Roblox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Roblox (Роблокс)
Roblox logo 2017.svg
Розробник Roblox Corporationd
Видавець Roblox Corporation
Дистриб'ютор Microsoft Store, App Store, Google Play і Amazon Appstored
Жанр(и) багатокористувацька онлайнова рольова гра і масова багатокористувальницька онлайн-гра
Платформа Microsoft Windows, macOS, Xbox One, Android, iOS і Windows 10 Mobile
Дата випуску вересень 2006
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Технічні деталі
Носій цифрове завантаження[d]
Офіційний сайт(англ.)
CMNS: Roblox у Вікісховищі

Roblox (дата анонсування 1997, дата випуску 2006, також відомий, як DynaBlocks) — світова online-платформа для створення ігор. Користувачі Roblox (зокрема діти, підлітки) можуть створювати свої ігри за допомогою Roblox Studio (див. нижче), грати в ігри, створені іншими користувачами, а також створювати, одягати свого Roblox-персонажа (деякі товари в Roblox-каталог можна купити за ігрову валюту — Robux[1]). [2] .

Система гри[ред. | ред. код]

Roblox Studio[ред. | ред. код]

Як говорилося раніше, Roblox дозволяє користувачам створювати свої місця і міні-ігри, використовуючи Roblox Studio[3]. Будь-який користувач може завантажити Roblox Studio на свій комп'ютер і створювати місця (англ. Places). Плейси можна буде опублікувати на свій профіль в Roblox. Також творці можуть використовувати ігрову валюту в своїх міні-іграх — Robux (див. Ігрова валюта). За них можна купувати товари або послуги в грі.

Гравці[ред. | ред. код]

Roblox дозволяє гравцям купувати, продавати і створювати свої віртуальні товари, які можна знайти в каталозі Roblox[4]. Сорочки (Shirts), Футболки (T-Shirts) і Штани (Pants) може купити кожен, але тільки учасники Клубу будівельників (англ. Builders Club) можуть створювати і продавати Сорочки та Штани. І тільки адміністратори Roblox можуть створювати і продавати Капелюхи (Hats), Аксесуари (Gear) і Пакети (Bundles).

Групи[ред. | ред. код]

Групи[5] дозволяють користувачам Roblox об'єднуватися з іншими користувачами. Лідери груп можуть їх рекламувати на сайті Roblox, керувати групою і запрошувати чи видаляти учасників.

Групи використовуються як спосіб організовувати різні типи спільнот і команд, починаючи від груп розробки ігор і закінчуючи кланами Roblox. Групи можуть публікувати свої власні товари, такі як одяг та ігри. Зароблені кошти йдуть на групові фонди. Групові кошти можуть використовуватися для запуску реклами для групи або ігор під іменем групи і можуть бути розподілені між учасниками через систему групової виплати.

Події[ред. | ред. код]

Події (англ. Events)

У Roblox іноді проводяться реальні події та віртуальні заходи[6]. Одним з таких подій є Конференція розробників Roblox, яка регулярно проводиться в Сан-Хосе, Каліфорнія. Вони проводять віртуальні заходи з полювання на великодні яйця… Щороку і раніше розміщували такі заходи, як BloxCon. Інший тип Event — це продажі, які зазвичай відбуваються в Америці, такі як Чорна п'ятниця, День пам'яті і День праці (англ. Labour Day).

Ігрова валюта[ред. | ред. код]

Roblox має власну ігрову валюту, яка називається Robux. За неї можна купувати одяг, речі, анімації та багато іншого[4]. Так само, можна купити спеціальні привілеї, які будуть давати деякі речі, такі як Robux, можливість робити групи, додаткові Robux's і інше. За Robux's можна створити VIP сервер[7]. Раніше була валюта TIX, за яку можна було купувати Robux's[8] .

Обмін[ред. | ред. код]

Обмін (англ. Trade)

Щоб обмінюватися речами, потрібно мати підписку Builder's Club (укр. — Клуб Будівельників). У гравця з підпискою доступний обмін речами. Раніше можна було обмінюватися TIX'ами. Для того, щоб подати запит на обмін речей, потрібно зайти на сторінку гравця, і поруч з трьома крапками буде кнопка Trade. За допомогою обміну можна помінятися речами з іншими гравцями.

Продаж іграшок[ред. | ред. код]

У січні 2017 року Roblox Corporation заявили, що вони купують іграшкову компанію Jazwares, яка зробила популярні ліцензовані іграшки та фігурки героїв дитячих мультфільмів (Свинка Пеппа, Черепашки Ніндзя та ін.) щоб робити іграшки для популярних гравців у Roblox з різними деталями на зразок LEGO.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Parent's Guide - Roblox. Roblox (en-US). Процитовано 2018-06-02. 
  2. Почему ROBLOX был заблокирован в ОАЭ. | Russian Roblox Amino. Russian Roblox | aminoapps.com. Процитовано 2018-10-27. 
  3. Roblox Studio (en). Roblox Support. Процитовано 2018-06-02. 
  4. а б The Catalog (en). Roblox Support. Процитовано 2018-06-02. 
  5. Groups – Roblox Support (en). en.help.roblox.com. Процитовано 2018-06-02. 
  6. Events and Social Media – Roblox Support (en). en.help.roblox.com. Процитовано 2018-06-02. 
  7. Vip servers - Roblox Support. http://wiki.roblox.com. 
  8. Tix. Roblox Wikia. 

Посилання[ред. | ред. код]

www.roblox.com — офіційний сайт Roblox (англ.)