Онлайн-гра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Онлайн-гра — комп'ютерна гра, що використовує постійне з'єднання з інтернетом. Слід розділяти поняття мережеві ігри та онлайн-ігри. Наприклад World of Warcraft — це онлайн-гра, а Warcraft 3 — мережева гра.

Браузерні ігри[ред.ред. код]

Браузерні ігри являють собою категорію онлайн-ігор, в яких Web-браузер виступає або в ролі операційної оболонки для ігор, дозволяючи грати в гру без установки на комп'ютері додаткового ПЗ, або служить контейнером для додаткової віртуальної машини, яка безпосередньо виконує код гри (Java, Flash, Shockwave та аналогічні). Ігри даного типу найчастіше є казуальними іграми, що пов'язано з обмеженнями на розмір. Крім цього, браузерні ігри користуються популярністю у розробників азартних комерційних ігор, зокрема інтернет-казино, що обумовлено відсутністю процесу інсталяції гри на комп'ютер. Прикладами Web-ресурсів, що спеціалізуються на браузерних іграх, є Ігри@Mail.ru, Gameforge (англ.). Браузерні ігри бувають як платними так і безкоштовними. Як правило, вони надають можливість грати безкоштовно, але мотивують гравця оплатити будь-які внутрішньоігрові послуги. Існують ігри, що дозволяють назад обмінювати ігрові валюти або бали на реальні гроші.

Клієнтські ігри[ред.ред. код]

Іншою великою групою є ігри, що використовують програми-клієнти, написані спеціально для цієї гри або групи подібних ігор. Умовно до цієї ж групи можна віднести вбудовані ігри в деяких програмах, наприклад, ICQ. Окремо можна виділити IRC-ігри з текстовим інтерфейсом, реалізовані за допомогою IRC-бота. Також можна додати так звані MMORPG. До таких ігор належать: Ultima Online, Ragnarök Online, Lineage 2, World of Warcraft, EVE online, Perfect World, Aion. З російських ігор можна відзначити: Аллоди Онлайн, Сфера. І з білоруських ігор можна відзначити: World of Tanks.

Казуальні ігри[ред.ред. код]

Казуальні ігри — вельми прості за структурою ігри, які є вельми короткими — зазвичай гра починається і закінчується в рамках одного сеансу знаходження в Інтернеті. До казуальних ігор відносяться різні головоломки (пазли), «стрілялки» тощо. На відміну від інших видів онлайн-ігор, казуальні ігри найчастіше є однокористувацькими.

Посилання[ред.ред. код]