні ігри в Roblox Studio[⇨], грати в ігри, створені іншими користувачами, а також створювати та вигадувати одяг для свого персонажа. Деякі товари в каталозі можна купити за ігрову валюту — Robux.[⇨][1].

Історія[ред. | ред. код]

Roblox створили 2004 року американці Девід Башуцкі та Ерік Кассел. Спочатку, розглядалась назва GoBlocks, потім DynaBlocks проте проєкт був випущений під назвою Roblox, придуманою Девідом.[2][3]

1 вересня 2006 року Roblox офіційно вийшов з бета-тесту.

У березні 2007 року Roblox дав гравцям можливість носити кастомні футболки, а потім, 23 квітня 2008 року можна було носити кастомні штани.

У вересні 2008 року появилися так звані гості, через них ти міг гратися не зареєструвавши акаунт.

8 липня 2009 року Roblox створив так званий Builders Club, але на сьогодні він вже став Roblox Premium.

2 квітня 2010 року Roblox створив перший «Egg hunt» у якому треба було зібрати всі яйця і потім, вони будуть у твоєму інвентарі.

1 квітня 2012 року став самий найбільший інцидент в Roblox. Група хакерів та Ellernate взламала акаунт Роблокса і вони завдяки цьому міняли ціни предметів. Група хакерів також поміняли банери на «Грати в Roblox набагато краще чим виходити на вулицю!» і «Я надоїдливий апельсин ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХА» і багато інших.

11 лютого 2013 року помер спів засновник Roblox Ерік Кассел від рака. В знак його гравці побудували меморіал де вони казали всі побажання.

1 травня 2014 року розробник ігор TheGamer101 став першою людиною яка заробила 10000 доларів з ігор в Roblox.

18 березня 2015 року Roblox підтримує аудіо-файли формату .ogg

14 квітня 2016 року Roblox видалив Тікси. Перед цим Roblox створив подію Tixapalooza, у якій ти міг купити предмети за так звані Тікси. Причиною видалення стало те, що люди створювали багато акаунтів щоб заробляти більше тіксів, бо кожен день ти отримуєшь по 10 тіксів.

2 жовтня 2017 року Roblox видалив Гостів.

4 грудня 2017 року було видалено форуми.

30 cічня 2018 року гра Meepcity стала першою грою досягнувши 1 мільярд відвідувань.

Більшу частину часу платформа була відносно невеликою, почавши суттєве розширення після 2019 року, це зростання було прискорене пандемією COVID-19[4].

До 2019 року компанія залучила $865 млн інвестицій, 2020 року вийшла на фондову біржу Нью-Йорка через прямий лістинг[5]. Першого ж дня її оцінка становила $45 млрд.[6]

У серпні 2020 року Roblox мав 164 млн активних користувачів щомісяця, включаючи більш ніж половина всіх американських дітей віком до 16 років[5].

Система гри[ред. | ред. код]

Гра дозволяє взаємодіяти майже зі всіма у грі об'єктами. Для взаємодії потрібно підійти до об'єкту й кна лацнути клавішу e англійської мови.

Roblox Studio[ред. | ред. код]

Гра дозволяє користувачам створювати власні місця й міні-ігри, використовуючи Roblox Studio[7]. Будь-який користувач може завантажити Roblox Studio на свій комп'ютер і створювати місця (англ. Places). Плейси можна буде опублікувати на свій профіль в Roblox. Також творці можуть використовувати ігрову валюту в своїх міні-іграх — Robux. За них можна купувати товари або послуги в грі.

Гравці[ред. | ред. код]

Roblox дозволяє гравцям купувати, продавати і створювати свої віртуальні товари, які можна знайти в каталозі Roblox [Архівовано 8 березня 2019 у Wayback Machine.][8]. Сорочки (Shirts), Футболки (T-Shirts) і Штани (Pants) може купити кожен, але тільки учасники Roblox Premium (Колишній Builders Club) можуть створювати і продавати Сорочки та Штани. І тільки адміністратори Roblox можуть створювати і продавати Капелюхи (Hats), Аксесуари (Gear) і Пакети (Bundles).

Групи[ред. | ред. код]

Групи[9] дозволяють користувачам Roblox об'єднуватися з іншими користувачами. Лідери груп можуть їх рекламувати на сайті Roblox, керувати групою і запрошувати чи видаляти учасників.

Групи використовуються як спосіб організовувати різні типи спільнот і команд, починаючи від груп розробки ігор і закінчуючи кланами Roblox. Групи можуть публікувати свої власні товари, такі як одяг та ігри. Зароблені кошти йдуть на групові фонди. Групові кошти можуть використовуватися для запуску реклами для групи або ігор під іменем групи і можуть бути розподілені між учасниками через систему групової виплати.

Події[ред. | ред. код]

Події (англ. Events)

У Roblox іноді проводяться реальні події та віртуальні заходи[10]. Одним з таких подій є Конференція розробників Roblox, яка регулярно проводиться в Сан-Хосе, Каліфорнія. Вони проводять віртуальні заходи з полювання на великодні яйця… Щороку і раніше розміщували такі заходи, як BloxCon. Інший тип Event — це продажі, які зазвичай відбуваються в Америці, такі як Чорна п'ятниця, День пам'яті і День праці (англ. Labour Day).

Ігрова валюта[ред. | ред. код]

Roblox має власну ігрову валюту, яка називається Robux. За неї можна купувати одяг, речі, анімації та багато іншого[8]. Так само, можна купити спеціальні привілеї, які будуть давати деякі речі, такі як Robux, можливість робити групи, додаткові Robux's і інше. За Robux's можна створити VIP сервер[11]. Раніше була валюта TIX, за яку можна було обмінювати Robux[12] . Кожен день до 14 квітня 2016 року гравці отримували по 10 TIX кожен день, також якщо хтось зайде в твою гру ти отримаєш 1 TIX.

Обмін[ред. | ред. код]

Обмін (англ. Trade)

Щоб ти міг обмінюватися речами, потрібно мати підписку Roblox Premium (колишній Builders club) . У гравця з підпискою доступний обмін речами. Раніше можна було обмінюватися TIX'ами. Для того, щоб подати запит на обмін речей, потрібно зайти на сторінку гравця, і поруч з трьома крапками буде кнопка Trade. За допомогою обміну можна помінятися речами з іншими гравцями.

Обман гравців[ред. | ред. код]

У 2017—2018 роках були популярні так звані Скамботи які спамили чат щоб гравці зайшли на сайт щоб отримати безкоштовні робукси. Коли ти переходив на сайт то там був наче генератор який начислить тобі бесплатні робукси, там треба було ввести свій нікнейм і пароль. У 2024 році такий обман ще є (окрім скамботів), але на його ніхто не потрапляє, але новачки можуть попастися.

Roblox Premium[ред. | ред. код]

Roblox Premium — підписка яка дає тобі в місяць робукси. Ціна — 4,99 USD/місяць — 450 Robux, 9,99 USD/місяць — 1000 Robux, 19,99 USD/місяць — 2200 Robux. Roblox Premium дає можливості як: Отримання на 10 % більше робуксів коли ти їх купуєш, Обмін з іншими гравцями у яких тільки є Roblox Premium, Продажа предметів тільки для Roblox Premium, предметів з обмеженим тиражом і продажа класичних штанів та сорочок, Іконка Roblox Premium біля твого нікнейма. Roblox Premium раніше був Builders Clubом.

Ігри[ред. | ред. код]

Roblox розміщує багато популярних ігор створених на цій платформі. Станом на травень 2020, деякі найпопулярніші ігри на Roblox мали понад 10 мільйонів активних гравців на місяць. Станом на серпень 2020 року, понад 20 ігор отримали мільярд відвідувань і понад 5000 ігор — мільйон відвідувань гравцями.[13]

Видавець ігор Джо Ференч (Joe Ferencz) зауважив у виданні TechCrunch, що ігри на Roblox здебільшого відходять від традицій відеоігор жанру F2P і спрямовані скоріше на моментальне задоволення. Тож гравці на платформі радше уникають тривалих і детальних туторіалів.[14]

Фінансовий успіх[ред. | ред. код]

У січні 2017 року Roblox Corporation повідомили про придбання іграшкової компанії Jazwares.

Roblox досяг значної ринкової капіталізації, що перевищила 24 мільярди доларів станом на 20 лютого 2024 року. Головним активом компанії є власна віртуальна валюта Robux, прибуток від продажу якої у 2020 році склав 1,9 мільярда доларів. Також Roblox заробляє на розробниках, що продають власні віртуальні товари на платформі, отримуючи комісію у розмірі 50 % за кожну транзакцію[6].

Roblox посіла третє місце за виторгом серед відеоігор у 2020 році. Загальний прибуток гри склав 2,29 мільярда доларів США, поступившись лише PUBG та Honor of Kings компанії Tencent[15].

Виторг компанії за третій квартал 2021 року зріс на 102 % — до 509 мільйонів доларів. Чисті збитки за цей проміжок часу стали у рази менші — 77 мільйонів доларів[6].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Parent's Guide - Roblox. Roblox (амер.). Архів оригіналу за 5 березня 2019. Процитовано 2 червня 2018.
 2. Interview with Telamon | Roblox Blog. web.archive.org. 20 лютого 2012. Архів оригіналу за 20 лютого 2012. Процитовано 3 листопада 2023.
 3. David Baszucki's "State of ROBLOXia" 2013 (from BLOXcon NYC) (укр.), процитовано 3 листопада 2023
 4. Levy, Ari (8 квітня 2020). While parents Zoom, their kids are flocking to an app called Roblox to hang out and play 3D games. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 9 квітня 2020. Процитовано 16 квітня 2022.
 5. а б How Roblox avoided the gaming graveyard and grew into a $2.5B company. TechCrunch (амер.). Процитовано 16 квітня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
 6. а б в Компанія Roblox очолила список найдорожчих розробників відеоігор: як їй це вдалося. 24 Канал (укр.). Архів оригіналу за 18 листопада 2021. Процитовано 18 листопада 2021.
 7. Roblox Studio (англ.). Roblox Support. Архів оригіналу за 6 грудня 2018. Процитовано 2 червня 2018.
 8. а б The Catalog (англ.). Roblox Support. Архів оригіналу за 20 лютого 2020. Процитовано 2 червня 2018.
 9. Groups – Roblox Support (англ.). en.help.roblox.com. Процитовано 2 червня 2018. {{cite web}}: |archive-date= вимагає |archive-url= (довідка); Проігноровано невідомий параметр |archive-usadqr2dd rl= (довідка)
 10. Events and Social Media – Roblox Support (англ.). en.help.roblox.com. Архів оригіналу за 23 вересня 2020. Процитовано 2 червня 2018.
 11. Vip servers - Roblox Support. http://wiki.roblox.com. Архів оригіналу за 18 червня 2018. Процитовано 10 березня 2019.
 12. Tix. Roblox Wikia. Архів оригіналу за 21 липня 2018. Процитовано 10 березня 2019.
 13. Gamers are logging millions of hours a day on Roblox. The Economist. 21 серпня 2020. Архів оригіналу за 28 березня 2021. Процитовано 22 серпня 2020.
 14. Ferencz, Joe (27 березня 2021). 5 mistakes creators make building new games on Roblox. TechCrunch. Архів оригіналу за 28 березня 2021. Процитовано 28 березня 2021.
 15. Games and interactive media earnings rose 12% to $139.9B in 2020. SuperData Research. Nielsen Company. 6 січня 2021. Архів оригіналу за 6 січня 2021. Процитовано 6 січня 2021.

Посилання[ред. | ред. код]

 • roblox.com — офіційний сайт Roblox (англ.)