The Economist

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Економіст
The Economist
Economist-Aug-Sep-2005-small.jpg
Тематика фінансові, економічні і ділові новини, політичні події, міжнародні відносини, а також наука і культура
Періодичність виходу тижневик
Мова англійська
Головний редактор Джон Міклетвейн
Рік заснування: 1843
Обіг 1,2 мільйони примірників
Початкова ціна US$5.99
ISSN 0013-0613

Веб-сторінка: http://www.economist.com/

Економіст (англ. The Economist) — впливовий щотижневий англомовний журнал. Публікується в Англії з 1843 року. У 2006, тираж перевищив один мільйон екземплярів, більше половини яких була продана в Північній Америці[1]. Через свою глобальну орієнтацію, «Економіст» не вважається виключно англійським виданням.

Основні теми, що освітлюються журналом, — політичні події, міжнародні відносини, фінансові, економічні і ділові новини, а також наука і культура. Редакція журналу дотримується позицій класичного лібералізму.

Економіст публікується компанією The Economist Group. З 1928 року, половина акцій компанії належить газеті Файненшл таймс, тоді як інша половина знаходиться в руках незалежних інвесторів, багато хто з яких є працівниками компанії і кореспондентами журналу.

В Україні статті The Economist за ексклюзивною ліцензією публікує журнал Український тиждень

Відмітні особливості[ред.ред. код]

Останніми роками «Економіст» випереджає по зростанню популярності інші журнали США: з 1993 по 2006 кількість передплатників зросла вдвічі. Впливова американська некомерційна організація NPR пояснює цей феномен особливостями видавничої політики журналу[1]:

Успіх The Economist в США пояснюється тим, що журнал дає серйозні відомості зі всіх кутків світу.

Передплатники журналу — фінансово-спроможні люди: кожен третій передплатник в США має дохід, що перевищує 100 000 американських доларів на рік[1]. Американський видавець «Економіст» в США, Пол Россі (англ. Paul Rossi) відзначає[1]:

Багато наших передплатників займають дуже високі пости. [...] Нас читають вищі менеджери, політики і фінансисти по всьому світові.

У той же час, професійна спрямованість журналу не дозволяє йому конкурувати за тиражем з популярнішими виданнями, такими як Newsweek або Time. Як відзначає американський професор журналістики Шамір Хусні (англ. Samir Husni)[1]:

Це дуже спеціалізоване видання, а коли [число передплатників] перевищує півмільйона, ця спеціалізація починає втрачатися і ви перетворюєтеся на масове видання; масовість же погано поєднується з [високим] класом.
Оригінальний текст (англ.)

It's a very specialized publication and once you go over half a million, you start losing some of that specialty and you start becoming mass and somehow mass and class don't combine.

«Світ у…»[ред.ред. код]

Світ у... (англ. The World in) — спеціальний проект журналу, містить аналіз, прогнози на майбутній рік від впливових експертів, політиків і ділових людей. Видається з 1986 року. «The World in 2010» було видано в 90 країнах накладом більш ніж півтора мільйона примірників і перекладено на 20 мов.

Українська версія видається з 2011 року спільно з журналом Український тиждень.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Газета Це незавершена стаття про друковані видання.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.